Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
26 Ağustos 2019 - Pazartesi 10:58 Bu haber 808 kez okundu
 
Afyon esnafının büyük başarısı
Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkan’ı Mahmut Emin Birliktir, Afyonkarahisar esnafı büyük bir esnaf, onlar sayesinde birinci sınıf kooperatifiz, “Esnafımızın büyümesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.
Ekonomi Haberi


Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkan’ı Mahmut Emin Birliktir, düşen faiz oranlarını ve esnafa dağıtılan kredileri değerlendirdi. Birliktir; “Afyonkarahisar esnafına geri dönüşler ile birlikte yaklaşık 97 Milyon TL para dağıtmış olacağız” diyerek piyasanın hareketlenmesine destek olacaklarını belirtti.

Paraları da ihtiyacı olan esnafımıza dağıtıyoruz

Faizlerin düşmesi konusunda konuşan Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkan’ı Mahmut Emin Birliktir; “Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nin faizleri yüksek değildi.  Şu anda Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi‘nin yıllık faiz oranı yüzde 8, Halk Bankası yaklaşık yüzde 20’den vadeli mevduat toplarken bize yüzde 8’den veriyor.  Bunun geri kalan bölümünü hükümet hazineden karşılıyor. Bu demek oluyor ki her kredi çekeni devlet yüzde 12 oranında destekliyor.  Faizin düşmesi ekonomiye yansımaları başladı. Beklenilenden çok daha fazlası konut kredisi için müracaatlar oldu. Konut yapan Müteahhitlerin elindeki sıfır konutların satılması piyasayı canlandırır. Biz Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi olarak 1.ci sınıf Kooperatifiz. Dolayısı ile bu sadece bizim İl Yönetimimiz veya personelin başarısı değil tüm Afyonkarahisar’lı esnafımızın başarısıdır” dedi.

Esnafa müjde Başkan Birlik’tirden geldi.

Yaklaşık 92 milyon TL civarında para dağıttıklarını belirten Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mahmut Emin Birliktir verilen ve verilecek olan krediler hakkın da bilgi verdi. Birliktir; “4 milyon TL daha paramız geldi. Başka şehirlerden de isteyenler var biliyoruz ama. Afyonkarahisar Esnaf Kefalet Kooperatifinin birinci sınıf olması, takip sayısının az olması bunların tamamı birleştiğinde büyük bir güvenilirlik sağlıyor. 2 gün önce de 2,5 Milyon TL para daha geldi. 4 aydır bekleyen arkadaşlarımız vardı. İnşallah bu elimizde ki para ve geri dönüşlerle ile birlikte esnafımızın sorunlarını çözeceğiz. Bekleyen esnafımızın ödemelerinin yapılmasını hedefliyoruz.  Bunu gelen para ile birlikte Afyonkarahisar esnafına yaklaşık 97 Milyon TL para dağıtmış olacağız. Bu paralar küçük esnafa dağıtılıyor genelde ve bu para ile birlikte piyasanın hareketlenmesine destek olacağız.  Buradan Afyonkarahisar esnafına teşekkür ediyorum” diyerek sözlerine takibe düşenler hakkında devam etti.

1400 kişi içerisinde 50 kişi icra takibine düştü

Afyonkarahisar Esnafının ödemelerini düzenli yaptıklarını belirten Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Birliktir; “Geri dönen paraları ihtiyacı olan esnafımıza dağıtıyoruz. Afyonkarahisar’da 1400 kişi içerisinde yaklaşık 50 kişi icra takibine düştü.  Bunlarda sürekli icra takibi değil bugün o icraya düşmüş 2 ay sonra o ödemiş başkası icraya düşmüş yani batak bir para değil. Toplam icra takip oranına rakamsal olarak baktığımızda dağıttığımız ise 97 Milyon TL içerisinde 850 Bin Lira civarında icra takibimiz var buda Türkiye ortalamasının çok altında.  Onun için kooperatifimiz birinci sınıf olmaya devam ediyor” diyerek Afyonkarahisar Esnafına teşekkür etti.

Cumhurbaşkanımız iyi bir ekonomist

Birliktir Dışarıdan biliyorsunuz algı operasyonları yapılmaya çalışıldığını belirterek , “Sadece dışarıdan değil kendi içerimizde ki hainler tarından da bu tür operasyonlar yapılmaya çalışıldı. Ama Bakan’larımızın uyguladıkları Banka’cılık sistemi ile ekonomimiz sağlam temeller üzerinde duruyor. Son dönemde Sayın Cumhurbaşkanımızın hem faiz hem Dolar düşecek demesinin ardından, Merkez Bankasının faizi düşürdü. Sonra Dolar ve Altın fiyatları düşüşe geçti. Cumhurbaşkanımız iyi bir Ekonomist şu anda Maliye ve Hazine iyi yöneliyor. Türkiye ekonomisini güçlü” diyerek sözlerini tamamladı. ÖZEL HABER: Hayati Kanat

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Afyon, esnafının, büyük, başarısı, ,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 10.07.2020
Bugün
16° - 30°
Cumartesi
16° - 31°
Pazar
16° - 33°
Afyon

Güncelleme: 10.07.2020
İmsak
03:46
Sabah
05:34
Öğle
13:08
İkindi
17:02
Akşam
20:32
Yatsı
22:12
Arşiv Arama
Haber Yazılımı