Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
26 Ekim 2019 - Cumartesi 11:00 Bu haber 551 kez okundu
 
ATSO MECLİSİ’NİN OLAĞAN TOPLANTISI YAPILDI
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nin 2019 yılı Ekim ayı olağan toplantısı ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci’nin yönetiminde gerçekleşti.
Ekonomi Haberi


Toplantının birinci gündem maddesinde açılış konuşması yapan ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, “Afyonkarahisar Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Zeybek’in babası Ali Zeybek’in vefatını üzüntüyle öğrendik. Kendisine Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyorum. Meclis Üyemiz Sayın Ahmet Beşkardeş ikinci kez baba oldu. O’nu da tekrar tebrik ediyorum; Allah analı babalı büyütsün diyorum. Bu arada bir üzücü haber aldık. Meclis Üyemiz Sayın Şaban Ceylan’ın oğlu Ahmet Ceylan, bir trafik kazası geçirdi. Kendisi yaralı, hastanede. O’na da acil şifalar diliyorum. Allah yardımcıları olsun” dedi.

ATSO’nun iki önemli etkinlikte Afyonkarahisar’ı temsil ettiğini hatırlatan Merdivenci, “23 Ekim’de Oda olarak iki ayrı şehirde iki önemli etkinliğe katılarak sizleri temsil ettik. Birinci etkinlik, Antalya’da 10. Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) oldu. Bu fuarda Odamız, Zafer Kalkınma Ajansı işbirliğinde büyük bir stant açtı. Standımızda ilimizin Coğrafi İşaret tescili almış ürünleri ve ilimizle özdeşleşen mamuller sergilendi. YÖREX’te açtığımız standımıza destek olan tüm firmalara teşekkür ediyorum. Aynı gün Bursa’da Uluslararası Blok Mermer Fuarı düzenlendi. Bu fuarda da 23 firmamız ilimizi ve Afyon Mermeri’ni temsil etti. Fuara katılan firmalarımıza ilimiz adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Merdivenci, konuşmasına şöyle devam etti:

“Oda ve Borsa Camiası olarak ülkemizin aldığı her kritik kararda, devletimizin yanında olduk. Barış Pınarı Harekâtı’nda da kahraman ordumuza destek verdik. Bundan sonra da ülkemizin daha güzel yarınlara ulaşması için alınan kararları destekleyeceğiz. Eylül ayındaki Meclis toplantımızdan bu tarafa yine önemli eğitimlere imza attık. Bu eğitimlere yoğun bir ilginin olduğunu gözlemliyoruz. Bu durum bizi mutlu ediyor; 2020 eğitim takvimimiz için bizi daha çok çalışmaya teşvik ediyor. Bu eğitimlerimize katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Önümüzdeki Salı günü Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 96’ncı yıldönümünü kutlayacağız. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Milli Mücadele şehitlerimizi bu vesile ile saygı ve sevgi ile anıyoruz.”

Toplantının ikinci gündem maddesinde 2019’un Eylül ayı karar özetleri oybirliğiyle onaylandı.

Toplantının üçüncü gündem maddesinde 2019’un Eylül ayı Hesap Hülasası oybirliğiyle tasdik edildi.

Toplantının dördüncü gündem maddesinde ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol, Kantin İşletmeciliği Azami Fiyat Tarifesi hakkında, Meclis üyelerini bilgilendirdi. Gündem maddesi oybirliğiyle kabul edildi.

Toplantının beşinci gündem maddesinde ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Anlıak, Yönetim Kurulu’nun Eylül-Ekim 2019 Faaliyetleri hakkında sunum yaptı. Anlıak’ın ardından ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, güncel gelişmeler hakkında değerlendirmede bulundu.

Toplantının son maddesi olan “Dilek ve Temenniler” kısmında, ATSO Meclis Üyesi Mustafa Özer’in yumurtacılık sektörü ile ilgili sorusunu ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Hacı Sait Evrenkaya cevapladı. Bu bölümde ATSO Meclis Üyeleri Ahmet Karakol, Ali İhsan Çiloğlu ve Bülent Saygı da söz alarak görüşlerini dile getirdi.

Konuşmaların ardından ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, Meclis üyelerine teşekkür ederek toplantıyı kapattı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ATSO, MECLİSİ’NİN, OLAĞAN, TOPLANTISI, YAPILDI,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Mevzi Sağanak
Güncelleme: 09.07.2020
Bugün
19° - 30°
Cuma
16° - 30°
Cumartesi
15° - 31°
Afyon

Güncelleme: 09.07.2020
İmsak
03:45
Sabah
05:34
Öğle
13:08
İkindi
17:02
Akşam
20:32
Yatsı
22:13
Arşiv Arama
Haber Yazılımı