301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
18 Aralık 2019 - Çarşamba 10:40 Bu haber 43 kez okundu
 
Çocukların gazete sevinci
Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde Türk Sanat Müziği Çocuk Korosunda çalışmalar Şef ve Genel Koordinatör Kürşat Bertuğ Arıcan tarafından başarılı bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda 8-13 yaş arasında tüm çocuklar, TSM çocuk korosu için buluştu.
Gündem Haberi


 

 

Bugüne kadar gerçekleştirdiği etkinliklerle sosyal ve kültürel yaşama katkı sağlayan Afyonkarahisar Belediyesi, yetişkinler korosundan sonra ilk defa Türk Sanat Müziği çocuk korosu ile şehir müzik kültürüne katkı sağlamayı hedefliyor.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunu ve  deneyimli eğitim kadrosunun desteği ile belli bir müzikal yeteneğe sahip, 8-13 yaş arasında tüm çocuklar, TSM çocuk korosu için buluştu. Çocuklarının sanat ile iç içe bulunmalarını ve bu yönde eğitilmesini, birlikte müzik yapma ve şarkı söyleme farkındalığını çocuklarına aşılamak isteyen tüm ailelerde çocuklarına heyecanlı bir şekilde eşlik ediyor. Hisar Gazetesi olarak çocuklarımızın bu mutluluğuna ortak olmuştuk. Yapmış olduğumuz Afyonkarahisar Belediyesi Çocuk korosu haberlerini gazetemizde görünce çok mutlu oldular. Gazetemizde kendisini gören her çocuk anne, baba ve dedesine bak ben buradayım, güzel çıkmışmıyım diye sevinçlerini görmek bizleri de çok mutlu etti.

Hisar Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hakan Dilek;  “Biz Hisar Gazetesi olarak çocuklarımızın her zaman yanındayız. Onların bu özgüvenli hareketlerinden dolayı kutluyor,geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza başarılar dilerim,bu ülke onlarla daha da ileriye gidecek. Koroda şarkı söylemekte olan çocuklar, birlik ve bütünlük içinde çalışmaya daha yatkın oluyorlar. Koroda şarkı söyleyen insanların sosyal beceri oranlarının takım sporlarında yer alan insanlarınkilerle ile aynı olduğunu biliyoruz.Grup etkinliğinde yer alınması durumunda sosyal becerilerin gelişimini tamamlıyor. Çocuklarımız koroda bir araya gelmekle seçkin bir ortamda soylu bir görevi kollektif olarak gerçekleştirme olanağını elde ederek artık topluluğa ait ses grubu içindeki yerini önemsiyor.Koro üyeleri topluluk disiplini çerçevesinde psikomotor becerilerini geliştirir, sistemli çalışmanın yaşamdaki yeri ve önemini kavrar, estetik değerlerini geliştirir. Afyonkarahisar Belediyemize bu çalışmalarından dolayı teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

Başarının kıvancını birlikte yaşarlar

Dilek; “Çocuklarımız koro çalışmalarında bir topluma yalnız müzik sevgisi ve yalnız müzik kültürü vermekle de kalmazlar. Koroları oluşturan bireyler bu topluluklarda gerçek arkadaşlığı ve insan sevgisini bulurlar ve yaşamları boyunca da oradan elde ettikleri alışkanlıkları sürdürürler. Birleşmeden ve bütünleşmeden doğan gücü orada tanırlar. Birlikte iş yapmanın mutluğunu ve sorumluluğunu orada duyarlar. Başarının kıvancını ve başarısızlığın üzüntüsünü yine orada paylaşırlar. Koroları oluşturan bireyler ve korolar, müzikle birlikte aldıkları iyi alışkanlıklarını çeşitli yollardan topluma da yansıtırlar. Bu nedenle korolar, toplumun yalnız müzik kültürünün gelişimine yardımcı olmakla kalmazlar, o toplumun genel eğitimine de iyi yönde katkıda bulunurlar. Ali İhsan Döldöş özel

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Çocukların, gazete, sevinci,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Yağışlı
Güncelleme: 28.01.2020
Bugün
-
Çarşamba
-1° -
Perşembe
-
Afyon

Güncelleme: 28.01.2020
İmsak
06:36
Sabah
08:01
Öğle
13:16
İkindi
15:57
Akşam
18:20
Yatsı
19:40
Arşiv Arama
Haber Yazılımı