Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
17 Aralık 2019 - Salı 10:12 Bu haber 204 kez okundu
 
“En büyük alımı 2020 yılında gerçekleştireceğiz”
Afyonkarahisar İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban 2020 yılında yapılacak olan projelerden bahsetti. Çoban 2020 yılında 30 yakın iş makinesi alacaklarını belirterek bunların maliyeti 30 ila 33 milyon TL arasında olacağını söyledi.
Haberi


Çoban ; “Biliyorsunuz ben 10 yıl Belediye Başkanlığı yaptım. 2009 yılında geldiğimiz belediyedeki araç gereç ekipmanla testlim ettiğimiz belediyedeki araç gereç ekipman arasında çok ciddi farklar vardı” dedi.

İş makinelerine yatırım yapmayı seven bir insanim diyerek sözlerine başlayan Afyonkarahisar İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban; “Bir atasözüm vardır, alet işler el övünür diye alet olmadan yani iş makinesi olmadan araç gereç olmadan çoğu, hizmette bir ilerleme sağlayamayız. Genel sekreterimizin de riyasetinde ilk hedefimiz Özel İdaremizi güçlü, modern ve hızlı iş makineleriyle, araç gereçle donatmak olacak. Bir anda en büyük alımı da 2020 yılında gerçekleştireceğiz. Yaklaşık 30’a yakın iş makinesi alacağız. Bunların maliyeti 30 ila 33 milyon TL arasında olacak. Makineleri de ilçelere eşit dağıttığımız zaman artık her ilçemizin hemen hemen birden fazla makinesi ve kamyonu olacak” ifadelerine yer verdi.

HIZIMIZ VE PERFORMANSIMIZ ARTIRACAK

Afyonkarahisar İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, köylerimize çok daha rahat hizmet vereceğiz diyerek sözlerine şöyle devam etti. ;  “Sıcak asfalt kaplama noktasın da şu anda çok iyi bir konumdayız. 2020 yılında inşallah köylerimizin su ve kanalizasyon problemlerine yeni alternatifler geliştireceğiz. Gelişen bölgeler oluyor yeni ihtiyaç duyulan yerler oluyor bunlara ağırlık vericeğiz. Genel sekreterimizle bir projemiz var. bu projemiz çok önemli ve çokta büyük ilgi gördü. Köylerimizden Şehirlere sadece kendi içerisinde değil komşu ilere büyük şehirlere bir göç var. Biz bu göçü nasıl durdurabiliriz noktasında çalışmalar yaptık. Köylerimizde gençler evlenme çağına geldiği zaman evlenecek kızı istediği zaman bakıyor ki köyde çocuğa ait bir ev ya da arsa yok. Ne yapıyorlar hemen çözüm olarak şehre gelme ilçeye gelme büyük şehirlere gitme çözümünü buluyorlar.  Bunu önlemek için arsa üretim noktasında bir çalışma başladık” dedi.

“TERSİNE GÖÇ OLACAK”

 2020 yılında 23 köyde hayata geçirmeyi planladıkları projeden de bahseden Çoban;  “Genel sekreterlik ile  birlikte planlıyoruz. Çalışmamız tamamladığı zaman tersine göç olacak. İnsanlar şehir hayatından bıktı, emekli oldu ata yurduna döndü.  Döneceği zaman uygun bir arsa yok. Onlar içinde yine bir arsa üretim noktasında bir çalışmamız olacak. 2020 yılı bu projelerimize başlangıç verilecek. Köylerimizdeki yaşam kalitesi artacağı gibi köyden şehre göçlerde inşallah azalacak. İnsanlar şehir yaşamında neyle karşı karşıya kalıyorsa işte yoları olan kaldırımları olan alt yapısı olan okul sorunu çözülmüş park problemi çözülmüş yeni arsalar üretilebilen arsalar istiyorlar inşallah onlarda sağlanacak” diyerek sözlerini sözlerine 2020 yılı mesajı ile devam ettirdi.

 

 

 

“EKONOMİK OLARAK DÜNYADA 17 SIRADAYIZ”

Çoban; “Müslüman bir Türkiye halkıyız ekonomik olarak dünyada 17 sıradayız.Dünyada insani yardımlarda dünyada 2 sıradayız. ,Ekonomide ilk 17 olmamıza rağmen yardım dendiğinde dünyada 2 sıradayız. Ülkenin kişi başı geliri 10 bin dolar. Ülkenin 50 bin dolardır yani oradaki insanlar 50 bin Dolar gelire sahip insanın bir yere 2 bin dolar yardım etiği zaman gelirinin% 2 kadar yardım yapmış olur. 10 Bin Dolara mili gelire sahip bir ülkenin fiyatları 2 Bin dolar yardım yaparsa buda %20 tekabül eder. Biz mili gelire göre baktığımızda dünyada birinci sıradayız. Dünyada birçok aç insan var. Her yerde bizden yardımlar bekleniyor. 2020 yılı açlığın açıkta yaşamanın bittiği insanların güzel okullarda okuyabildiği bir yıl olsun. Zulümler sona ersin gelirler eşit paylaşılsın” diyerek sözlerini tamamladı. Selçuk Taşkın özel

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: “En, büyük, alımı, 2020, yılında, gerçekleştireceğiz”,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 14.08.2020
Bugün
15° - 30°
Cumartesi
14° - 29°
Pazar
14° - 30°
Afyon

Güncelleme: 14.08.2020
İmsak
04:31
Sabah
06:04
Öğle
13:08
İkindi
16:54
Akşam
20:01
Yatsı
21:27
Arşiv Arama
Haber Yazılımı