Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
19 Mart 2020 - Perşembe 09:37 Bu haber 332 kez okundu
 
Afyonkarahisar Ay Yıldız’a büründü
Zaferimizin 105’inci yıl dönümü törenle kutlandı. Afyonkarahisar'da, "18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105. Yıl Dönümü" nedeniyle Afyonkarahisar’da başta kamu kurum ve kuruluşlar olmak üzere her yere bayrak asıldı.
Yaşam Haberi


 Türk insanı, bayrağını her zaman en güzel yerlere asmaya dikkat eder. Onu görmekten gurur duyarız. Türk bayrağının olduğu her yer bizim için güvenli bir beldedir. Türk bayrağımız insanları mutlu etmiş ve güzel görüntüler ortaya çıkmıştır. Bu kapsamda Zaferimizin 105’inci yıl dönümü nedeniyle Başta Anıtpark’taki bayraklar göndere çekildi. Ayrıca vatandaşlar evlerine’de bayrak astı. Kamu Kurum ve Kuruluş binalarına da büyük bayraklar asıldı.

“ÇANAKKALE, ASKERLERİMİZ KANIYLA ÖRÜLMÜŞ BİR DUVAR”

Türk insanının, bayrağını her zaman en güzel yerlere astığını vurgulayan Afyonkarahisar’lı vatandaş İsmail İnan; “ "Onu görmekten gurur duyarız. Türk bayrağının olduğu her yer bizim için güvenli bir yerdir. Ecdadımız sahip olduğu köklü, sarsılmaz bağımsızlık ruhu, enginliği ve kutsal vatan topraklarından aldığı güçle, 105 yıl önce bugün dünya tarihinden silinmeyecek, eşi benzeri olmayan bir destan yazmıştır. 19 Şubat 1915 tarihinde başlayan, vatanın, milletin bekası için topyekûn, tek vücut tek yürek mücadele verdiğimiz Çanakkale Savaşı, tüm zorluklara rağmen azim, karalılık ve mücadeleci ruh ile zaferle sonuçlanmış, tarihe “Çanakkale Geçilmez” sözünü yazdırmıştır” dedi. Bir diğer vatandaş Fatma Tiryaki ise; “Çanakkale, askerlerimiz kanıyla örülmüş bir duvar. Çanakkale birlik, beraberlik, fedakârlık, iman, inanç, İstiklal Harbimizin direniş ruhu. Çanakkale, mazlumun zalime cevabı, imanın küfre tokadı, iyinin kötüye üstünlüğü. Çanakkale, kararlığımızı ve irademizi Batılı emperyalist devletlere ispatladığımız seferberlik savaşıdır. Çanakkale Savaşı’ndan aldığımız ruh ile atalarımızdan bize emanet olan vatanımızın bütünlüğüne kasteden teröre, terör yandaşlarına, gafillere ve hain emellere karşı kadim mücadelemizi ilelebet sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı. HİSAR

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Afyonkarahisar, Ay, Yıldız’a, büründü,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Mevzi Sağanak
Güncelleme: 04.08.2020
Bugün
17° - 30°
Çarşamba
17° - 33°
Perşembe
17° - 34°
Afyon

Güncelleme: 04.08.2020
İmsak
04:17
Sabah
05:54
Öğle
13:09
İkindi
16:59
Akşam
20:14
Yatsı
21:45
Arşiv Arama
Haber Yazılımı