Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
27 Haziran 2020 - Cumartesi 12:43 Bu haber 76 kez okundu
 
Afyonkarahisar Kendin Yap Projesi’nde eğitimler sürüyor
İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürütücü, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın paydaş olduğu Afyonkarahisar Kendin Yap Projesi’nde eğitimler sürüyor.
Gündem Haberi


Zafer Kalkınma Ajansı’nın Yeni Nesil Eğitim Programı kapsamında destek almaya hak kazanan Afyonkarahisar Kendin Yap Projesi kapsamında eğitici eğitimleri veriliyor. Girişimcilik ve Sosyal İnovasyon Eğitici Eğitimi, ATSO’nun katkılarıyla oluşturulan ATSO Girişimcilik ve Sosyal İnovasyon İstasyonu’nda gerçekleştirildi. Proje kapsamında ASELSAN Milli Teknoloji İstasyonu yetkilileri tarafından Mors Alfabesi ve telsiz kullanımı ile ilgili eğitim verildi.

“DEMO SINIFLAR İLE EĞİTİME BAŞLANACAK”

Afyonkarahisar Kendin Yap Projesi’nde bu haftadan itibaren öğrencilerin başvuruları alınacak. 6-14 yaş arasındaki öğrenciler Kodlama İstasyonu’na, Genç Beyinler Tasarlıyor-Reklamcılık İstasyonu’na kaydolmak için, proje çerçevesinde oluşturulan Kendin Yap Atölyesi’ne (Eski Kasımpaşa İlkokulu) şahsen başvuracak.  Öğrenciler, ayrıca ASELSAN Milli Teknoloji İstasyonu, Akıl ve Zeka Oyunları İstasyonu, ATSO Girişimcilik ve Sosyal İnovasyon İstasyonu ile Tasarım ve El Becerileri İstasyonu’na kayıt için müracaat edebilecek. Öğrenciler için son başvuru tarihinin 3 Temmuz 2020 olarak belirlendiği açıklandı. Bu tarihten sonra Temmuz ayı için de 5 ila 10 kişilik “demo sınıflar” oluşturularak öğrenci eğitimine başlanacak. Afyonkarahisar Kendin Yap Projesi’nde 6-14 yaşları arasındaki öğrencilerin mesleki yönelimlerinin artırılarak geleceğin teknolojilerine uygun bilgi ve donanıma sahip bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlanması hedefleniyor. Bu bağlamda Afyonkarahisar merkezde sabit olarak Kendin Yap Atölyesi kuruldu, ilçelere hizmet vermek üzere Mobil Kendin Yap Atölyesi hayata geçirildi. FERHAT FİŞEK

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Afyonkarahisar, Kendin, Yap, Projesi’nde, eğitimler, sürüyor, ,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 11.07.2020
Bugün
16° - 31°
Pazar
16° - 33°
Pazartesi
17° - 33°
Afyon

Güncelleme: 11.07.2020
İmsak
03:47
Sabah
05:35
Öğle
13:08
İkindi
17:02
Akşam
20:32
Yatsı
22:12
Arşiv Arama
Haber Yazılımı