301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Mart 2020 - Pazartesi 09:55 Bu haber 37 kez okundu
 
DOĞAR’DAN AFSÜ’YE “AYGEN” ÖNERİSİ
Her cumartesi günü Radyo 03’de yayınlanan Yorum Fırtınası programına katılan gazeteci Dinçay Doğar İlimizdeki Türkeli Gazetesi’nin kurucusu bir zamanlar fakir fukaranın ücretsiz gönüllü doktoru olan Merhum Gazeteci Doktor Mehmet Saadettin Aygen’in anma programına destek vererek AFSÜ’den doktor Mehmet sadettin Aygen’in adının yaşatılması için üniversite içinde bir yere adının verilmesi önerisinde bulundu.
Yaşam Haberi


NEFSİNİ TERBİYE ETMİŞ BİRİDİR

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar İl Müdürlüğü öncülüğünde düzenlenen “Basına değer katanlar” etkinliliğinde anılan merhum gazeteci Doktor M. Saadettin Aygen’in adının genç nesil doktorlara hatırlatılması ve yaşam biçiminin örnek olması ile ilgili olarak 03 Radyo Yorum Fırtınasında konuşan gazeteci Dinçay Doğar; “Mehmet Sadettin Aygen nefsini terbiye etmiş, bu memleketin sevdalısı olmuş bir insandır. AFSÜ’ye önerim Doktor Mehmet Sadettin Aygen adını yaşatmasıdır. 

 

ADI YAŞATILMASI GEREKEN BİR İNSANDIR

AFSÜ’ de bir salona, bir binaya veya o öğrencilerin bu kimdir deyip araştırabilecekleri bir yere veya birkaç yere Aygen adını vermeli.  Hepsi olmasa bile dört tanesi Aygen gibi yetişse milli karakter üretme adına kazançtır. Aygen bu kentte fakir fukaranın gönüllü ücretsiz doktoru olmuş, muayene ücreti almamış, kendi kesesinden ilaç karşılamış, hatta yol parası olmayan hastalarına yol ücreti vermiş mümtaz bir insandır. Adı yaşatılması gereken bir insandır” dedi.

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: DOĞAR’DAN, AFSÜ’YE, “AYGEN”, ÖNERİSİ, ,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Hafif Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 04.04.2020
Bugün
- 16°
Pazar
- 17°
Pazartesi
- 15°
Afyon

Güncelleme: 04.04.2020
İmsak
Array
Sabah
Array
Öğle
Array
İkindi
Array
Akşam
Array
Yatsı
Array
Arşiv Arama
Haber Yazılımı