301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Şubat 2020 - Cuma 13:54 Bu haber 37 kez okundu
 
Batı Akdenizin Fark Yaratan Kadınları
TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen 2019 Batı Akdeniz’in Fark Yaratan Kadın Girişimcileri Yarışması’nda TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyesi Nilgün Yıldırım ödül aldı.
Yaşam Haberi


Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini sürdüren TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu, önemli bir başarıya imza attı. TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyesi Nilgün Yıldırım, TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen 2019 Batı Akdeniz’in Fark Yaratan Kadın Girişimcileri Yarışması’nın “Yöresine Değer Kazandıran Kadın” kategorisinde ikinci oldu.

 

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’ndan aldığı destekle kurduğu 27 bin metrekare alana sahip çiftlikte süt üretimi yapan süt ve süt ürünleri teknikeri olan Nilgün Yıldırım, Afyonkarahisar merkeze bağlı Saadet Köyü sınırları içinde bulunan çiftliğinde 300 süt ineği ve buzağı besliyor.Öte yandan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen Ödül Töreni’nde başarılı kadın girişimcilere ödülleri, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Meclis Başkanı Süleyman Özer, Yönetim Kurulu Üyesi Nilay Akbaş Tarakçı, TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Serap Kocaoğlu, TOBB Isparta Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Zuhal E. Büyükçulcu, TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Berna Tokman ve TOBB Burdur Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Sevim Zorlu tarafından verildi.

 

YERİNDE İNCELEDİLER

 

TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu, Antalya’da başarılı girişimcilik örneklerini inceledi. Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini sürdüren TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu, Antalya’da girişimcilikte başarı kazanmış işletmeleri ziyaret etti. Ziyarete TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Berna Tokman, İcra Komitesi Üyeleri Rabia Güzbey ve Nilgün Yıldırım ile Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi Nilgün Yıldırım katıldı. TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu’nun ilk ziyareti Antalya Çekirge firması işletme sahibi, kadın girişimci Funda Gökgöl’e gerçekleşti. Kadın Girişimciler Kurulu, ziyaretler kapsamında, Antalya Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ile Alpha Tasarım Atölyesi’ndeki üretim süreçlerini de inceleme fırsatı buldu.

YÖRESİNDE DEĞER KAZANDIRAN KADIN” 2.LİK ÖDÜLÜ AFYONKARAHİSAR’IN

Program Hakkında Bilgi veren TOBB Afyonkarahisar Kadın Kolları Başkanı Berna Tokman; “Ödül kazanan tüm kadın girişimcilerimizi tebrik ediyorum. Organizasyonda emeği geçen Antalya KGK Başkanı Serap Kılıç Kocaoğlu ve tüm icra kurulu üyelerine de teşekkürlerimizi sunarız. Burada ki programımızın ardından bazı ziyaretlerimiz oldu. Antalya’da böcek çiftliği Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu olarak kırsalda kadının kalkınması için yapacağımız projeler ile ilgili teknik geziler düzenledik. Canlılar dünyasına yem üreten Antalya Çekirge firması işletme sahibi kadın girişimci Funda Gökgöl’ü ziyaret ettik. Funda hanım binlerce çekirge, hamam böceği, un kurdu ve nicesini üretiyor. 460 kafeste 9 farklı çeşit böcek var. Hayvan yemi olarak alan da var, protein takviyesi niyetine yiyen de.Araştırmalar için de üniversiteler satın alıyor.Bir kadın olarak zor bir işi üstlenmiş ve başarmış bir girişimci kendisi. "Ya bir yol bul ya bir yol aç ya da yoldan çekil." demiş Konfüçyüs. Başarma azmiyle yola çıkan kadınları tarif etmiş sanki. Bir kadın yeter ki istesin hedefleri ve yetenekleri doğrultusunda başarıları kaçınılmaz oluyor” ifadelerine kullandı.

 

SALAR BELEDİYE BAŞKANI TAŞPINAR’DAN TOKMAN’A ZİYARET

 

Afyonkarahisar’a bağlı Salar Belediye Başkanı Cengiz Taşpınar, TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Berna Tokman’ı ziyaret etti. Salar Belediye Başkanı Cengiz Taşpınar, beldede kadınlar için bir proje uygulamak istediklerini, bu konuda Zafer Kalkınma Ajansı’na başvurduklarını belirterek “Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini sürdüren TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu’nun da başarılı çalışmalara imza attığını biliyoruz. Bu nedenle kadınlara yönelik projelerimizde birlikte çalışmak istiyoruz” dedi. TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Berna Tokman da kadınlar için her zaman göreve hazır olduklarını belirtti. Yurdanur Mergen

 

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Batı, Akdenizin, Fark, Yaratan, Kadınları,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 06.04.2020
Bugün
- 14°
Salı
- 11°
Çarşamba
- 13°
Afyon

Güncelleme: 06.04.2020
İmsak
Array
Sabah
Array
Öğle
Array
İkindi
Array
Akşam
Array
Yatsı
Array
Arşiv Arama
Haber Yazılımı