Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
09 Ocak 2020 - Perşembe 09:31 Bu haber 66 kez okundu
 
155 çocuk okul destek projelerinden yararlandı
İl Genel Meclisi ( İGM) olağan toplantılarına devam ediyor. 3.cü birleşiminde bir araya gelen İl Genel Meclisi üyelerine Afyonkarahisar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Yasin Evcin yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Gündem Haberi


İl Genel Meclisi Ocak ayı toplantıları devam ediyor. Toplantıda gündem maddeleri görüşüldükten sonra Afyonkarahisar Aile, Çalışma ve Sosyal İl Müdür Vekili Yasin Evcin kurum çalışmaları hakkında bilgi verdi. Çocuk hizmetleri alanında bilgiler veren Evcin; “Çocuk hizmetleri alanında evlat edindirme koruyucu aile hizmetleri gerçekleştirilmekte. Koruyucu aile uygulaması Türkiye’de ilk 10’da bir hizmet alanımız. Halen 118 aile 148 çocuğumuz bakım hizmeti almakta. Ayrıca 27 ailemizde sırada beklemekte. Bu ailelerde önceden bir çalışma yapıp araştırmada bulunuyoruz uygun görülen ailelere çocuklarımız verilmekte. Sosyal yardım ve ekonomik destek çalışmalarımız da devam etmekte. Bakım hizmeti verdiğimiz çocuk evlerinden de bahsedersek, çocuklarımız çeşitli semtlerde bulunan çocuk evlerinde yaşamaktadırlar. Okullarına gidip, kültürel, sosyal etkinliklere katılabilmektedirler. Afyonkarahisar İş-Kur Müdürlüğü ile yaptığımız çalışmalar ile çocuklarımız çeşitli kurslara yönlendirmektedir.  Okul destek projemizde ise 11-14 yaş aralığında ki toplamda 155 çocuğumuz bu okul destek projemizden yararlanmıştır. Bu kapsam da da merkez’den 60, Bolvadin 30, Dinar 25, Sandıklı 40 çocuğumuz bu hizmetten yararlanmıştır.

ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZA EKONOMİK DESTEK SAĞLADIK

Sosyal Sorumluluk projelerinden de bahseden Evcin; “ Yapılan faaliyetler kapsamında çocuklarımıza huzur evi ziyaretleri, ağaç dikme, rol model kapsamında yapılan faaliyetler, sportif ve sanatsal faaliyetler hizmeti verdik. Çocuklarımız ile birlikte kişisel gelişimi ve mesleki gelişimi kapsamında çalışmalar düzenledik. Amacımız çocuklarımızın okul dışı zamanlarını verimli hale getirmek. Ayrıca yetenekli bir gelecek hazırlamak istiyoruz. Okul mobil sosyal hizmet uygulaması da düzenledik. Bu noktada 10 okul ziyareti hedefledik. Engelli hizmetlerimizde mevcut. Engelli vatandaşlarımız için evde bakım hizmeti bulunmaktadır. Afyonkarahisar’da 2019 yılında 4256 vatandaşımıza ekonomik destek sağladık. ” ifadelerine yer verdi. Selçuk Taşkın

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 155, çocuk, okul, destek, projelerinden, yararlandı,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 03.07.2020
Bugün
16° - 32°
Cumartesi
17° - 33°
Pazar
18° - 34°
Afyon

Güncelleme: 03.07.2020
İmsak
03:41
Sabah
05:31
Öğle
13:07
İkindi
17:02
Akşam
20:34
Yatsı
22:15
Arşiv Arama
Haber Yazılımı