301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Mayıs 2019 - Pazartesi 13:55 Bu haber 129 kez okundu
 
Bilardo ilerleme kaydetti
Afyonkarahisar, bilardo sporunda Türkiye genelinde sesini duyurmak istiyor Afyonkarahisar, bilardo sporunda geçtiğimiz yıllara oranla yükseliş yönünde ivme kazanırken 2019 yılında Türkiye geneli Afyonkarahisar bilardosu ilk iki yüzün içerisinde yer aldı.
Spor Haberi


Afyonkarahisar, bilardo sporunda Türkiye genelinde sesini duyurmak istiyor.  Afyonkarahisar, bilardo sporunda geçtiğimiz yıllara oranla yükseliş yönünde ivme kazanırken 2019 yılında Türkiye geneli Afyonkarahisar bilardosu ilk iki yüzün içerisinde yer aldı. Bilardo sporunun yetkili isimleri, yöneticilerden destek istiyor. Dünyanın her noktasında sevilerek yapılan, bir zekâ ve hesaplama oyunu olan bilardo, ülkemizde de özelikle gençlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Son yıllarda bilardo sporunda ülkemiz adına gelen dereceler ve başarılar ile birlikte bu spor dalı ismini duyurmayı başardı. Peki Afyonkarahisar’da bilardo sporu nerede veya hangi seviyede? Hiç merak ettiniz mi? Afyonkarahisar Bilardo İl Temsilcisi Alaattin Çevirim Afyonkarahisar’da bilardo sporunu masaya yatırdık. Çevirim, “Bilardo sporunun hak ettiği noktada olmadığını” söyledi. İl genelinde 100 lisanslı sporcunun bulunduğunu kaydeden Çevirim Afyonkarahisar ili idarecilerine bilardo sporuna sahip çıkmaları çağrısında bulundu.

Bilardo sizin için önemi nedir?

Bilardo benim için vazgeçilmezlerinden hayatımda olduğu için çok mutluyum. 40 yıldır bu sporla uğraşıyorum.

Afyonkarahisar’da bilardo alanında başarı elde edildi mi?

Evet, Afyonkarahisar gibi bir yerde bilardo deneyim kazandırıyor. Çünkü Türkiye geneli üst düzeyde oyuncularımız var. İçlerinden biri de benim. Bu sporu en üst seviyeye çıkarmak için elimizden geleni yapıyoruz..

Afyonkarahisar’in bilardo için önemi nedir?

Afyonkarahisar, bilardo açısında gelişmekte olan bir şehir ama bizim açımızdan gelişmiş ve Türkiye geneli turnuvaların yapıldığı bir yerdir. Bu nedenle, Afyonkarahisar’da bilardonun önemli bir yeri var, ilimizde yaklaşık 100 lisanslı sporcumuz var.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Bilardo, güzel bir spor dalı; fakat fazla değer verilmiyor. Günümüzde çok oynayan, severek yapan kişi sayısı az. Bu sebeple bilardoyu spor olarak algılamak biraz zor. Ancak bilardo oynadıkça zevk alınan bir spor. Çevremize ve etrafımıza bilardoyu sevdirmeliyiz. Alaattin Yeşilçay

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Bilardo, ilerleme, kaydetti,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Yağışlı
Güncelleme: 13.12.2019
Bugün
-
Cumartesi
- 11°
Pazar
- 12°
Afyon

Güncelleme: 13.12.2019
İmsak
06:31
Sabah
07:59
Öğle
12:56
İkindi
15:22
Akşam
17:43
Yatsı
19:06
Arşiv Arama
Haber Yazılımı