301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Mart 2020 - Salı 11:08 Bu haber 27 kez okundu
 
Ateşkesten elbette memnunuz, akan kan duracak
Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı olağan haftalık değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi. Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan Türkiye ve Afyonkarahisar Gündemini değerlendirdi.
Yaşam Haberi


Arslan; “Bizler inançlı insanlar olarak, bize verilen emanete en güzel şekilde sahip çıkmak ve korumak la mükellefiz” ifadelerini kullandı.

Ateşkesten dolayı da memnuniyet duyuyoruz. Hiç olmazsa akan kan duracak diyerek sözlerine başlayan Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan; “Biz, geçen hafta yaptığımız basın açıklamasında, barışın sağlanması ve akan kanın mutlaka durması gerektiğini ifade etmiştik. Burada yaşanacak savaşın ne Türkiye’ye, ne de Suriye’ye faydası olmaz demiştik. Bazıları bu sözlerimizden dolayı bizi cahillikle itham etmişlerdi. Bazıları da hamaset dolu cümleler kullanarak yansın Suriye yıkılsın İdlip diye bilmekteydi.Şu an en fazla ihtiyaç duyduğumuz şey aklı selim ve sağduyudur. Geldiğimiz durumda sayın Cumhurbaşkanının, Müslüman’ın Müslüman’la savaşını durdurduk, ifadesi önemli olduğunu belirtmek istiyoruz” dedi.

Arslan; “Aslında Saadet Partisi olarak, Suriye meselesi ortaya çıktığı zaman biz bu günlere geleceğini, az çok gördük. Yapmayın, etmeyin dedik. Şimdi Moskova’da diyorlar ki; hiç olmazsa Müslüman Müslüman’ı öldürmeyecek.  Bir kere daha ifade edelim ki, şuan Ortadoğu, daha önce planlanan ve son yıllarda tatbikatına başlanan bir proje ile karşı karşıya. Irak’la başladılar. O zaman Allah rahmet eylesin Erbakan Hocamız da uyardı. Saadet Partisi olarak, biz de uyarmaya devam ettik. Büyük Ortadoğu Projesi bu bölgedeki bütün ülkeleri tehdit eden bir proje” ifadelerini kullandı.

 ÇÖZÜM İÇİN TÜRKİYE, İRAN, RUSYA VE SURİYE BİR ARAYA GELMELİ

Suriye’de çözüm önerimizi tekrar ifade edelim, burada bir güvenli bölgeye ihtiyaç var. Burada mutlaka ateşkes sağlanmalı ve bölge mutlaka silahsızlandırılmalı. Bu konuda ittifak edilmiş gibi görünüyor. Ama bunu tek başına hiç kimse yapamaz. Burası ne doğrudan doğruya Suriye rejimine terk edilebilir. Ne Rusya, ne de Türkiye’ye verilebilir. . Herkesin kendine göre endişeleri var. Bundan dolayı ısrarla tekrar tekrar söyledik, buna Türkiye de, Rusya da, İran da, Suriye rejimi de, katkı sağlamalı. Ateşkesin kalıcı hale gelmesini sağlamalıdır” ifadelerini kullandı.

SİYASİLERİN GERGİNLİĞİ AZALTMASI GEREKİR

Bölgemiz adeta ateş çemberinden geçiyor diyerek sözlerine devam Arslan; “ Sıkıntılar azalacak diye ümit ediyoruz ama bir taraftan bu ümidimizi pekiştirecek bazı adımlar atılıyor bir taraftan da endişelerimiz artarak devam ediyor. İktidar sanki bazı noktalarda gerçeği görmüş gibi bir tavır içine giriyor. Bazen de yangına körükle gidiyor. Adeta muhalefetin sesini kesmeye çalışıyor. Adaletten uzak, hukuksuz davranışlar sergileye biliyor. Birlik ve beraberliğe ihtiyacımızın en çok olduğu zamanlarda, siyasilerin ortamı gerginleştirmesi bizim endişelerimizi artırıyor. Herkesin üslubuna dikkat etmesi gerekir. Hakaretten ve karşı tarafı aşağılayıcı söz ve imalardan herkesin uzak durmalıdır.

İHTİYACIMIZ OLAN ÇOK SAYIDA OTOPARK

Arslan; “  Bizim kanaatimiz odur ki, ihtiyacımız olan şey büyük otoparklar değil, çok otoparklardır. Yani 200-300 araçlık iki-üç tane otopark değil, 50 araçlık 10 tane 20 tane otoparka ihtiyacımız var. Çünkü insanlar araçlarından indikten sonra yürümek istemiyor. Bunun için insanların en az yürütecek şekilde otoparklar yapmamız gerekir. Ayrıca otoparklardaki ücretlerde cazip olmalı. Yol kenarındaki otoparkların yarısı kadar, belki daha da düşük olmalı ki özellikle esnaf buraları tercih etsin. Yapılması düşünülen otopark, bu hususlar göz önüne alınarak yapılmalıdır. Belki aşağıya iki katlı bir otopark, üstü ticari daireler şeklinde planlanması daha uygun kanaatindeyiz” diyerek sözlerini tamamladı.

 Ali İhsan Döldöş

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Ateşkesten, elbette, memnunuz,, akan, kan, duracak,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Hafif Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 05.04.2020
Bugün
- 17°
Pazartesi
- 15°
Salı
- 11°
Afyon

Güncelleme: 04.04.2020
İmsak
Array
Sabah
Array
Öğle
Array
İkindi
Array
Akşam
Array
Yatsı
Array
Arşiv Arama
Haber Yazılımı