Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
22 Ekim 2019 - Salı 09:34 Bu haber 569 kez okundu
 
ABD’nin ipi ile kuyuya inilmez
Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı olağan haftalık değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi. Muhtarlar günü’ nü kutlayan Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan Barış Pınarları operasyon hakkında da konuştu.
Siyaset Haberi


Muhtarlar Günü’nü idrak ettik. Muhtarlarımız devlet ile millet arsında bir köprü konumundadır diyen Arslan, Her türlü problemin çözümü için başvurulan ilk müracat kapısı niteliğindedir”dedi.

Saadet Partisi haftalık değerlendirme toplantısında konuşan Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan ilk olarak Barış Pınarları operasyonu hakkında konuştu. Arslan; “Geçen hafta terör örgütlerine karşı Türk Silahlı Kuvvetleri “Barış Pınarı” harekatı başlatmıştı. Bu harekat devam ederken Avrupa Birliği ülkemiz hakkında yaptırım kararları almış, kınama yayınlamıştı. Bize olan tutumlarıyla dost olamayacaklarını göstermişlerdi. Biz de geçen hafta yaptığımız basın açıklamasında, AB’den bize dost olamaz diyerek, sizin vasıtanızla yetkililere uyarıda bulunup, AB ile olan ilişkilerimizi gözden geçirilmesi gerektiğini ifade etmiştik. Biz AB ile olan ilişkilerin gözden geçirilmesini beklerken, 17 ekim 2019 tarihli Resmi Gazete’nin 30921 sayılı yayınlanan genelge ile Avrupa Birliği Eşgüdüm Kurulu (ABEK) adında bir kurul oluşturulduğunu gördük. Bu kurul Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanlığında ilgili bakanlıkların bakan yardımcıları ve kurumların üst düzey yöneticilerinden oluşacak” diyerek sözlerine bekletilmeye alınan operasyon hakkında devam etti.

ABD’nin sözüne asla itibar edilemez

Bilindiği üzere ABD ile yapılan 13 maddelik bir anlaşma sonucunda ateşkes kararı alındı. 2. Maddede “ortak çıkaralar temelinde” diye bir ifade var diyerek sözlerine devam eden Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan; “ Bizim ABD ile hiçbir konuda ortak çıkarımız olamayacağını gene sizin vasıtanızla bildirmiştik. ABD, İsrail’e hizmet etmeyi ve İsrail’in güvenliğini temin etmenin birinci öncelikli görevi olduğunu beyan etmektedir. İsrail’in hedefi ise Büyük İsrail Devleti’ni kurup, dünyayı yönetmek istemektedir. Büyük İsrail Devleti diye hayal ettiği sınırlar içerisinde bizim ülkemizde vardır. “Güney sınırına ilişkin meşru güvenlik kaygıları” dediği yer tam olarak israil’in içine katmak istediği bölgenin bir kısmıdır. Hal böyleyken hangi ortak çıkardan söz edilebilir. ABD’nin sözüne asla itibar edilemez, ABD’nin ipiyle kuyuya inilemez. İktidarın bu hususları aklından çıkarmaması gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz. Sahada da masada da kazandık açıklamalarının doğru olmasını temenni etmekle beraber, durumun ülkemiz açısından geri adım olarak göründüğünü de ifade etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Anne sevgisiyle büyütmeyi destekleyin

Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan son olarak çocukların gitmesi halinde Bakanlık olarak yapılacak yardımdan bahsetti. Arslan; “Geçtiğimiz günlerde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan bir açıklamada, sigortalı çalışan ve 0-60 aylık çocuğu olan kadınlara, çocuğunu kreşe göndermesi için 650 tl yardım yapılacağı açıklandı. Bu projenin sahibi kim AB. Bir çocuğu en çok ihtiyaç duyduğu şey sevgidir, şefkattir, merhamettir. Bunları en fazla verebilecek olan ise annedir. Anne sevgisi ve şefkatinden uzak yetişen çocuklar, büyüdüklerinde anne ve babalarını huzurevlerine vermekte hiçbir mahzur görmeyecektir. Ailelerimizi parçalayacak, anne ile çocuğunu birbirinden kopartacak bu uygulamadan vazgeçilmelidir. Hakikaten anneyi düşünüyorsanız, bu yaş gurubundaki annelerin evde kalıp, sevgi ve şefkatle çocuklarını büyütmeleri için destekte bulunun. 0-60 aylık çocuk sahibi aileye 650 tl yardım yapın. Hem ailelerimizi, hem çocuklarımızı, hem de geleceğimizi destekleyin” diyerek sözlerini tamamladı.

Selçuk Taşkın

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ABD’nin, ipi, ile, kuyuya, inilmez, ,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 13.07.2020
Bugün
14° - 30°
Salı
15° - 30°
Çarşamba
14° - 33°
Afyon

Güncelleme: 13.07.2020
İmsak
03:50
Sabah
05:37
Öğle
13:09
İkindi
17:03
Akşam
20:30
Yatsı
22:09
Arşiv Arama
Haber Yazılımı