Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
20 Aralık 2019 - Cuma 10:12 Bu haber 160 kez okundu
 
Bağımlılıkla Mücadelede İyi Durumdayız
Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Mustafa Tutulmaz Başkanlığında Gerçekleştirildi.
Yaşam Haberi


Bağımlılıkla mücadelede olası bir olumsuzluğun ortaya çıkmasını engellemek ve çocuklar ile gençlerin böylesine zararlı bir alışkanlığı kazanmalarını önlemek amacıyla oluşturulan Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında yapıldı.

Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra İl Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, Vali Yardımcısı Ümit Şeref Kayacan, İl Müdürleri, STK temsilcileri ve diğer ilgililer katıldı.

Toplantıda ilgili kurum ve kuruluş yetkilileri bağımlılıkla mücadele konusunda yapılan çalışmalar ve bu çerçevede alınan önlemler konusunda bilgilendirici sunumlar yaptı. Toplantıda değerlendirmelerde bulunan Vali Mustafa Tutulmaz: “Tespit çalışmaları yapmak güzel ama mevcut durumu en iyi hale getirmek için gayretli bir şekilde çalışmak gerekir. Afyonkarahisar’da bağımlılıkla mücadelede iyi durumdayız ama iyinin daha iyisi var. Bağımlılık durumunda olan kişileri toplumumuza kazandırmak için elimizden gelen gayreti gösterelim. Bağımlılıkla mücadelede tüm kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile STK’larla birlikte koordineli, uyumlu bir şekilde çalışalım ve bu konuda da özel bir gayret gösterelim. Birden fazla kamu kurum ve kuruluş ile STK’ların bir arada yürüttüğü çalışma ve faaliyetlerde herkese görev ve sorumlulukları doğrultusunda özel rol vermenin yanında diğer kurumlarca da destek sağlanmasını istiyorum.” dedi.

Yapılan Her Türlü Çalışmalarımız Caydırıcıdır

Toplumu olumsuz etkileyecek her türlü olayın takipçisi olduğunu kaydeden Vali Mustafa Tutulmaz: “Her birey bizim için önemlidir. Gönül ister ki bağımlı hiçbir birey kalmasın. Ama bu çalışmalar sonucunda bir kişiyi dahi kazanmış olsak bu bizim için mutluluk vericidir. Ayrıca bu konuda çok hassas davranmamız gereklidir. Çünkü olgu kadar algı da çok önemlidir. Yaptığımız çalışmalarda özendirici hiçbir ifadeye yer vermeyelim. Yapılan her türlü çalışmalarımız caydırıcıdır ve bu yönde olmalıdır. Çünkü ilin yöneticileri olarak toplumu olumsuz etkileyecek her türlü eylem ve faaliyetin takipçisiyiz. İlimizdeki mevcut durumu en iyi hale getirmemizin de bir yolu insanlarla birebir temas halinde olmaktır. İnsanlara temasın bağımlılıkla mücadelede çok önemli bir yeri vardır. Bizler bu konuda çalışmalarımıza hız kazandıracağız” ifadelerini kullandı. Toplantı karşılıklı görüş alış verişinde bulunulması ile sona erdi.  Hisar

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Bağımlılıkla, Mücadelede, İyi, Durumdayız,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 14.08.2020
Bugün
15° - 30°
Cumartesi
14° - 29°
Pazar
14° - 30°
Afyon

Güncelleme: 14.08.2020
İmsak
04:31
Sabah
06:04
Öğle
13:08
İkindi
16:54
Akşam
20:01
Yatsı
21:27
Arşiv Arama
Haber Yazılımı