301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Haziran 2019 - Çarşamba 10:09 Bu haber 81 kez okundu
 
28 Haziran son gün
Afyonkarahisar İş Kur İl Müdürlüğü çalışmalarını her geçen gün giderek büyütüyor. Son olarak Sosyal çalışma programı kapsamında Üniversite okuyan öğrencilerin çalışma hayatı ile uyumunu sağlamak mesleki yeteneklerini geliştirmek için bir projeye imza attı.
Gündem Haberi


İş Kur tarafından başlatılan proje hakkında bilgi veren İş Kur İl Müdürü Ahmet Karakaya;  “toplumsal faydalığı yüksek olduğu alanlarda çalışma disiplini sağlayarak geçici olarak hayata geçirdiğimiz bir projemizdir. Müdürlük olarak 8 kurum ile beraber çalışma programını hayata geçiriyoruz. Üniversite okuyan tüm öğrenciler bu programa başvurabilirler. Çalışmak istiyorlarsa mesleki eğitimlerini geliştirmek istiyorlarsa kapımız sonuna kadar açık” dedi.

Kontenjan 167 kişi

Karakaya, program hakkında ve çalışma saatleri hakkında da bilgi verdi. “Programı 8 kamu kurumu ile beraber gerçekleştireceğiz” diyen İş Kur İl Müdürü Ahmet Karakaya; “Amacımız Şehrimize ve Kamu kurumlarına faydalı olabilmek. Öğrenciler en fazla 3 programa başvurabilecekler. 5 Temmuz itibari ile genel müdürlüğümüzce yapılacak merkezi kura ile atamaları yapılacaktır. 8 Temmuz da işe başlayacak olan öğrenciler 30 Eylül 2019 tarihine kadar ayda 12 gün olmak üzere 36 gün çalışacaklar. Haftada 3 gün olmak üzere ayda 12 gün çalışmış olacaklardır. Çalıştıkları her gün için ücret olarak 67 lira alacaklar. Ayrıca emekliliğe sayılan primi genel sağlık sigortası ve meslek hastalıkları sigortası da İş Kur tarafından yatırılacaktır” ifadelerine yer verdi.

Karakaya, programa katılan öğrencilerin kredi yurtlar müdürlüğünde bursları varsa öğrenim kredileri  kesilmeyeceğini de belirtti.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 28, Haziran, son, gün, ,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Sisli
Güncelleme: 05.12.2019
Bugün
-
Cuma
-7° -
Cumartesi
-6° -
Afyon

Güncelleme: 05.12.2019
İmsak
06:25
Sabah
07:53
Öğle
12:53
İkindi
15:22
Akşam
17:43
Yatsı
19:06
Arşiv Arama
Haber Yazılımı