301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
05 Mart 2020 - Perşembe 09:39 Bu haber 28 kez okundu
 
Açıldığında 1500 kişiye istihdam sağlanacak
Afyonkarahisar Belediyesi yatırımcı kazandırmak adına yaptığı girişimlerde mutlu sona ulaştı. Katlı Pazaryeri binasında 800 ile 1500 kişiye istihdam sağlayacak tekstil fabrikasının protokolü, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile Efe Güven Tekstil işvereni Deniz Özalan arasında imzalandı.
Yaşam Haberi


Tesis, Kapalı Pazar Yeri binasının üst katlarında kurulacak, mevcut semt pazarı da binanın alt katında hizmetine devam edecek. Fabrikanın 15 Mayıs’a kadar açılması planlanırken, fabrikada çalışmak isteyen vatandaşlar, başvurularını Belediye 1. Katta hizmete açılan “İstihdam Ofisine” yapabilecekler.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek imza töreni öncesi bir konuşma yaptı.  Seçim vaatlerimiz arasında olan iş sahası açma projelerinden birisini daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını söyleyen Başkan Zeybek; “ Tek gayemiz vardı, o da garip gurebanın işsiz olan insanların evlerine bir dilim ekmek götürmelerine katkı sağlamaktı. Şükürler olsun bu projemizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Mevcut Kapalı Pazaryerinin zemin katının faal olarak çalışmasına rağmen üst katlarının atıl olduğuna dikkat çeken Başkan Zeybek; “söz konusu pazaryerimizin üst katlarını Efe Güven Tekstil Firmamızla yaptığımız görüşmeler neticesinde aylık kira bedeli ile birlikte kendilerine tahsis ettik. İnşallah Afyon’da yeni bir iş kolu hayata geçmiş olacak. Tekstil sektörünün de Afyon’da gelişmesine vesile olacağız. 800 ile 1500 kişinin istihdam edeceği fabrikamızın şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

15 MAYIS’DA HİZMETE AÇILMASI PLANLANIYOR

İş Kur İl Müdürü Ahmet Karakaya ise Afyonkarahisar’a  böylesi büyük bir yatırımın yapılacak olmasından duyduğu mutluluğu ifade ederek Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve Efe Güven Tekstil işvereni Deniz Özalan, fabrikada çalışmak isteyenlerin Belediye zemin katta hizmete açılan “İstihdam Ofisine” başvuruda bulunabileceklerini söyledi. Efe Güven Tekstil işvereni Deniz Özalan ise kendilerine böyle bir imkan sağladığı için Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e teşekkür etti.  2016 yılında geldikleri Afyonkarahisar’da tek gayelerinin Afyon halkını mağdur etmemek olduğuna işaret eden Deniz Özalan doğru ve gerçek istihdamı yapacaklarını ifade etti. Birlikte çalışacakları Afyonkarahisarlılar’ı kendilerinden farklı görmeyeceklerini söyleyen Efe Güven Tekstil işvereni Deniz Özalan; “Bizler fabrikamızda 800 ila 1000 kişiye istihdam sağlayacağız. Bu sadece bizim istememizle olmuyor, Afyon halkı da istemeli, birlikte kenetlenmemiz gerekiyor. 2016 yılından bu tarafa bu kitlenin kenetlendiğini görüyoruz. Halkın bizleri sahiplendiğini görüyoruz. Bundan sonra Afyon’da daha iyi istihdam olacak. Şimdiye kadar kimseyi mağdur etmedik, bundan sonra da Allah’ın izniyle mağdur etmeyeceğiz.15 Mayıs itibariyle inşallah hizmet vermeyi planlıyoruz” dedi.

İSTİHDAM OFİSİNİN AÇILIŞI YAPILDI

Protokolün ardından Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in seçim vaatlerinden olan “İstihdam Ofisinin” açılışı yapıldı.Belediye hizmet binası zemin katta hizmet veren “İstihdam Ofisi”  işverenle, iş arayan vatandaşları bir araya getirecek. Bir yandan iş arayan kardeşlerimizin mevcut donanımlarına göre iş bulmaları sağlanacak, diğer yandan İŞKUR ile işbirliği halinde vatandaşlarımızın ihtiyaçlar doğrultusunda eğitimler almalarına ve daha kalifiye halde işletmelere kazandırmasına aktif destek sağlanacak.Selçuk Taşkın

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Açıldığında, 1500, kişiye, istihdam, sağlanacak,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Hafif Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 07.04.2020
Bugün
- 12°
Çarşamba
- 14°
Perşembe
- 14°
Afyon

Güncelleme: 07.04.2020
İmsak
05:01
Sabah
06:26
Öğle
13:05
İkindi
16:42
Akşam
19:34
Yatsı
20:53
Arşiv Arama
Haber Yazılımı