301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Aralık 2019 - Çarşamba 10:41 Bu haber 25 kez okundu
 
AKÜ basketbol ve futbol takımlarından büyük başarı
Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Basketbol 2. Lig grup müsabakaları, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Spor Bilimleri Fakültesi salonlarında gerçekleştirildi.
Yaşam Haberi


Müsabakalarda erkekler kategorisinde Afyon Kocatepe Üniversitesi, Sinop Üniversitesi, Yüksek İhtisas Üniversitesi, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi,  Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi yer alırken; kadınlar kategorisinde ise Afyon Kocatepe Üniversitesi, Sinop Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi ve Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi takımları mücadele gösterdi.5 gün süren müsabakalar sonrasında erkeklerde birinciliği Afyon Kocatepe Üniversitesi, ikinciliği Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ve üçüncülüğü de Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi takımları kazandı. Kadınlarda ise birinci Pamukkale Üniversitesi, ikinci Sinop Üniversitesi ve üçüncü Burdur Mehmet Akif Üniversitesi takımları oldu.

AKÜ Futbol Takımı turnuva ikincisi

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlenen ve 12 üniversite takımının katıldığı Futbol 2. Lig grup müsabakalarında ise Afyon Kocatepe Üniversitesi Futbol Takımı, müsabakalar neticesinde 4 maçta 3 galibiyet 1 mağlubiyet alarak 9 puanla turnuva ikincisi oldu. Hem basketbolda hem de futbolda müsabakaların büyük bir çekişme içerisinde geçtiğini ifade eden AKÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Yücel Ocak, “Büyük çekişme içerisinde geçen müsabakalarda AKÜ Basketbol Takımı tüm maçlarını ezici üstünlüklerle kazanmış ve birinci olmuştur. Aynı tarihlerde Antalya’da yapılan Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu 2. Lig Grup Futbol Müsabakalarında ise AKÜ Futbol Takımı müsabakalarda 4 maçta 3 galibiyet ve 1 mağlubiyetle 9 puan alarak ikinci olmuştur. Üniversite yönetiminin ve ilimiz yöneticilerinin spora ve spor takımlarına yaptığı destek ve katkılar, üniversite takımlarımızda etkisini göstermiştir. Bu başarılara imza atan sporcularımızı, teknik heyeti ve emeği geçenleri kutlar, başarılarının devamını dilerim” ifadelerini kullandı. Hisar

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: AKÜ, basketbol, ve, futbol, takımlarından, büyük, başarı,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Sisli
Güncelleme: 25.01.2020
Bugün
-7° -
Pazar
-4° -
Pazartesi
-3° -
Afyon

Güncelleme: 25.01.2020
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Arşiv Arama
Haber Yazılımı