301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Mart 2020 - Pazartesi 09:23 Bu haber 40 kez okundu
 
AFAD öğrencileri bilgilendirmeye devam ediyor
Afyonkarahisar İl Afet Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) geçtiğimiz hafta (24-28 Şubat) 9 okul, 2 yurt, 1 fakülte,1 Kamu kurumu ve 1 Gönüllü grubundan toplam Bin 950 kişiye Temel Afet Bilinci, Tahliye ve Temel Yangın bilgisi, İlk yardım konularında eğitim verdi.
Yaşam Haberi


Afyonkarahisar İl Afet Acil Durum Müdürlüğü olabilecek başta deprem ve diğer afetlere karşı öğrenciler dahil olmak üzere Kamu Kurum ve kuruluşlarda eğitimler vermeye devam ediyor.

Afyonkarahisar İl Afet Acil Durum Müdürlüğü olarak olası deprem veya afetlere karşı hazır olduğunu belirten AFAD İl Müdürü Mehmet Buldan; “Geçtiğimiz hafta (24-28 Şubat) 9 okul, 2 yurt, 1 fakülte,1 Kamu kurumu ve 1 Gönüllü grubundan toplam Bin 950 kişiye Temel Afet Bilinci, Tahliye ve Temel Yangın bilgisi, İlk yardım konularında eğitim verdik. Müdürlük olarak bizim müdahalemizin yanı sıra halkımızın da bu konuda bilinçli olması gerekiyor. Ama biz kurum olarak olası bir deprem veya afete ekip ve ekipmanlarımız ile hazırız” dedi. 

7’DEN 77’YE HERKESİ BİLİNÇLENDİRİYORUZ

Afyonkarahisar Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürü Mehmet Buldan, Afyonkarahisar’da veya bölgesinde olası deprem veya afetlere karşı hazır olduklarını belirtti. 7’den 77’ye herkesi afetler konusunda bilinçlendirmek için seferber olduklarını belirten Buldan; Özellikle okullarda öğrencilerden kamu kurumlarında çalışanlara kadar afet konusunda insanları bilgi sahibi yapmaya çalışıyoruz. Olası bir deprem ve afet durumunda halkımızın da bilinçli olması gerekiyor. Deprem anında ve sonrasında yapılması gereken neyse ona karşı hazırlıklı olunması için eğitimlerimiz devam ediyoruz. Bizler afetlere karşı müdahalede hazırlıklarımızı yapıyoruz. Halkımızın da bu konuda bilgi sahibi olması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

ÖNEMLİ OLAN BİLİNÇLİ OLMAK

Olası bir afete karşı lojistik ve ekipmanların hazır olduğunu dile getiren AFAD İl Müdürü Mehmet Buldan, 7 gün 24 saat esasına göre çalışma yürüttüklerini ifade etti. Özellikle afet bilincine önem verdiklerini anlatan Buldan, bununla ilgili olarak olası depremlerde kamu kurumları kadar vatandaşlarında bilinçli olması gerektiğini vurguladı. Buldan, “AFAD İl Müdürlüğü, Afyonkarahisar’da olası bir depreme karşı hazır. Ancak AFAD’ın tek başına hazır olması yeterli değil. Afet meydana geldikten sonra, afete maruz kalmış alanlarla ilgili yapılacak işler ve müdahaleler planlanmıştır. Bu bağlamda kurum ve kuruluşlarının rollerinin yer aldığı Afet Müdahale Planı ve Operasyon planlarımız hazır.  Ancak afetten önce kamu kurum veya kuruluşlar ile vatandaşlarımızın alması gereken önlemler var. Afetlere karşı bilinçli olması gerekiyor ve ona göre hareket etmesi gerekiyor” dedi.

SOSYAL MEDYADA ASILSIZ HABERLERE İTİBAR ETMEYİN

Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Buldan öncelikle vatandaşları uyardı. Buldan “bir depremin gün ve saat verilerek önceden kestirilmesi günümüz teknoloji imkânlarıyla mümkün değil. Vatandaşlarımızın sosyal medyada, dolaşan asılsız bilgilere itibar etmemeleri, doğru bilgi için resmi kaynakları takip etmelerini rica ediyorum. İl olarak Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında paydaş kurumlarla İlimiz Afet Müdahale Planımızı hazırladık ve belli aralıklarla eğitim ve tatbikatlarla hazırlıklarımız test ediyoruz. Yaşanabilecek bir afete karşı Afet Müdahale Planımız kapsamında bütün kurumlarla birlikte hazırız. Yaşanabilecek bir afette vatandaşlarımızın yanında olacak ve anında müdahale edebilecek güçteyiz. Vatandaşlarımız sosyal medya da gördükleri veya duydukları ile hareket etmesin" dedi. Selçuk Taşkın ÖZEL

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: AFAD, öğrencileri, bilgilendirmeye, devam, ediyor,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
V
Güncelleme: 30.11.-0001
Bugün
V - V
Afyon

Güncelleme: 04.04.2020
İmsak
Array
Sabah
Array
Öğle
Array
İkindi
Array
Akşam
Array
Yatsı
Array
Arşiv Arama
Haber Yazılımı