Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
21 Mayıs 2019 - Salı 10:11 Bu haber 119 kez okundu
 
Afyon yumurta Ankara’da tanıtılacak
Afyonkarahisar'ın yumurta üretiminde, Türkiye'de en önemli merkez olduğunun, Ulusal anlamda tanıtılmasına katkı sağlamak adına düzenlenen Dünya Tavukları ve Yumurtalar Sergileri projesi Başkent Ankara halkıyla buluşturuldu.
Gündem Haberi


Geçtiğimiz aylarda Afyonkarahisar Valiliği ve Afyonkarahisar Resmi Tanıtım Ofisi Visit Afyon'un katkıları ile Antalya ve İstanbul halkıyla buluşturulan, Dünya Tavukları ve Yumurtaları Sergileri ile İlimizin Yumurta Üretiminde Türkiye'de en büyük merkez olduğuna dikkat çekilmiş ve bu konuda İlimiz yumurta sektörünün tanıtımı noktasında önemli bir tanıtım faaliyeti sağlanmıştı. Aynı şekilde İlimizin bu yönünü diğer Büyükşehirlerde'de tanıtmak amacıyla yapılan çalışmalar kapsamında, Dünya Tavukları ve Yumurtalar Sergileri, Ankara Kızılay Meydanı ve Söğütözün'de bulunan iki büyük alışveriş merkezinde, Ankara Halkı ile buluşturuluyor.

 

Afyonkarahisar Valiliğinin himayelerinde, İlimizin en köklü Yumurta Üretim Şirketlerinden Evrenkaya Köyüm Yumurta katkıları ve işbirliği ile Ankara'da düzenlenen sergilerde, İlimizin Yumurta Üretiminde Türkiye'nin en önemli ve en büyük şehri olduğuna dikkat çekilerek bu konuda önemli bir Ulusal tanıtıma imza atılıyor.

 

“Afyon’un simgelerine yumurtada eklendi”

“Yapılan çalışma ile ilgi bilgi veren Evrenkaya Köyüm Yumurta Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Evrenkaya hazırlanan çalışmaya destek vermekten oldukça mutluyuz” diyerek şunları söyledi: “Geçtiğimiz aylarda sadece Afyonkarahisar Valiliğimizin destekleri ile Antalya ve İstanbul'da düzenlenen sergiler, İlimiz Yumurta sektörünün tanıtımı açısından önemli ve değerli bir çalışmaydı. Afyonkarahisar Valiliğimizin ve Sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz'ın, İlimiz yumurta sektörünün tanıtılması yönündeki gerçekleştirdiği bu değerli jeste, İlimizin en köklü Yumurta Üretim Şirketlerinden birisi olarak kesinlikle duyarsız kalamazdık. Madem Türkiye'nin en büyük yumurta üreticisi şehri biziz, bu yönümüzü Ülke genelinde tanıtmak İlimiz sektörü olarak bizlere düşmektedir diye düşündük ve Sayın Valimizin başlatmış olduğu tanıtım zincirine yeni şehirler eklemeye karar verdik dedi. Evrenkaya bu bağlamda, Dünya Tavukları ve Yumurtalar Sergilerinin, Ankara Sergilerini düzenlemeye ve Başkentimizde yaşayan Vatandaşlarımıza, Türkiye'nin en büyük Yumurta Üreticisi şehri olduğumuzun tanıtımını yapmaya karar verdiklerini belirterek, Ulusal anlamda Sucuk,Kaymak ve Termalleri ile tanınan şehrimizin tanınırlık simgelerinin yanına birde yumurtayı eklemek sektör olarak en büyük isteğimizdir.”

 

Abdullah Evrenkaya, İlimiz yumurta sektörünün tanıtımı nezdinde başlatılan bu çalışmanın Başkent Ankara dışında diğer Büyükşehirler'de gerçekleştirilmesi konusunda ellerinden geldiğince destek vereceklerini ve yapılacak tanıtım çalışmasının,  İlimiz yumurta sektörü için önemli bir kazanım olacağının altını çizdi. Dünya Tavukları ve Yumurtalar Sergileri, Yumurtanın Başkenti Afyonkarahisar'dan teması ile 15 Mayıs 2019 ve 7 Haziran 2019  tarihleri arasında Kızılay Meydanı ve Söğütözün'de bulunan Ankara'nın iki büyük  Alışveriş Merkezinde Başkentliler ile buluşacak. Serginin açıldığı gün Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde üst düzey bürokratlarında gezdiği sergileri, açık kalacağı 24 gün boyunca, Ankara'da yaşayan yaklaşık 90 bin kişinin ziyaret edeceği  belirtiliyor.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Afyon, yumurta, Ankara’da, tanıtılacak,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 14.07.2020
Bugün
14° - 30°
Çarşamba
15° - 30°
Perşembe
14° - 33°
Afyon

Güncelleme: 14.07.2020
İmsak
03:50
Sabah
05:37
Öğle
13:09
İkindi
17:03
Akşam
20:30
Yatsı
22:09
Arşiv Arama
Haber Yazılımı