301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Mart 2020 - Pazartesi 10:24 Bu haber 29 kez okundu
 
3 Bin 460 kişiye Temel Afet Bilinci verildi
Afyonkarahisar İl Afet Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) geçtiğimiz hafta 9 Okul, 1 Yurt olmak üzere Toplam 3 Bin 460 kişiye Temel Afet Bilinci, Tahliye, Temel Yangın ve İlk Yardım Bilgisi konularında eğitim verdi.
Yaşam Haberi


Afyonkarahisar İl Afet Acil Durum Müdürlüğü olabilecek başta deprem ve diğer afetlere karşı öğrenciler dâhil olmak üzere Kamu Kurum ve kuruluşlarda eğitimler vermeye devam ediyor.

Afyonkarahisar İl Afet Acil Durum Müdürlüğü olarak olası deprem veya afetlere karşı hazır olduğunu belirten AFAD İl Müdürü Mehmet Buldan; “Afyonkarahisar İl Afet Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) geçtiğimiz hafta 9 Okul, 1 Yurt olmak üzere Toplam 3 Bin 460 kişiye Temel Afet Bilinci, Tahliye, Temel Yangın ve İlk Yardım Bilgisi konularında eğitim verdik. Müdürlük olarak bizim müdahalemizin yanı sıra halkımızın da bu konuda bilinçli olması gerekiyor. Ama biz kurum olarak olası bir deprem veya afete ekip ve ekipmanlarımız ile hazırız” dedi.

“TOPLUMUN HAZIRLIKLI OLMA SEVİYESİNİ GELİŞTİRMEK İSTİYORUZ”

“Eğitimin Amacı başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak, afetlerin öncesi sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışların halkımıza ve öğrencilerimize kazandırmak” diyen Buldan, sözlerine şöyle devam etti; “Öğrencilerimizi "Afet Bilinci" olarak yetiştirmek. Stratejik plan döneminde risklerin azaltılması anlayışı ile bağdaşır bir biçimde toplumun afet ve acil durumlar konusundaki farkındalığını ve hazırlıklı olma seviyesini geliştirmek. Afyonkarahisar’da veya bölgesinde olası deprem veya afetlere karşı hazırız. Özellikle okullarda öğrencilerden kamu kurumlarında çalışanlara kadar afet konusunda insanları bilgi sahibi yapmaya çalışıyoruz. Olası bir deprem ve afet durumunda halkımızın da bilinçli olması gerekiyor. Deprem anında ve sonrasında yapılması gereken neyse ona karşı hazırlıklı olunması için eğitimlerimiz devam ediyoruz. Bizler afetlere karşı müdahalede hazırlıklarımızı yapıyoruz. Halkımızın da bu konuda bilgi sahibi olması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

LOJİSTİK VE EKİPMANLARIMIZ HAZIR

Temel Afet Bilinci Eğitimi’nin amacı,  bireylerin yaşadıkları ortam ve çevrelerindeki tehlikelerin ve buna bağlı risklerin farkına varmalarını sağlayarak, afetlere karşı aile afet hazırlık planı yapmak gibi deprem öncesi yapılması gereken hazırlıklar konusunda bilgilendirmek ve afet anında doğru davranış modellerini benimsetmektir diyen Buldan; “Olası bir afete karşı lojistik ve ekipmanlarımız hazır.7 gün 24 saat esasına göre çalışma yürütüyoruz. Bununla ilgili olarak olası depremlerde kamu kurumları kadar vatandaşlarında bilinçli olması gerektiğini vurgulamak istiyorum. AFAD İl Müdürlüğü, Afyonkarahisar’da olası bir depreme karşı hazır. Ancak AFAD’ın tek başına hazır olması yeterli değil. Afet meydana geldikten sonra, afete maruz kalmış alanlarla ilgili yapılacak işler ve müdahaleler planlanmıştır. Bu bağlamda kurum ve kuruluşlarının rollerinin yer aldığı Afet Müdahale Planı ve Operasyon planlarımız hazır.  Ancak afetten önce kamu kurum veya kuruluşlar ile vatandaşlarımızın alması gereken önlemler var. Afetlere karşı bilinçli olması gerekiyor ve ona göre hareket etmesi gerekiyor” dedi.

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: 3, Bin, 460, kişiye, Temel, Afet, Bilinci, verildi,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 29.03.2020
Bugün
-
Pazartesi
- 12°
Salı
- 15°
Afyon

Güncelleme: 28.03.2020
İmsak
Array
Sabah
Array
Öğle
Array
İkindi
Array
Akşam
Array
Yatsı
Array
Arşiv Arama
Haber Yazılımı