Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
12 Eylül 2019 - Perşembe 10:10 Bu haber 187 kez okundu
 
EĞİTİME SERVİS ENGELİ!
Afyonkarahisar'ın Çavdarlı köyünde öğrencilerin okula gitmesini sağlayan servisin iptal edilmesi tepkilere neden oldu. Servisin iptal edilmesine isyan eden aileler İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gelerek sorunlarını dile getirdiler.
Gündem Haberi


 

 

Çavdarlı Köyü dışında bulunan Deprem Evleri Mahallesi'nde ikamet eden öğrencilerin okula gitmesini  sağlayan servis aracının iptal edilmesinin ardından öğrenci ve velileri okul güzergahının çok uzak olduğunu ve okul yolunda köpeklerin öğrencilere saldırdığını belirtti.

"SERVİSİ GERİ İSTİYORUZ"

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gelen aileler durumla alakayı yetkili bir kişiyle görüşmek istediklerini belirtti. Veliler yaptığı konuşma da; "Çocuklarımız taşımalı eğitim görüyorlardı ama daha sonra iptal etmişler. Biz de yeniden okul servisinin gelmesi için burada toplandık ve servisi geri istiyoruz. Bize herhangi bir gerekçe göstermeden okul servisini kaldırdılar. Bizim gibi başka uzak olan mahallelerde var onlarda servis istiyor ama verilmiyor.  Bizim köyde yeni bir okul yapıldı ve köyün dışında kalıyor. Bu sene ne olduğunu bizde anlamadık kaldırmışlar servisi ve hiç kimse bu çocukların günlük 8 kilometre yolu nasıl gidip geleceğini düşünmüyor" ifadelerini kullandı.

KÖPEK SALDIRDI

Köy Halkı tepkilerini dile getirirken; "Biz köyde yaşayan insanlarız ve her gün çocukların yanında gidip gelemiyoruz. Ayrıca bizim daha büyük problemimizde sokaklarda bulunan köpekler komşumuzun çocuğuna saldırdılar. Çocuk hastanede tedavi gördü yazık değil mi? Biz servis istiyoruz çocuklarımıza. Milli Eğitim Müdürü ile daha görüşemedik hala bekliyoruz. Biz çocuklarımızın derslerden geri kalmalarını istemiyoruz. Öğretmeni bize mesaj atıyor derslerin başladığını söylüyor ve bizde uzak olduğu için gönderemiyoruz. Öğretmen de hakkımızda suç duyurusunda bulunacağını ve tutanak tutturacağını söylüyor. Bizim mağduriyetimiz giderilirse bizde çocuklarımızı okula gönderebiliriz" şeklinde konuştu.

ALAATTİN YEŞİLÇAY/ÖZEL

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: EĞİTİME, SERVİS, ENGELİ!,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 05.08.2020
Bugün
17° - 33°
Perşembe
17° - 33°
Cuma
18° - 34°
Afyon

Güncelleme: 05.08.2020
İmsak
04:19
Sabah
05:56
Öğle
13:09
İkindi
16:59
Akşam
20:12
Yatsı
21:42
Arşiv Arama
Haber Yazılımı