301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Mart 2020 - Pazartesi 09:47 Bu haber 24 kez okundu
 
“7’den 77’ye herkesi bilinçlendiriyoruz”
Afyonkarahisar İl Afet Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) geçtiğimiz hafta 12 Okul, 3 Yurt, 2 Fakültede 4 Bin 101 kişiye Temel Afet Bilinci, Tahliye, Temel Yangın ve İlk Yardım Bilgisi Eğitimi verdi.
Yaşam Haberi


Afyonkarahisar İl Afet Acil Durum Müdürlüğü olabilecek başta deprem ve diğer afetlere karşı öğrenciler dahil olmak üzere Kamu Kurum ve kuruluşlarda eğitimler vermeye devam ediyor.

Afyonkarahisar İl Afet Acil Durum Müdürlüğü olarak olası deprem veya afetlere karşı hazır olduğunu belirten AFAD İl Müdürü Mehmet Buldan; “

Geçtiğimiz hafta geçtiğimiz hafta 12 Okul, 3 Yurt, 2 Fakültede 4 Bin 101 kişiye Temel Afet Bilinci, Tahliye, Temel Yangın ve İlk Yardım Bilgisi Eğitimi verildiğini belirtti. Temel Afet Bilinci, Tahliye ve Temel Yangın bilgisi, İlk yardım konularında eğitim verdik. Müdürlük olarak bizim müdahalemizin yanı sıra halkımızın da bu konuda bilinçli olması gerekiyor. Ama biz kurum olarak olası bir deprem veya afete ekip ve ekipmanlarımız ile hazırız” dedi.

HALKIMIZIN DA BU KONUDA BİLGİ SAHİBİ OLMASI GEREKİYOR

Afyonkarahisar Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürü Mehmet Buldan, Afyonkarahisar’da veya bölgesinde olası deprem veya afetlere karşı hazır olduklarını belirtti. 7’den 77’ye herkesi afetler konusunda bilinçlendirmek için seferber olduklarını belirten Buldan; Özellikle okullarda öğrencilerden kamu kurumlarında çalışanlara kadar afet konusunda insanları bilgi sahibi yapmaya çalışıyoruz. Olası bir deprem ve afet durumunda halkımızın da bilinçli olması gerekiyor. Deprem anında ve sonrasında yapılması gereken neyse ona karşı hazırlıklı olunması için eğitimlerimiz devam ediyor. Bizler afetlere karşı müdahalede hazırlıklarımızı yapıyoruz. Halkımızın da bu konuda bilgi sahibi olması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

ÖNEMLİ OLAN BİLİNÇLİ OLMAK

Olası bir afete karşı lojistik ve ekipmanların hazır olduğunu dile getiren AFAD İl Müdürü Mehmet Buldan, 7 gün 24 saat esasına göre çalışma yürüttüklerini ifade etti. Özellikle afet bilincine önem verdiklerini anlatan Buldan, bununla ilgili olarak olası depremlerde kamu kurumları kadar vatandaşlarında bilinçli olması gerektiğini vurguladı. Buldan, “AFAD İl Müdürlüğü, Afyonkarahisar’da olası bir depreme karşı hazır. Ancak AFAD’ın tek başına hazır olması yeterli değil. Afet meydana geldikten sonra, afete maruz kalmış alanlarla ilgili yapılacak işler ve müdahaleler planlanmıştır. Bu bağlamda kurum ve kuruluşlarının rollerinin yer aldığı Afet Müdahale Planı ve Operasyon planlarımız hazır.  Ancak afetten önce kamu kurum veya kuruluşlar ile vatandaşlarımızın alması gereken önlemler var. Afetlere karşı bilinçli olması gerekiyor ve ona göre hareket etmesi gerekiyor” dedi.

Gülşen Kumral Özel

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: “7’den, 77’ye, herkesi, bilinçlendiriyoruz”,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Hafif Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 04.04.2020
Bugün
- 16°
Pazar
- 17°
Pazartesi
- 15°
Afyon

Güncelleme: 04.04.2020
İmsak
Array
Sabah
Array
Öğle
Array
İkindi
Array
Akşam
Array
Yatsı
Array
Arşiv Arama
Haber Yazılımı