301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Ağustos 2019 - Çarşamba 10:38 Bu haber 418 kez okundu
 
Babadan Oğula Leblebici
Babadan oğula geçen yıllardır Sandıklı'da hizmet veren Yeğenoğlu Leblebicisi'nin çalışanı İsmail Şentürk ile Hisar Gazetesi olarak sektörleriyle ilgili röportaj gerçekleştirdik. Leblebici çeşitlerinden ve sektörün kendisiyle ilgili detaylı bilgi aldığımız Yeğenoğlu Leblebicisi her gün yeni bir çeşitle müşterisinin karşısına çıkıyor.
Ekonomi Haberi


Yüz elli yıldır leblebici olarak işleyen ve 40'dan fazla çeşit ile müşteri memnuniyeti sağlayan Yeğenoğlu Leblebicisi çalışanı Şentürk, müşterisi ile yakından ilgilenerek vatandaşın memnuniyeti için elinden geleni yaptıklarını belirtti.

BEŞ KUŞAKTIR çalışıyor

Bir asırdan fazladır çalışan Yeğenoğlu Leblebicisi çalışanı Şentürk Hisar Gazetesi'ne sektörüyle ilgili detaylı bilgi aktardı. Şentürk,"Aşağı yukarı yüz elli yıldır aile geleneği olarak babadan oğula geçen bir işletme olarak halka hizmet veriyoruz. Şu an da beşinci kuşak olan Zafer Bey işletmenin başında. Bazı sezonlarda nohut bulamama ve pahalı olma sıkıntısı çekiyoruz ama geçen sene normal bir sezon geçirdik bu sezonda öyle olmasını umut ediyoruz. Sektörümüzle ilgili olarak çırak bulamama sıkıntısı çekiyoruz" şeklinde konuştu.

İcadı Sandıklı'dan Çıktı

İşletme de bulunan leblebilerin çeşitlerinden ve sayısından bahseden Şentürk," Bizim şu an da 45-50 çeşit neredeyse leblebimiz var. Ana maddemiz sade leblebi onun zaten imalatlarına devam ediyoruz. Evliya Çelebi'nin seyahatnamesinde de geçiyor yazdığına göre 50'ye yakın leblebici varmış ve Leblebi'nin icadı da Sandıklı'da buradan dağılmış zamanında. En çok sade leblebi ve şekerli leblebimiz rağbet görüyor. Biz Leblebimizi sürekli taze olarak müşteriye sunuyoruz ve müşteriye taze leblebi sunmamızda bir ayı buluyor. Çünkü Leblebi beş sefer kavruluyor. Afyon'un kaymağı meşhur bizde müşterimize yeni bir olan Kaymaklı Leblebiyi sunduk. Haşhaşlı Leblebimiz, Şekerli Leblebimiz, Patlayan Şekerli Leblebimiz gibi pek çok çeşidimiz var ve her gün çeşidimiz artmaya devam ediyor" dedi.

Başkanımıza Teşekkür Ederiz

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl'den Memnun olduklarını belirten Şentürk," Belediye Başkanımızdan biz çok memnunuz. Zaten Sandıklı'ya gelip gören başkanın ne kadar çalıştığını fark eder. Ben kendisine çok teşekkür ediyorum. Esnaflara ve Sandıklı halkına elinden gelenin fazlasını yaparak çok iyi imkanlar sağlıyor. Dediğim gibi buraya dışarıdan gelen misafirlerimizde kendisini takdir ediyorlar" ifadelerini kullandı.

AYSEL BÜYÜKKORKMAZ/ ÖZEL

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Babadan, Oğula, Leblebici,
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 02.06.2020
Bugün
- 18°
Çarşamba
- 19°
Perşembe
- 20°
Afyon

Güncelleme: 02.06.2020
İmsak
03:39
Sabah
05:27
Öğle
13:01
İkindi
16:55
Akşam
20:24
Yatsı
22:04
Arşiv Arama
Haber Yazılımı