301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Aralık 2019 - Perşembe 09:49 Bu haber 35 kez okundu
 
‘Eber’deki yangınların firmamızla ilgisi yoktur’
Geçtiğimiz günlerde Eber gölünde aynı saatte değişik noktalarda çıkan yangın ve bu yangının bilinçli olarak bazı firmalar tarafından çıkarıldığı iddialarına, ihaleyle Eber gölünde saz kesimi ve dip temizliği yapma işini alan Alimoğlu Enerji Sanayi ve Ticaret Şirketi tarafından yazılı bir açıklama yapıldı.
Yaşam Haberi


Eber gölündeki yangınların tamamen kasıtlı ve Alimoğlu Enerji Sanayi ve Ticaret Şirketi tarafından çıkarıldığı iddialarının tamamen asılsız, incitici ve rencide edici olduğunun belirtildiği açıklamada, yangınların ne kendilerinin sorumluluk alanı olan bölgede çıktığını, ne de firmalarının o bölgeyle bir alakalarının olmadığı bildirildi.

“ASILSIZ HABERLERİ KAMUOYUNUN TAKDİRİNE BIRAKIYORUZ”

Alimoğlu Enerji Sanayi ve Ticaret Şirketi tarafından yapılan açıklamada; “Bir süredir Sosyal medyada ve diğer haber kanallarında çıkan asılsız haberler üzerine firmamız tarafından bu açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür. Eber gölünde aşırı miktarda sazlanma ve rusubat birikiminden kaynaklı göl ekosisteminde bozulma yaşandığı 2016 yılında tespit edilmiş, Akşehir ve Eber gölleri sulak alan yönetim planı hazırlanarak uygulamaya alınmıştır. Söz konusu bozulmanın önüne geçmek için, göl yüzeyinde ve tabanında temizlik çalışmalarının yapılması, göl içerisinde su sirkülasyonunun arttırılması, göldeki sazların ülke ekonomisine yeniden kazandırılması, bu sayede bölge halkının eskiden olduğu gibi bu sazlardan gelir elde etmesinin sürekli olması için Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından ihaleye açılmıştır. Açılan ihaye firmamız katımlı ve sonrasında yapılan protokolle imza altına alınmıştır. İhale makamının göstermiş olduğu Eber gölünün güney doğu bölgesinde çalışmalarımız başlayacaktır. Yürütülen çalışmalar Afyon Kocatepe Üniversitesinin ilgili birimlerine hazırlattırılan bir faaliyet planıyla yapılacaktır ve henüz fiili bir çalışma yapılmaya başlanmamıştır. Bölgede ayrıca torf maden ruhsatı ve arama, çıkarma çalışmaları yürütülen firmaların olduğu tarafımızca bilinmektedir ve bu çalışmalarının bizim faaliyetlerimizle ilgili yoktur.

Ayrıca kısa süre önce Eber gölünde birçok noktada, bizim faaliyet alanlarımızın dışında, kim ya da kimler tarafından çıkarıldığı belli olmayan yangın felaketleri olmuştur. Bu yangınların tarafımızca çıkarılabileceği şeklinde asılsız iddialarla haberler yapıldığı görülmüştür. Konuyla ilgili sorumluların bir an önce yetkililer tarafından bulunup, kanuni yollarla cezalandırılmasını firma olarak beklemekteyiz. Sonuç olarak şunu belirtmek gerekir ki, bizim Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile yaptığımız protokolün amacı saz kesimi ve dip temizliği yapmak, sazı ülke ekonomisine kazandırmaktır. Bu tür asılsız haberlerin hangi amaçla yapıldığı ve ne şekilde değerlendirilmesi gerektiğini kamuoyunun takdirine bırakıyor, firmamızın adının içine dahil edileceği incitici ve rencide edici haberlerle ilgili yasal haklarımızın saklı olduğunu, ilerleyen dönemlerde hukuki yollarla bu haklarımı kullanabileceğimizi belirtmek isteriz. AYSEL BÜYÜKKORKMAZ

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: ‘Eber’deki, yangınların, firmamızla, ilgisi, yoktur’,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Yağışlı
Güncelleme: 28.01.2020
Bugün
-
Çarşamba
-1° -
Perşembe
-
Afyon

Güncelleme: 28.01.2020
İmsak
06:36
Sabah
08:01
Öğle
13:16
İkindi
15:57
Akşam
18:20
Yatsı
19:40
Arşiv Arama
Haber Yazılımı