301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
29 Haziran 2019 - Cumartesi 12:24 Bu haber 68 kez okundu
 
Afyon Kodluyor
İl Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde ve okul idaresinin destekleriyle, Şehit Sami Çifci İmam Hatip Ortaokulu bünyesinde Robotik, Kodlama ve Tasarım Atölyesi açıldı.
Eğitim Haberi


Projesi, İlimiz okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin; analitik düşünme becerilerinin, sebep sonuç ilişkisi kurma ve takım halinde çalışma yeteneklerinin, inovatif düşüncelerinin arttırılıp girişimcilik becerilerinin geliştirilmesi, kod okuryazarlığı bilincinin yaygınlaştırılması ve bütün bunların gerçekleşmesi içinde il genelinde kodlama ve robotik eğitimlerinin verilmesi amacıyla “Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü Afyon Kodluyor Kodlama ve Robotik Eğitimi Projesi" uygulanmaya başlandı.

Şehit Sami Çifci İmam Hatip Ortaokulunda başlandı

Proje kapsamında, öğretmen ve öğrencilerimizin farkındalığını arttırmak, kodlama ve robotik eğitim araçları hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak Kasım 2019 tarihinden beri ilimizde bulunan çeşitli branşlardaki 940 öğretmenimize Kodlama, Robotik, STEM, Üç Boyutlu Tasarım, Zeka Oyunları, Bilgisayarsız Kodlama eğitimleri verilmiştir. Projenin aşamalarında biri olan Robotik Kodlama atölyelerinin oluşturulması, eğitimlerin sürekliliğinin sağlanması ve öğrencilerimize daha rahat ve kullanılabilir bir ortam oluşturmak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün öncülüğünde ve okulumuzun destekleriyle , Şehit Sami Çifci İmam Hatip Ortaokulu bünyesinde  Robotik, Kodlama ve Tasarım Atölyesi açıldı. Açılışa katılanlar; İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Mustafa Güler,il milli eğitim müdürü Metin Yalçın, müdür yardımcısı Fatih Akçil, müdür yardımcısı Mevlüt Çınar, şube Müdürleri Gürbüz Bıdık, Ahmet Fevzi Özdemir, Hikmet Tuncer, İl müftü yardımcısı Mehmet Ali Değirmenci ve okul müdürleri katıldı.

“Küçük mühendisler yetiştireceğiz”

Açılış konuşmasını yapan Şehit Sami Çifci İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Zafer BALI; " Bir yaşam alanı olarak okulumuzu her bir öğrencimizin değerine değer, mutluluğuna mutluluk katan millî ve manevi erdemlerle birlikte yaşam becerilerini de geliştirebildiği mekân olarak görüyoruz. Bu bağlamda; birazdan açılışını yapacağımız Robotik Kodlama Atölyemizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Robotik Kodlama Atölyesinde öğrenciler teknolojiyi sadece kullanan değil, aynı zamanda üreten bireyler olmaları yönünde eğitim alıyor. Robotlara nasıl komut verileceğini öğrenen küçük mühendisler, kod yazarak robotlara birtakım görevler yaptırıyor. Kendi ürünlerini oluşturan öğrenciler üretmenin heyecanını yaşıyor. Son dönemde revaçta olduğu kadar maliyeti de yüksek olan robotik kodlama atölyesinin okulumuza kazandırılması noktasında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze şükranlarımı arz ediyorum. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür eder, saygılar sunuyorum."

“Her zaman desteklemeliyiz”

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN "2023 Eğitim vizyonu kapsamına okullarımız bünyesinde açılan bu tür atölyeleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her zaman desteklemekteyiz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim." dedi. Kurdele kesiminin ardından öğrencilerimizin atölyede yaptığı robot gösterileri ile açılış sona erdi. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Afyon, Kodluyor, ,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 20.10.2019
Bugün
12° - 21°
Afyon

Güncelleme: 19.10.2019
İmsak
05:42
Sabah
07:03
Öğle
12:48
İkindi
15:52
Akşam
18:23
Yatsı
19:39
Arşiv Arama
Haber Yazılımı