Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
26 Aralık 2019 - Perşembe 10:01 Bu haber 131 kez okundu
 
AKÜ, gastronomi şehrinin akredite üniversitesi oldu
UNESCO tarafından Gastronomi alanında Yaratıcı Şehirler Ağına dahil edilen Afyonkarahisar’a bir güzel haber daha geldi. Afyon Kocatepe Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, Turizm Eğitimi Değerlendirme ve Akreditasyon Kurulu (TURAK) tarafından Türkiye’de ilk ve tek akredite kurumu olarak ilan edildi.
Yaşam Haberi


Afyonkarahisar, ekim ayında Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü yani UNESCO tarafından “Gastronomi” alanında “Yaratıcı Şehirler Ağına” girerek dünyada 36 şehir arasında yerini almıştı. Afyonkarahisar Valiliği Tanıtım Ofisi’nden yapılan açıklamada: “Gastronomi şehri olduğu tescillenen Afyonkarahisar’ın artık üniversitesi de akredite oldu. Bu alanda kendini geliştirmek isteyenlerin ilk tercihi gastronomi şehrinin akredite üniversitesi olacaktır” denildi.

TÜRKİYE’DE İLK VE TEK

Afyon Kocatepe Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, TURAK tarafından 21-24 Aralık tarihleri arasında yapılan incelemeler sonucunda akreditasyon almaya hak kazandı. Türkiye de ilk ve tek akredite Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü olma özelliği taşıyan Afyon Kocatepe Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü'nün eğitim kalitesi tescillendi.

“ÖĞRENCİLERİN TERCİHİ GASTRONOMİ ŞEHRİ OLACAK”

Bu sayede eğitim, öğretim, araştırma ve topluma hizmetin ilerletilmesi, sürekli iyileştirilmesi, böylece daha iyi eğitilmiş, niteliği yükseltilmiş bireylerin yetiştirilmesi toplum refahının ileri götürülmesi konularında önemli bir role sahip olunması hedeflenmektedir. Turizm alanında nitelikli eğitim programları oluşturmaya teşvik edenve eğitim kalitesinin arttırılmasına katkı sağlayan TURAK’ınAKÜ’yü akredite kurum olarak ilan etmesi, bu alanda uzmanlaşmak isteyenlerin tercihlerinin Afyonkarahisar’dan yana kullanmalarının önünü açması bekleniyor.HİSAR

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: AKÜ,, gastronomi, şehrinin, akredite, üniversitesi, oldu,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Mevzi Sağanak
Güncelleme: 04.08.2020
Bugün
17° - 30°
Çarşamba
17° - 33°
Perşembe
17° - 34°
Afyon

Güncelleme: 04.08.2020
İmsak
04:17
Sabah
05:54
Öğle
13:09
İkindi
16:59
Akşam
20:14
Yatsı
21:45
Arşiv Arama
Haber Yazılımı