Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
06 Mart 2020 - Cuma 10:00 Bu haber 56 kez okundu
 
“Bu Kulüpte İş Var”
Afyonkarahisar Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet vermeye başlayan İş Kulübü çalışmalarına devam ediyor.
Yaşam Haberi


Eğitimde gençlerin iş hayatına atıldıklarında iş ararken nelere dikkat edecekleri, mülakat teknikleri, özgeçmiş hazırlama ve İŞKUR çalışmaları hakkında detaylı bilgiler veriliyor.

Gençlere, doğru iş ve meslek seçmelerine destek olmak amacı ile iş arama becerileri eğitimi verildiği, bu eğitimlerde, CV hazırlama, işverenle nasıl görüşüleceği, iş arama teknikleri anlatılıyor. İş kulüpleri pek çok kişinin istihdam edilmesini sağladığını belirten Afyonkarahisar İŞKUR İl Müdürü Ahmet Karakaya; “  İş Kulüpleri, kadınlar, gençler, engelliler, uzun süreli işsizler, eski hükümlüler, tedavi görmüş eski madde bağımlıları, Roman vatandaşlar gibi özel politika gerektiren gruplara yönelik motivasyon artırmayı ve yöntem desteği vermeyi hedefleyen yoğunlaştırılmış bir iş ve meslek danışmanlığı programı” olduğunu belirtti.

TEORİK OLARAK ÖĞRENECEK UYGULAYARAK PEKİŞTİRECEKLER

Çalışmak isteyen herkese göre bir iş bulunduğunu, O işe girebilmek için neler yapmanız gerektiğini, Tecrübe sahibi olmadan da iş bulunabileceğini belirten Karakaya; “ İş arayan vatandaşlarımız hangi yollarla iş arayabileceğinizi İyi bir özgeçmişin nasıl hazırlanacağını, İş görüşmelerinde nasıl davranmanız gerektiğini, İşe kabul edilmeniz için küçük ama önemli detayları, alanında tecrübeli İş ve Meslek Danışmanlarımızdan öğrenebilirler. Bu bilgileri teorik olarak öğrenecek aynı zamanda uygulayarak pekiştirecekler. 6-15 kişilik gruplarda 2-5 gün arası süren eğitimlerde hem eğlenecek hem öğrenecek hem de pratik yapma imkânı bulacaklar” dedi.

İŞ ARAMA SÜRECİNİ DAHA BAŞARILI YÖNETİYORUZ

Karakaya; “ İş Kulübü, iş arama sürecini daha başarılı yönetmek isteyen, ‘Nasıl iş aramalıyım’,  ‘İş başvurum neden reddedildi  gibi sorulara cevap arayan işsizler ve daha iyi şartlarda iş arayanlar için tasarlanmış bir eğitim programıdır. İŞKUR İş Kulübü Eğitimi ile katılımcılara iş arama yöntemleri, CV hazırlama teknikleri, telefonla görüşme ve mülakat teknikleri gibi iş aramayı kolaylaştıran konularda eğitim verilmektedir. Eğitimler interaktif ve oyunlaştırmaya dayalı bir tarzda gerçekleşmektedir. Böylelikle katılımcılar, rol oyunları ve yetkinlik bazlı mülakat simülasyonları ile mülakat esnasında verdikleri cevapları, tutum ve davranışları değerlendirerek gerçek yaşamda karşılaşacakları hazırlıksız durumlar için deneyim kazanmış olmaktadırlar. Hobiler, kişilik Testleri İstihdam Edilebilirlik Becerileri Özgeçmiş Hazırlama Teknikleri İş Arama Kanalları İş Görüşmelerine Hazırlık İş Görüşmesinde Beden Dili Telefon Görüşmesi Mülakat Teknikler” dedi.

HERKESE GÖRE BİR İŞ OLDUĞU FİKRİNİ BİREYLERDE OLUŞTURUYORUZ

İş ve Meslek Danışmanı Cansu Doğan ise; “ İş klubü olarak biz çalışmak isteyen herkese göre bir iş olduğu fikrini bireylerde oluşmasını sağlıyoruz. Bu bağlamda eğitimler veriyoruz. Eğitimlerimizin süresi 2 ile 4 gündür. Eğitimizin içeriği İstihdam Edilebilirlik Becerileri Özgeçmiş Hazırlama Teknikleri İş Arama Kanalları İş Görüşmelerine Hazırlık İş Görüşmesinde Beden Dili Telefon Görüşmesi Mülakat Teknikler gibi eğitimlerimiz var. Gelen katılımcılara sertifika veriyoruz ve tamamen ücretsizdir. Hedef kitlemiz iş aramakta zorluk çekenler, üniversite öğrencileri, engelliler eski hükümlülerdir” diyerek sözlerini tamamladı. Gülşen Kumral özel

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: “Bu, Kulüpte, İş, Var”,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 07.07.2020
Bugün
20° - 34°
Çarşamba
19° - 30°
Perşembe
17° - 30°
Afyon

Güncelleme: 07.07.2020
İmsak
03:44
Sabah
05:33
Öğle
13:08
İkindi
17:02
Akşam
20:33
Yatsı
22:13
Arşiv Arama
Haber Yazılımı