301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Temmuz 2019 - Salı 10:28 Bu haber 79 kez okundu
 
Dünya Türkiye’nin karşısına dikildi
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan hafta 20 Temmuz 1974 Kıbrıs Barış Harekâtının yıl dönümünü ve Saadet Partisinin kuruluş yıldönümü hakkında konuştu. Arslan; “Biz Milli Görüşçüler olarak Ülke menfaatleri söz konusu olduğunda hiçbir kınayıcının kınamasına aldırmadan doğru olanı yaparız” dedi.
Siyaset Haberi


Geçtiğimiz hafta 20 Temmuz 1974 Kıbrıs Barış Harekâtının yıl dönümüydü Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan ; “Bu vesile ile başta Harekâtın mimarı Necmettin Erbakan hocamız olmak üzere emeği geçen herkese ve aziz Şehitlerimize, gazilerimize minnet ve şükranlarımı ifade etmek istiyorum. Kıbrıs Jeopolitik konumu ile çok önemli bir yerdedir. Özellikle bizim açımızdan son derece mühim konumdadır. Dolayısı ile Kıbrıs Türkiye için bir yük değil aksine bekamız açısından bir sigorta hükmündedir. Bunu hiç kimsenin aklından çıkarmaması gerekir. Hangi sebeple olursa olsun Kıbrıs konusunda en ufak bir taviz verilmemelidir. Kıbrıs ne Avrupa Birliğine (AB) girme hayali nede başka düşüncelerle asla gözden çıkarılamayacak kadar özel konumda.” olduğunu belirtti.

 Kıbrıs Türkiye’nin bekası için sigorta hükmündedir

Kıbrıs Barış Harekatından çıkarılacak elbette çok dersler vardır. İki tanesine değinmek istiyorum diyerek sözlerine devam eden Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan; “Birincisi, harekatın başladığı zamanlarda Amerika ve İngiltere başta pek çok ülke bu operasyonun yapılmaması gerektiğini söylemişlerdi. Hatta Amerika 6.cı Filoyu yola çıkarmıştı. Ama Erbakan Hocamızın kararlılığı ve Bülent Ecevit’in duruşuyla bu operasyon gerçekleşti.  Amerika’nın 6.cı  Filosu demir atmak zorunda kaldı. Harekattan sonra NATO bizim silahlarımızı kullandınız diyerek Türkiye’den tazminat istemeye kalkınca Erbakan Hocamız öyleyse Türkiye’deki üslerinizi kaldırın deyince geri adım attılar. Buradan çıkarılacak birinci ders dış politikada en önemli husus dik bir duruşunuz olmasıdır. Bugün böyle yarın başka türlü konuşursanız hiç kimse sizi kaale almaz.İkincisi ise Harekat ya yapılırken hükümet koalisyon Hükümeti idi. Kimler vardı bu Hükümette. Milli Selamet Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi. O zaman da bu koalisyon kurulurken Erbakan Hocamıza CHP ile koalisyon yaptığı için “Yeşil Komünist” diyenler olmuştu. Soruyorum sizlere Kıbrıs’ı kurtararak kötü’mü yaptı. Hayır en doğrusunu yaptı. Biz Milli Görüşçüler olarak Ülke menfaatleri söz konusu olduğunda hiçbir kınayıcının kınamasına aldırmadan doğru olanı yaparız. Şu soruyu sormadan da geçemeyeceğim. O zaman koalisyonun küçük ortağı olmasına rağmen Kıbrıs’taki zulmü durdurmuştu. Şimdi Necmettin Erbakan Hocamızın öğrencisi olduğunu iddia eden AK Parti’li yöneticilere soruyorum.  Acaba sizler 17 yıldır tek başınıza iktidar olmanıza rağmen hangi zulmü durdurdunuz. Bu 17 yıllık süreçte İslam Ülkelerinde işgal, kan gözyaşı,ve zulümler azaldı mı yoksa arttı mı. Bu konuda ki takdiri Aziz Milletimize bırakıyorum” dedi.

Saadet Partisi 18 yaşında 

20 Temmuz’un bizim için bir başka önemi daha var diyen Arslan, Saadet Partisinin kuruluş yıldönümü olduğunu belirtti. Arslan; “Saadet Partisi kurulduğu ilk günden itibaren zulmün değil adaletin, kutuplaşmanın değil kardeşliğin, gücün değil hakkın hakim olması için çalışmaktadır. Bu çalışmalarında sevgi, saygı prensibi ile hareket etmektedir. 18 Yaşına girmiş olan Saadet Partimize hayırlı olsun. Allahın izni ve Teşkilat mensuplarımızın gayretleri ile insanlığa Saadet getirmesini temenni ediyorum” diyerek sözlerine İstanbul sözleşmesi ile ilgili düşüncelerini belirterek devam etti.

 

 

İstanbul sözleşmesi iptal edilsin

Arslan İstanbul sözleşmesi ile ilgili şöyle konuştu. “Afyonkarahisar’daki sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek aileye zarar veren, aileyi yok eden İstanbul Sözleşmesinin derhal iptal edilmesi gerekir diye bir basın toplantısı düzenlediler. 8 Temmuz 2019’da yaptığımız basın açıklamasında bizde aynı görüşü dile getirmiştik. Kadına uygulanan şiddeti  ortadan kaldırmak adı altında aile kurumunu yok edecek bu sözleşme derhal iptal edilmelidir.  Sivil Toplum  Kuruluşlarına bu hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Kendilerine acizene bir tavsiyede bulunmak istiyorum; TBMM Başkanlığına verilmek üzere bir imza kampanyası başlatın. İnanıyorum ki netice almak açısından son derece verimli olur“

Yumurta sektörüne acil çözüm üretilmeli

Yumurta sektörüne de değinen Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan; “Malumunuz olduğu üzere 1 Mayıs itibari ile Irak yumurta ithalatında Türkiye’ye ambargo uygulamaya başladı. O günden sonra ihracata giden yumurta iç piyasaya sürüldü. Ortaya çıkan arz fazlası neticesinde yumurta fiyatı aşağılara indi. Üreticiler şu an yaklaşık maliyetlerinin yarısına yumurta sattıklarını belirtiyorlar. Kriz çözülür ümidi ile yaptıkları bu satışlar zararlarını daha da derinleştiriyor. Nihayetinde tavuklarını kestirmekten başka çözüm bulamıyorlar. Kesimhaneler de oluşan yoğunluktan dolayı kesimler yetişmiyor.  Bu nedenden dolayı son bir ay içerisinde 1 Milyon tavuk telef olmuş durumda. Hükümetin bu duruma acilen bir çözüm üretmesi lazım. Ama görünen o ki piyasanın kendi kendini dengelendirmesi beklenmektedir. Piyasanın kendini dengelemesi halinde yumurta üreticisi azalacağından fiyatlar önümüzde ki aylarda çok yüksek seviyeye çıkar” diyerek sözlerine son verdi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Dünya, Türkiye’nin, karşısına, dikildi,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Yağışlı
Güncelleme: 13.12.2019
Bugün
-
Cumartesi
- 11°
Pazar
- 12°
Afyon

Güncelleme: 13.12.2019
İmsak
06:31
Sabah
07:59
Öğle
12:56
İkindi
15:22
Akşam
17:43
Yatsı
19:06
Arşiv Arama
Haber Yazılımı