Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
12 Temmuz 2019 - Cuma 08:07 Bu haber 228 kez okundu
 
15 Temmuz kara bir gün
MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan haftalık basın toplantısanda gündeme dair açıklamalarda bulunarak 15 Temmuz’un kara bir gün olarak hatırlanacağını belirtti
Gündem Haberi


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanlığı haftalık olağan basın toplantılarını sürdürüyor. Parti binasında İl Başkanı Mehmet Kocacan’ın idaresinde gerçekleştirilen toplantıda Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Gün ve İl Sekreteri Beytullah Bostancı katıldı. Gündeme dair açıklamalarda bulunan Başkan Kocacan, 15 Temmuz’un kara bir gün olarak hatırlanacağını belirtti. Kocacan şöyle devam etti; “15 Temmuz Türkiye ve Türk insanı için unutulmayacak ibret alınacak hainliğin, ihanetin yaşandığı kara bir gün olarak hatırlanacaktır. Aynı zamanda bir dönüm noktasıdır. Yıllarca kendilerini gizleyerek ülkemizin her kurumunun içine kendi hain söylemleri olan kılcal damarlarına kadar girilmiş yasa dışı her türlü metodu kullanarak örgütlenmiş FETÖ'cü alçaklar en sonunda Türk milletine Türk milletinin silahını doğrultmuş, mermi ve bomba yağdırmıştır. Gazi Meclisimizi dahi alçakça bombalamaya kadar iğrenç yüzlerini ortaya koymuştur. Türkiye'yi ateşe vermek, vatana kast etmek, millete kıymak amacıyla Türk tarihinde çok nadir görülebilecek bir ihanete ve hainliğe imza atmışlardır.”

En alçak işgal girişiminin 15 Temmuz gecesi yaşandığını hatırlatan Kocacan; “Bu millet tarih boyunca pek çok keskin dönemeçten geçmiş, pek çok ağır imtihanı alnının akıyla atlatmıştır. Bu tarihi vakalarda; millet adına hüküm süren, söz söyleyen kişilerin dirayetli durmaları Türk milletinin de kaderini değiştirmiştir. Bu toprakların gördüğü en alçakça işgal girişimi 15 Temmuz gecesi yaşandı. O gece, sokaklara inerek kendi halkına namlu doğrultanların, ellerinde Türk devletinin silahları, üzerlerinde Türk ordusunun üniformaları vardı. Bu milletin iradesine, meclisine, evlatlarına kurşun yağdıranlar, karşılarında yıkılmayacak, aşılmayacak, devrilmeyecek bir duvar gördüler. Bu duvar, Türk milletinin inancı ve inadıydı. Bu güneşi hiç doğmayacak gibi karanlık ve umutsuz görünen gecede dahi milletimize inanç ve heyecan aşılayan şeylerin başında; şüphesiz Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin başından itibaren gösterdiği tavır gelmektedir” dedi.

Haçı bozguna uğratacak yegâne çözüm ise hilâlin yani Türkiye’nin birliği olduğunun altını çizen Kocacan sözlerini şöyle sürdürdü; “Milliyetçi Hareket Parti’mizin Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin çok isabetli bir tanımla daha baştan teşhisini koyduğu üzere, milletçe karşı karşıya kaldığımız bu şeref yoksunu teşebbüs, özü itibariyle bir haçlı saldırısıdır. Haçı bozguna uğratacak yegâne çözüm ise hilâlin yani Türkiye’nin birliğidir. Bunun için de herkese defaatle çağrılarda bulunulmuştur. İktidarıyla, muhalefetiyle omuz omuza duran ve milli meseleleri uyum içerisinde çözen bir Türkiye; Pensilvanya’da yeni hayaller kuranların da, Kandil’de gündüz düşü görenlerin de kâbusu olacaktır. Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin tavrı sayesinde; MHP ve ülkücü hareketin, devlet mekanizmasının sigortası, milletin hakiki fedaileri olduğu tekrar anlaşılmıştır.”

 

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in kendisini ziyaret ettiğini hatırlatan Başkan Kocacan, Başkan Zeybek ile Afyonkarahisar’a yapılması gereken projeler hakkında görüş alış verişinde bulunduklarını belirtti. Kocacan: “Bu ziyaretimizde Afyon iliyle ilgili projeleri yatırımları ve trafik sorunları yanında birçok sorunu istişare ederek fikir alış verişinde bulunduk. Tabi, bu projeleri şimdi Mehmet Bey’in kendi projeleri olduğu için onları anlatmak en çok onun kendine münhasırdır. Ancak yapacaklarını duyduğumuzda Afyon için hayırlı olacağını inşallah insanlarımızın da faydalanacağını düşüyoruz” diye konuştu.

 

İstanbul seçimleri bittiğini siyasetin durağanlaştığını kaydeden Kocacan: “Bundan sonra meclisin önünde kanun tasarı ve yasalarla ilgili bir bir dosyaların açılacağını bunların oyları sonucunda da yerine getirileceğini beyan etmiştim. Ancak 2 gündür seyrettiğim halde mecliste yine provokasyonlar devam ediyor. Af yasası dediğimiz ceza indirimiyle ilgili yasanın mecliste sunulması CHP’nin ne hikmetse birazcık fabrika ayarlarını bozdu. Yine bir kaos yine bir kavga. Bir gün öncesi MHP ile bir gün sonrası AK Partiyle ilgili hiç durmadan meclisi çalıştırılmamak üzere provokeleri yapması hiç doğru değil” şeklinde konuştu. 

‘50’inci yılını doldurmuş bir çınar ağacının utanacak hiçbir hal ve tavrı olmamıştır’ diyen Kocacan konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Eğer MHP’de olup ya da ülkücü olup kanun çerçevesinin dışında bir iş yapmışsa şahsına münhasır bir şey yapmıştır. MHP’nin mensubu olanların hiçbir zaman devlete eli kalkmamış, millete dili dönmemiştir. Ancak devlete eli kalkanların, millete dili dönenlerin bize laf söylemleri sadece kendi acizliğine gösterir.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 15, Temmuz, kara, bir, gün,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 14.07.2020
Bugün
14° - 30°
Çarşamba
15° - 30°
Perşembe
14° - 33°
Afyon

Güncelleme: 14.07.2020
İmsak
03:50
Sabah
05:37
Öğle
13:09
İkindi
17:03
Akşam
20:30
Yatsı
22:09
Arşiv Arama
Haber Yazılımı