Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
23 Aralık 2019 - Pazartesi 10:22 Bu haber 107 kez okundu
 
6 yıldır taşıdığı bayrağı devretti
Ege Gazeteciler Federasyonunda bayrak değişimi yaşandı. Ege Gazeteciler Federasyonu Genel Kurulu ile mevcut başkan Mehmet Abdioğulları görevi Cem Kaytan’a devretti. Genel Kurul öncesi düzenlenen Gala Yemeği için Afyonkarahisar’a gelen gazetecilere yaptıkları hizmetlerden dolayı plaket verildi.
Yaşam Haberi


Ege Gazeteciler Federasyonu ilk genel kurulunu Afyonkarahisar'da yapmış,  ilk Genel Başkan Mehmet Abdioğulları olmuştu. 6 yıl aradan sonra yeninden genel kurul yapıldı ve 6 yıldır başkanlık görevini üstlenen Mehmet Abdioğulları görevini devretti.

Mesleğin Sorunlarının Çözümü İçin Çaba Harcadık

Ege Gazeteciler Federasyonu üyeleri Genel Kurul için bir araya geldi. 6 yıldır Ege Gazeteciler Federasyonluğu Başkanlığı görevini yürüten Mehmet Abdioğulları görevini düzenlenen Gala Yemeği ile devretti. Programın açılış konuşmasını Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt yaptı. Küçükkurt, 6 Yıldır görevi üstelenen Mehmet Abdioğulları’na yaptığı hizmetten dolayı teşekkür etti. Daha sonra Kürsüye Ege Gazeteciler Federasyonu eski Başkanı Mehmet Abdioğulları çıktı. Abdioğlları; “ 6 yıldır üstlendiğim görevi artık devretme zamanı geldi. Türkiye Gazeteciler Konfederasyonun 8 Federasyonun bir araya geldiği 81 İl’de cemiyetin birleştiği ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’inde temsilciği olan konfederasyon yapısına sahiptir. Ege Gazeteciler konfederasyonu olarak bu konfederasyonda görev almaktayız. 2 dönemdir ben görevi yönetiyordum. Bundan sonra bayrağı başka bir arkadaşımıza teslim etmekten gurur duyuyorum. Mesleğimizin sorunlarını çözüme kavuşturmak için çaba harcadık. Şu anda Afyonkarahisar’da yapılan 4.cü toplantı. Kurucu Genel Başkan görevi ile yola çıktığımızdan bugüne kadar yanımda olan siz Ege Bölgesi Dernek ve Cemiyet Başkanları’na gazeteci meslektaşlarıma yaptıkları tüm katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Toplantımıza katılan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkan Vekili Feridun Fazıl Özsoy’a, Onursal Başkanımız Nazmi Bilgin’e, Medya İş Sendikası Genel Başkanı Sezai Ballı’ya, Divan Üyelerimize ve kongremize katılan delegelerimize teşekkür ederiz.Bir başkanın en fazla iki dönemde başkanlık yapma silsilesinden yola çıkarak Muğla Büyükşehir Cemiyet Başkanımız Cem Kaytan Bey’e görevi devrettik. Kendisine ve yeni yönetimine görevlerinde başarılar dilerim. Her zaman yanınızda olacağım ve çalışmalarınızda desteklerimi esirgemeyeceğimi bilmenizi isterim.” dedi. Mesleki Anlamda Türkiye’nin En Büyük Konfederasyonuyuz

Daha sonra kürsüye Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan vekili Feridun Fazıl Özsoy çıktı. Özsoy; “Ege Gazeteciler Federasyonu başkanlığı süresince 6 yılda önemli hizmetler yapan Mehmet Abdioğlu’na ve ondan görevi devralan Cem Ulucan’a teşekkür ediyoruz. Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu 7 federasyondan oluşmaktadır. Türkiye’de 7 coğrafi bölgeden federasyon temsilcileri yer almaktadır. 8 federasyonda Anadolu Gazeteciler Federasyonu adı altından başkanlığını Sefa Özdemir’in yaptığı bir konfederasyona sahibiz. Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu yaklaşık 20 binin üzerindeki sarı basın kartı sahibinin 17 binini bünyesinde barındırmaktadır. Mesleki anlamda Türkiye’nin en büyük konfederasyonuyuz. Ege Gazeteciler Federasyonu bayrak değişimi yaşıyor. Umarım Türk Basını adına hayırlı uğuru bir sonuç olur” dedi.

Termalle Isınan En Çok Yatak Kapasitesine Sahip Tel İl Afyon’dur

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek: “Lezzetin, termalin, tarihin başkentiyiz. Ekim ayı itibariyle Türkiye’de UNESCO Gastronomi ağına giren 3. İliz. Afyon termal alanda 27 bin yatak kapasitesine sahip, aynı jeotermal su ile 35 bin konutun ısıtıldığı Türkiye’deki tek il. Termalle ısınan en çok yatak kapasitesine sahip tel il Afyon’dur. Afyon’un tanıtımı için basınımız gerekli desteği veriyor. Önümüzdeki yıllarda Afyon’u mevcut olduğu konumdan daha ileriye götürmek için çaba sarf ediyorum. Kongrenizin hayırlı uğurlu olmasını diliyor, hepinize saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

İnternet Medyası Alanında Düzenleme Gerekli

Yemekte konuşan Vali Mustafa Tutulmaz basının geçmişte de, günümüzde de günlük hayatın önemli parçalarından biri olduğunu söyleyerek: “Her ne kadar basının şekli, ulaşım tarzı değişse de, bilgi kaynakları ve vatandaşa ulaşma yönünde her dönemde değerini korumaktadır. Eskiden yazılı basın ön plandayken, bugün artık internet medyası yazılı basının önüne geçmiştir. Gelişen yeni sisteme ayak uyduran basın da var, biraz geride kalan basın da. Kendiliğinden ortaya çıkmış internet medyası da var. Günümüzde bu alanda düzenleme eksikliği var. Çok hızlı bir şekilde haberlere ulaşılıyor ama birçok haberin yanlış ve yanlı olduğunu görüyoruz. Çok farklı kaynaklardan aynı habere ulaşabilenler için bu durum belki de çok sıkıntı yaratmıyor ancak belirli yayınları izleyenler ve takip edenler açısından tek yönlü bir haber bombardımanına maruz kalma söz konusu. Bu durum zaman içerisinde o medyanın güvenilirliğini sarsıyor. Bu alanda bir düzenleme eksikliğinin giderilmesi gerektiğini ifade etmek isterim” dedi.

Şehirlerin Rekabetinde Afyon Hızla İlerliyor

Afyonkarahisar’da basının bir araya gelerek bir sinerji yakaladığını belirten Vali Tutulmaz: “Ben bir kez daha her bir gazete sahibini tebrik ediyorum. Birbirleri ile olan rekabeti ortak hedefe kilitlenmede kullandıkları için bu oluşan tablodan hem gazeteciler, hem de ilimiz faydalanıyor. Şehrin tanıtılmasında Afyonkarahisar medyasının önemli bir katkısı oluyor. Ben kendilerine teşekkür etmek istiyorum. Afyonkarahisar potansiyeli yüksek bir il. Bu potansiyeli de son yıllarda çıkarmaya başladı. Bunun karşılığı olarak dünyanın sayılı şehirleri içerisine girdi. Artık geldiğimiz çağda ülkelerden ziyade şehirlerin rekabeti söz konusu. Şehirlerin rekabetinde Afyonkarahisar olarak hızla ilerliyoruz. Gerek termal alandaki tanınırlığımızla, gerekse lezzet alanında elde ettiğimiz kazanımlarla ilimizin marka değerini artırmaya devam ediyoruz” diye konuştu. 

Afyon, Ülkenin Önde Gelen Şehirlerinden Birisi Olacak

Afyonkarahisar’ın kendisinden daha da bahsettiren bir il olacağına inandığını kaydeden Vali Mustafa Tutulmaz: “Bundan 20 yıl önceki Afyon ile bugün arasında dağlar kadar fark var. Bundan 10 yıl sonra da bugün arasında çok fark olacak. Şehrin markalaşması ve tanıtım nokrasında belirli bir ivme aldık. İnşallah aynı yolda hızla ilerleyeceğiz. Bugüne kadar Afyon Ege’nin içte kalmış bozkır bir ili idi. Biraz handikaplı bir şehirdi. Ancak son yıllarda yapılan yatırımlar, termalde, mermerde ve diğer alanlarda elde ettiği kazanımlarla bu handikapı aştı. İnşallah önümüzdeki 10 yılda kendinden daha fazla bahsettiren ve ülkenin önde gelen şehirlerinden birisi olacak. Ben buna inanıyorum, Afyonkarahisarlı da buna inanmaya başladı” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından federasyon üyelerine protokol üyelerince plaketleri takdim edildi. Günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile program sona erdi.

EGF YÖNETİM KURULU

Başkan Cem Kaytan (Muğla), Sezer Küçükurt (Afyonkarahisar), Cem Ulucan (Aydın), M. Kemal Kaya (Denizli), Sıdıka Kölemen (Fethiye), Erkan Sağlam (Kütahya), Ali Filizkan (Manisa), Serkan Karayol (Uşak), Hüseyin Atılgan (Muğla), Mehmet Akgül (Aydın) ve Tevfik Fikret Sönmez (İzmir) Seçim sonunda Divana sunulan önerge sonrasında Abdioğulları EGF’nin Onursal Başkanlığı’na oy birliği ile getirildi” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: 6, yıldır, taşıdığı, bayrağı, devretti,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 05.07.2020
Bugün
19° - 33°
Pazartesi
18° - 34°
Salı
18° - 35°
Afyon

Güncelleme: 04.07.2020
İmsak
03:42
Sabah
05:31
Öğle
13:07
İkindi
17:02
Akşam
20:33
Yatsı
22:15
Arşiv Arama
Haber Yazılımı