Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
02 Ağustos 2019 - Cuma 10:47 Bu haber 306 kez okundu
 
51 Ülkede Kızılay ile kurban bereketi yaşanacak
Türk Kızılay Afyonkarahisar Şube Başkanı Fatih Okyar “Kurban Bayramı’nın bereketini yıl boyu mazlum sofralarına taşıyan Kızılay, Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası vekâlet bedellerini yurt içinde 850 TL, yurt dışında ise 725 TL olarak açıklandı. Türkiye ile birlikte 51 ülkede milyonlarca ihtiyaç sahibi Kızılay ile Kurban bereketini yaşayacak.” Dedi.
Gündem Haberi


Türk Kızılay Afyonkarahisar Şube Başkanı Fatih Okyar ,Kurbanda Kızılay Modeli sayesinde hayırseverler kurban ibadetlerini, amacına ve kuralına uygun olarak kolaylıkla yerine getirebileceğini kaydetti. Okyar”. Bu çağdaş model sayesinde kurbanlıklar veterinerler tarafından seçilerek modern kombinalarda İslami usullere göre vekâlet sahiplerinin isimleri okunarak, Kurban Bayramı'nın ilk üç günü kesilecek. Dini vecibeler açısından vatandaşlarımızdan işi son güne bırakmamalarını istiyoruz. İslami şartlara uygun şekilde gerçekleştirilecek kesimlerde din görevlileri, veterinerler ve noter de hazır bulunacak. Yurt içinde kesimi yapılan kurbanlıkların etleri anlık, aşevlerinde ve kıyma ile kuşbaşı konservesi yapılarak yıl boyu dağıtılacak. Yurt içinde kesilen kurban etlerinden elde edilecek kıyma ve kuşbaşı kavurmaları, 800 gramlık, 5 kilogramlık ve 10 kilogramlık kutularda konserve haline getirilecek. Kavurma konserveleri Kızılay şubeleri aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Yurt dışında kesimi yapılan kurbanlıkların etleri ise anlık olarak ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Yurt içi ve yurt dışında yaklaşık 4.500.000 milyon ihtiyaç sahibinin sofrasına kurban bereketi taşınacak.” İfadelerine yer verdi.

  Bağış nasıl yapılıyor?

Türk Kızılay Afyonkarahisar Şube Başkanı Fatih Okyar”Kurban ibadetlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasının huzurunu yaşamak isteyen vatandaşlar; Ziraat Bankası  TR51 0001 0000 2100 0018 6862 27 İBAN numaralı TÜRK KIZILAY AFYONKARAHİSAR ŞUBE BAŞKANLIĞI  hesabına  yurtiçi  850 TL ,  yurtdışı 725 TL kurban vekalet bedellerini  yatırarak veya  uzun çarşıdaki  ŞUBE BAŞKANLIĞIMIZA  müracaat ederek  kurban vekalet bedelleri  ödenebilir.” Dedi.

 Taksit imkânı sunuluyor

 Başkan Okyar ayrıca ödemesini kredi kartı aracılığıyla gerçekleştirecek olan vekâlet sahipleri, 4 taksit imkânından yararlanabileceğini dile getirdi.  Vekaletlerini Kızılay'a vermek isteyen yurt dışındaki vatandaşlarımız ise Kızılay internet sayfası üzerinden bağışı menüsünü kullanarak online ödeme yapabileceği  ifade eden Okyar “ Ayrıca 0090 216 168 11 22 numaralı telefondan Kızılay'ın danışma ve bağış hattını arayarak uluslararası kredi kartı ile vekâlet bedelini ödeyebilecek. Vatandaşlarımız, Almanya'daki Ziraat Bankalarının Kızılay hesap numarası aracılığı ile de kurban vekalet bedelini ödeyebilecek.”

 2018 yılında 40 ülkede kurban kesimi yapıldı

Okyar “Kızılay 2018 yılında yurt içi ve yurt dışında toplam 154.854 vekâlet sahibi adına kurban kesimi gerçekleştirdi. Türkiye dahil toplam 40 ülkede kurban kesimi ve dağıtımı gerçekleştiren Kızılay, bu sayede milyonlarca ihtiyaç sahibinin sofrasına kurban eti ulaştırmış oldu.” Dedi. Okyar, her dönemde mazlum ve mağdurların yanında olan Kızılay'ın bu çalışmalarının hedefine ulaşabilmesi için, vatandaşların vereceği desteğin büyük önem taşıdığını vurgulayarak, "Bir yerine çok olmanın güzelliğini her zamankinden daha fazla hatırladığımız bu dönemde, Kızılay'ı bir kez daha sahipleneceğinize inanıyor, gerek kampanyamıza katılımınız, gerekse de kampanyamızın daha geniş kitlelere ulaşması noktasında tanıtım desteğiniz için şükranlarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı. Alaattin Yeşilçay  Özel

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 51, Ülkede, Kızılay, ile, kurban, bereketi, yaşanacak,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 14.07.2020
Bugün
14° - 30°
Çarşamba
15° - 30°
Perşembe
14° - 33°
Afyon

Güncelleme: 14.07.2020
İmsak
03:50
Sabah
05:37
Öğle
13:09
İkindi
17:03
Akşam
20:30
Yatsı
22:09
Arşiv Arama
Haber Yazılımı