Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
16 Aralık 2019 - Pazartesi 11:34 Bu haber 92 kez okundu
 
Demokrat Parti yeni Başkan’ını seçti
Demokrat Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı olağan kongresini gerçekleştirdi. Demokrat Parti Eski İl Başkanı Gürcan Şensoy’un aday olmadığı Genel kurula Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal’da katıldı. Demokrat Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı genel kurulunu gerçekleştirdi. Tek liste ile gidilen genel kurulda Hikmet Bülbül Demokrat Parti’nin yeni başkanı seçildi.
Yaşam Haberi


Divan Başkanlığı seçiminin ardından faaliyet raporları okundu. Daha sonra Demokrat Parti Afyonkarahisar Eski İl Başkanı Gürcan Şensoy bir konuşma yaptı. Şensoy; 13.cü olağan İl Kongremize hoş geldiniz. 2009 yılından bu yana il başkanlığını yürüttüm. Türkiye’de şu anda bir alt üst yaşanıyor. Demokrat parti Türkiye’nin olmazsa olmazıdır. Demokrat Parti’nin hizmetleri saymakla bitmez. Türkiye bir 15 Temmuz süreci yaşadı. Bu 15 Temmuz gecesinde partisinin tüm ışıklarını kapatıp sığınaklara inen partilere inat bizim Genel başkanımız Parti Binasının tüm ışıklarını açtırarak günlerce orada arkadaşlarımız ile nöbet tutmuştur.  Bizde bu hain kalkışmayı duyar duymaz genel başkanımızın emri ile sahalara inen ilk parti ve tek parti olduk. Biz darbelere karşıyız. Biz darbeler sonucunda Başbakanını idam edenlere de karşıyız. Hak hukuk ve adalet denildiği zaman Demokrat Parti akla gelir. 10 yıldır sürdürdüğüm görevi Hikmet Bülbül’e devretmekten gurur duyarım. İnşallah partimiz çok daha iyi yerlere gelecektir. İfadelerini kullandı.

Birlikte mücadele etmekten hiçbir zaman yılmadık

Daha sonra kürsüye çıkan Demokrat Parti Afyonkarahisar yeni İl Başkanı Hikmet Bülbül ise; “  siyasetin karışık olduğu günlerden itibaren her türlü baskıya ve zulme rağmen hiçbir zaman davamızdan vazgeçmedik. Birlikte mücadele etmekten hiçbir zaman yılmadık. Bunca sorunlara rağmen Demokrat Parti’den hiçbir şekilde ayrılmadan yürüdük. Bu görevi en iyi şekilde yapacağımızdan emin olabilirsiniz. Demokrat Parti’yi tekrar eski günlerine getirmek için mücadele edeceğiz. Dış borçlanma, özelleştirme derken Türkiye çok zor günler geçiriyor. Biz iktidar olduğumuzda ilk işimiz ekonomiyi düzelteceğiz. Bana bu görevi layık gördünüz ve bende bu görevi en iyi şekilde muhafaza edeceğim” diyerek sözlerini tamamladı.

"Dünya 5'ten büyüktür”

Son olarak Kürsüye Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal çıktı. Uysal, kongrede yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Dünya 5'ten büyüktür" sözüne katıldığını belirterek şöyle devam etti; "Türkiye de birden büyüktür. Bütün olumsuzluklara rağmen Türkiye'nin yarınlarının aydınlık olduğuna inanıyoruz. Gücü kuvveti doruğa eriştiğinde sadece Anadolu ve Trakya coğrafyasında kendi vatandaşlarına değil, bu coğrafyadan yükselecek sese kulağını vermiş, yüreğini vermiş Kafkaslardan Orta Asya'ya, Orta Doğu'ya ve tüm mazlumlara her daim örnek olmuş bir millet olarak, tarihin önümüze koyduğu bu vazifeyi de inşallah yapacağız. Türkiye'nin kendisiyle münakaşaya kalkanlara gerekli cevabı vereceğini aktaran Uysal, "İşte Afrin'de, Bab'da, Fırat Kalkanı Harekâtı’nda ve son olarak Barış Pınarı Harekâtı’nda şehitler vermek pahasına bu ülkenin birliğini, beraberliğini temin etmek için var gücümüzle mücadele edeceğiz." diye konuştu. DP Afyonkarahisar İl Kongresi'nde seçime tek liste giren Hikmet Bülbül, partinin yeni il başkanı oldu. Hamza Yılmaz

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Demokrat, Parti, yeni, Başkan’ını, seçti, ,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 03.07.2020
Bugün
16° - 32°
Cumartesi
17° - 33°
Pazar
18° - 34°
Afyon

Güncelleme: 03.07.2020
İmsak
03:41
Sabah
05:31
Öğle
13:07
İkindi
17:02
Akşam
20:34
Yatsı
22:15
Arşiv Arama
Haber Yazılımı