301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Nisan 2020 - Pazartesi 10:56 Bu haber 145 kez okundu
 
Devletimiz bütün imkânlarını seferber etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" yardım kampanyasına yoğun destek geldi. Siyaset, iş dünyasından isimlerin yanı sıra çok sayıda kamu yöneticisi de kampanyaya katıldı.
Yaşam Haberi


Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven; “İçinden geçtiğimiz zor günleri dayanışma duygularını teşvik ederek, yardımlaşma hissiyatını harekete geçirerek aşacağımıza yürekten inanıyorum. Birbirimize el uzatırsak, zorda kalanlara destek verirsek bütün zorlukları aşacağımıza inanıyorum” dedi.

“Gün Bu Gün, Saat Bu Saattir” diyerek sözlerine başlayan Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Yaşadığımız bu süreçte devletimiz başlangıçtan itibaren bilim insanlarının yol göstericiliğinde bütün kurum ve kurullarıyla seferberlik ruhuyla her türlü tedbiri almıştır. Devletimiz maddi, manevi bütün imkânlarını seferber etmiştir. Güçlü devletimizin desteği, aziz milletimizin dayanışması her türlü takdirin üzerindedir. Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘’Biz Bize Yeteriz Türkiyem’’ temasıyla, başlattıkları Milli Dayanışma Kampanyasına her Türk Vatandaşı gibi bizde aziz milletimizin temsilcisi olarak gönülden destek veriyoruz” dedi.

“EVDE KALARAK DESTEK OLUN”

Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven Türkiye'nin, Avrupa ve Amerika’ya kıyasla, bu hastalığın yayılmasının üstesinden gelmeye en yakın ülkelerden biri olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti; “ Vatandaşların, her geçen gün daha bilinçli bir şekilde tedbirlere uyduğunu görüyoruz. Salgın sürecinde en önemli hususlardan birinin, sağlık sistemini ayakta tutmak olduğunu ifade etmek istiyorum. Sağlık kuruluşlarımızın personel ve araç-gereç imkânlarını ne kadar yüksek oranda Kovid19 hastalığı ile mücadeleye tahsis edersek, salgınla o derece etkili şekilde baş edebiliriz. Ayrıca, bu tür durumlarda sağlık kuruluşları, salgın merkezi haline dönüşebiliyor. Bunun için vatandaşlarımızın, gerçekten acil olmayan durumlar dışında hastaneye gitmemelerini hassaten rica ediyorum. Okullarda uzaktan eğitime geçerek, kamuda ve özel sektörde evden çalışma yöntemini devreye alarak, yaşlılarımıza özel ihtimam göstererek, sokaktaki hareketliliği büyük ölçüde azalttık. İnsanların toplu olarak bulunduğu tüm mekânların faaliyetlerine ara vermesi de, evde kalma çağrımızın hayata geçmesine önemli katkı sağladı. Yaşadığımız bu zorlu süreçte, gerek devletimiz, gerek sivil toplum kuruluşlarımız ve gerekse  bizler, yardım ve destek faaliyetlerimizi, zamana yayarak ve artırarak devam ettireceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın” diyerek sözlerini tamamladı.  Aysel Büyükkormaz Özel

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Devletimiz, bütün, imkânlarını, seferber, etti,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Çok Bulutlu
Güncelleme: 31.05.2020
Bugün
- 21°
Pazartesi
- 18°
Salı
- 15°
Afyon

Güncelleme: 30.05.2020
İmsak
03:42
Sabah
05:29
Öğle
13:00
İkindi
16:54
Akşam
20:22
Yatsı
22:01
Arşiv Arama
Haber Yazılımı