Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
17 Aralık 2019 - Salı 10:37 Bu haber 151 kez okundu
 
Emekliler için yüzde 25 kontenjan ayrıldı
TOKİ 100 bin sosyal konut projesine başvurular başladı. Yapılan açıklamaya göre, TOKİ sosyal konut Yatay mimari anlayışla, mahalle ve komşuluk kültürüne uygun 2+1 ve 3+1 planında inşa edilecek 100 Bin Sosyal Konut için başvurular 16 Aralık 2019 -15 Ocak 2020 tarihleri arasında alınacak
Yaşam Haberi


Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini verdiği '100 bin sosyal konut projesi'ne başvurular başladı. Afyon'da ikamet eden vatandaşlar başvuruların detaylarını araştırıyor. Dar gelirli ailelerin ev sahibi olması açısından önemli bir fırsat olan 100 bin sosyal konut projesi kapsamında Afyon'da konut yapımı detayları merak ediliyor.

Afyonkarahisar Emekliler Derneği Başkanı Ahmet Ege yapılması planlanan TOKİ evleri hakkında bilgi verdi. Ege; “TOKİ’ye başlarken dedik ki Afyonkarahisar’da emeklilerimizin hiçbiri ev sahibi değil. Sağ olsun bizi yönetenlere gittiğimizde bize çok yardımcı oldular. Bize Hıdırlık mevkiinde ki yeri tahsis ettiler.  TOKİ’ ye gittiğimizde de çok iyi alaka gördük. İlk olarak 300 ardından 307 tane toplamda 607 emeklimizi ev sahibi yaptık. Aynı dönemde polis okulumuzun arkasında bulunan arsa satışa çıktı. Tahmin ediyorum satılamadı. Afyonkarahisar’da 739 tane iki artı bir, Bin 55 tane de, 3 artı bir toplamda 1055 tane ev alacağız” dedi.

“İHALE YAPILMASINI BEKLİYORUZ”

TOKİ’nin  ev yapması  planladığı 3 bölgede hesap edildi diyerek sözlerinde devam eden Ege; “ Birinci bölge Sadıkbey mahallesi civarında. Burada 350 konut yapılacak.  İkinci bölge Çetinkaya mahallesinde olacak, burada 480 tane ev yapılacak. Bir bölge daha var.  Buraya ise 225 ev daha yapılacak ama bu bölgenin yeri henüz belli değil. Öğrendiğim zaman Afyonkarahisar halkına aktaracağım. Daha önce kurasını çektiğimiz TOKİ evlerinde 750 konut var 500 adet 2 artı bir, 250 tanesi de 3 artı bir. Bunların kuraları çekildi. İhale aşamasında ve ihale yapılmasını bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

ENGELLİLERE, ŞEHİT YAKINLARINA VE GAZİLERE DE KONTENJAN AYRILDI

Evlerden faydalanmak isteyen emeklilere yüzde 25 kontenjan ayrıldığını belirten Ege; “Engellilere, Şehit yakınlarına ve gazilere de kontenjan ayrıldı. Faydalanmak isteyen vatandaşlar 2 artı bir evler için 500 TL, 3 artı bir evler için Bin TL karşılığında Ziraat Bankasından başvurabilirler. Son başvuru tarihi ise 15 Ocak.  Kura da ev çıkarsa yatırılan paralar peşinat sayılacak, çıkmazsa paralarını tekrar geri alabilecekler. Türkiye’de inşa edilecek olan TOKİ sosyal konut projesi için başvuru yapmak isteyen vatandaşların en az 1 yıl bölgede ikamet etme, aylık hane gelirinin 5 bin 500 lirayı  geçmemesi ve başvuruda bulunan hanenin üzerine tapu kaydının olmaması önem arz edecek. TOKİ sosyal konut başvuru formu, Ziraat Bankası üzerinden doldurularak tamamlanacak. En önemli ve belirleyici şartın gelir düzeyi olduğu başvuru kriterlerinde, herhangi bir tapu kaydının olmaması da önem arz edecek. Buna göre başvuruda bulunacak kişilerde aranan şartlar şu şekilde olacak;T.C. vatandaşı olması,Proje il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Proje il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması şartları aranacaktır. (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)” diyerek sözlerini tamamladı.  Günay Doğar özel

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Emekliler, için, yüzde, 25, , kontenjan, ayrıldı,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 05.07.2020
Bugün
19° - 33°
Pazartesi
18° - 34°
Salı
18° - 35°
Afyon

Güncelleme: 04.07.2020
İmsak
03:42
Sabah
05:31
Öğle
13:07
İkindi
17:02
Akşam
20:33
Yatsı
22:15
Arşiv Arama
Haber Yazılımı