301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Şubat 2020 - Çarşamba 09:20 Bu haber 39 kez okundu
 
“Bize katıl, Gönüllü ol, Destek ol”
Gün FM’de yayınlanan AFAD Saati programına AFAD İl Müdürü Mehmet Buldan konuk olarak katıldı. Buldan programda AFAD Gönüllüsü olmaya davet etti.
Yaşam Haberi


AFAD Gönüllüsü kimdir sorusunu yanıtlayan Buldan, “Tamamıyla kendi isteği doğrultusunda, dayanışma ve yardımlaşma amacıyla bireysel çıkarlarını gözetmeksizin hiçbir maddi beklentisi olmadan sadece topluma faydalı olmak arzusuyla fiziksel gücünü, zamanını, bilgi birikimini, yeteneğini ve deneyimini kullanarak afet ve acil durum öncesinde, sırasında ve sonrasında toplum hizmeti çalışmalarına katkı sağlayan kişilerdir” şeklinde konuştu.

“GÖNÜLLÜLÜK BAŞVURULARI E-DEVLET ÜZERİNDEN ALINMAKTADIR”

AFAD Gönüllüsü olmaya istekli ve e-devlet şifresi olan herkesin gönüllü olabileceğini belirten Buldan, “AFAD Gönüllüsü adaylarının eğitim ve çalışma programlarını aksatmayacak zaman opsiyonlarına sahip olması gereklidir. AFAD görevlerine katılacak olan AFAD Gönüllüsü adaylarının sağlık durumlarının alan çalışmalarına ve seyahate uygun olması gereklidir. Gönüllülük başvuruları e-devlet üzerinden alınmaktadır. AFAD Gönüllülerinin gücünü harekete geçirerek, afet ve acil durumların meydana getireceği maddi ve manevi zararı en aza indirmek ve toplumu afet ve acil durumlara daha dirençli hale getirmek için gönüllülere ihtiyaç duyuyoruz. İnsan hayatında fark yaratmak için becerilerini kullanmaya daima hazır, yakınlarda eğitimli ve organize AFAD Gönüllüleri oluşturmak amacıyla gönüllülere ihtiyaç duyuyoruz” diye değerlendirmede bulundu.

“Gönüllü olmak isteyen kişiler, kendi tercihlerine göre görev alabilirler”

Gönüllülerin görevlendirilmesinde iki yol izlendiğini söyleyen Buldan, “Gönüllü olmak isteyen kişiler, kendi tercihlerine göre görev alabilirler.  İhtiyaç duyulan alanlara gönüllü belirlenerek, gönüllünün onayı da alınarak görevlendirilebilir” diye konuştu.

 

 

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: “Bize, katıl,, Gönüllü, ol,, Destek, ol”,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Çok Bulutlu
Güncelleme: 09.04.2020
Bugün
- 12°
Cuma
- 15°
Cumartesi
- 16°
Afyon

Güncelleme: 09.04.2020
İmsak
04:57
Sabah
06:23
Öğle
13:04
İkindi
16:43
Akşam
19:36
Yatsı
20:56
Arşiv Arama
Haber Yazılımı