301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Mayıs 2019 - Salı 10:37 Bu haber 122 kez okundu
 
ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ’NE YAKIŞMAYAN TOPLANTI
ADD Afyonkarahisar Şubesi Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nı hafta sonu gerçekleştirdi. Tansiyonların düşmediği toplantıya mevcut Dernek Başkanı Veli Cengiz ve Akif Öztürk katıldı. Gerçekleştirilen seçimde sandıktan Veli Cengiz ve listesi çıktı.
Gündem Haberi


Genel Kurulun divanı Hasan Evrenkaya'nın Başkanlığında; Niyazi Süngü ve Erdoğan Ersen'den oluştu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan genel kurul toplantısı konservatuar öğrencilerinin iki parça dan oluşan müzik dinletisi ile devam etti. Güzel başlayan ancak aynı tonda devam etmeyen toplantı da mevcut yönetimin çalışmaları slayt eşliğinde katılımcılara izlettirildi. Tansiyonun bu andan yükselmeye başladığı kongre de gerginlik hat safhaya ulaştı. Darp ve istenmeyen bir olayın yaşanmadığı toplantıda son dakika kavga yaşanmadı.

"ÇOK ÇALIŞMAYA İMZA ATTIK"

Toplantı da konuşan ADD Şube Başkanı Veli Cengiz, Atatürk Ormanı Piknik ve Mesire Alanı ile Atatürk'ün fotoğrafçısı Ethem Tem Fotoğraf Yarışmasının derneğin en önemli çalışmaları olduğunu vurguladı. Cengiz," Pek çok çalışmamız daha var. Ama zamanımız sınırlı olduğu için bunları anlatamıyoruz. Görev süremizde pek çok çalışmaya imza attık. Bunlar arasında benim en önemsediğim özellikle Türkiye Genelinde yapılan Ethem Tem Fotoğraf Yarışmasıdır. Yarışmada derece alan fotoğraflar sergilendi. Sergilenen fotoğraflar çok beğenildi ve bizde Türkiye'nin pek çok yerinde bu fotoğrafları sergileme imkanı bulduk. Gerçekten ses getiren bir projemizdi. ADD Şubesi olarak eğitime ve öğrencilere büyük önem verdik" dedi.

KONUŞMALAR KISITLANDI

Cengiz'in karşısında ki liste de bulunan Bünyamin Öz söz isteyerek konuşma yaptı. Öz ve diğer liste de yer alan kişilerin ilk itirazları slayt eşliğinde ki dernek çalışmalarının faaliyet raporu olarak gösterilmesine oldu. Daha sonra dernek bütçesinin arttırılma şeklini eleştiren Ümit Kılçar, Bünyamin Öz, Veli Cengiz ve listesinde ki diğer isimler arasında toplantı sonuna kadar münakaşa yaşandı. Kılçar, öğretmen olarak özellikle Eğitim Fakültesi'nde derneğin üyesi geleceğin öğretmenleri olan gençlerle bir araya getirilmeme eleştirisinde bulundu. Ayrıca sürenin daralması gerekçesiyle konuşmaların kısıtlanması, özellikle söz isteyen gençlere söz verilmemesi gerilimi arttırdı. Gergin toplantının yapıldığı AKSAM Sanat Kültür Merkezi'nin diğer odalarında ders gören öğrencilerin ders yapamaz hale geldiğini belirten Merkez Sorumlusu sessiz ve sakin bir toplantı yapılması için uyarı da bulundu.

BAŞKAN YENİDEN CENGİZ

ADD Afyonkarahisar Şubesi'in 362 üyesinden 110 üyenin oy kullandığı seçimde sandıktan mevcut Dernek Başkanı Veli Cengiz'e 110 oy, Akif Öztürk'ün Başkan adaylığında ki diğer listeye 33 oy çıktı. 3 adet oy geçersiz sayıldı. Cengiz yeniden Başkan seçilerek güven tazeledi. Veli Cengiz'in Başkanlığındaki listenin yönetim kurulu üyeleri; Nurşen Erşen, Sivalay Mara, İsmail Erön, Çağdaş Yalçınkaya, Furkan Güner, Bekir Döner, Ahmet Arslan, Yaşar Düzgün, Erdoğan Erşen, Sevgi Ayar, Erdinç Yakan, İbrahim Çakal, Sıtkı Erkul'dan oluştu. Denetim Kurulu Üyeliklerinde ise; Güngör Uzun, Mehmet Ceylan, Veli Toşbeş, Kerem Ceylan, Tuğçenur Özkalya, Semih Yıldırım yer aldı. Disiplin Kurulu Üyeliklerine; Hasan Evrenkaya, Mine Çiçek, Ahmet Biçer, Gülseren Türkkan, Merve Turan, Ramazan Uğur seçildi. Üst Kurul Delegelerinde ise; Bekir Döner, Yaşar Düzgün, Nurşen Ersen, Sıdıka Çakan seçildi. Bölge temsilcisi olarak Halil Hasırcıoğlu, Kelo Karagöz, Sultan Şenel yer aldı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ATATÜRKÇÜ, DÜŞÜNCE, DERNEĞİ’NE, YAKIŞMAYAN, TOPLANTI, , ,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 19.11.2019
Bugün
- 16°
Çarşamba
- 16°
Perşembe
- 18°
Afyon

Güncelleme: 19.11.2019
İmsak
06:11
Sabah
07:37
Öğle
12:48
İkindi
15:26
Akşam
17:49
Yatsı
19:10
Arşiv Arama
Haber Yazılımı