301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
19 Mart 2020 - Perşembe 09:34 Bu haber 33 kez okundu
 
“En büyük kamu görevi basın yayın organlarında”
Ak Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret etti. Ziyaret sırasında derneğe başarılar dileyen Sezen koronavirüs salgını ile ilgili olarak,” En büyük kamu görevi basın yayın organlarında “ ifadelerine yer verdi.
Yaşam Haberi


Dernek ziyareti sırasında yeni yönetime başarılar dileyen Sezen;” Sezer Bey öncelikle yeni görevinizde yeni yönetiminizde güven tazeleyerek tekrar göreve başladınız. Hayırlı olsun diliyorum. Hem basın camiamıza hem de Afyonkarahisar’ımıza. Basın yayın derneğinin kuruluşunda tabi ciddi bir özveri gösterildi. İnşallah bu süreç devam edecektir. Başta Hakkı ağabey olmak üzere duayen gazetecimiz, Afyonkarahisar’ın bir büyüğü olarak önderlik eden tüm arkadaşlara teşekkür ediyoruz. Her kafadan aynı ses çıkınca sonuca ulaşılmıyor. Tek yürek tek bilek olduktan sonra ki bunu geçmişte somut çalışmalar yaparak gördük. Ben bu süreçte özellikle bu ülkemizde ve dünya da pandemi ilan edilen korona virüs sebebiyle yerel basının da ne kadar olduğunu bir kez daha müşade etmiş durumdayım. Her ne kadar ulusal basında kamu spotları yayınlanmış olsa da yerel basının etkisi çok daha fazla oluyor. Basın mensubu arkadaşlar buradayken bilgilendirme noktasında kamu görevi gördüğünüz için teşekkür ederim. El birliği ile tedbirlerimizi alarak vatandaşlarımızı bilgilendirerek bu sürecide kazasız belasız atlatacağız. Burada basın çok önemlidir, toplumun sesi, kulağı ve nefesidir. En büyük kamu görevi basın yayın organlarında. Bugün burada buluşmamız vesilesiyle de Afyonkarahisar’lı hemşerilerimize öncelikle ihtiyaç olmadıkça evlerinden çıkmamalarını, özellikle kamusal alanda ve başhekimimizin ricasıyla acil durum olmadıkça hastaneye gitmemelerini söylüyorum. Yine Almanya’dan dönen vatandaşlarımız var onlar doğal 14 günlük karantina süreçlerini evlerinde geçirmelerini rica ediyoruz. Bu bir kul hakkıdır bize bulaşmıyor olabilir ama karşımızdakine taşıyabiliriz. Ben vatandaşlarımızın devletin uyarılarına dikkat edeceklerini düşünüyorum. Tekrar teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

“SÜREÇ ELBİRLİĞİ İLE ATLATILACAK”

Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen’in göreve yeni seçilen yönetim kurulu üyelerine olan iyi dilekleri ve koronavirüs salgınına karşı hassasiyetine teşekkür etti.

İlgi ve alakaları, basın camiasına katkıları nedeniyle duyulan memnuniyeti dile getiren Küçükkurt şöyle konuştu: “Ülkemizin ve dünyanın içerisinde bulunduğu olağanüstü bir durum sözkonusudur. Bu olağanüstü durum gerçekten basın mensuplarının hem ülke hem de ilimiz bazında ne kadar önemli bir görev üstlendikleri bir kez daha ortaya çıktı. Daha önce sizlerle yaptığımız istişarelerde hem internet hem de sosyal medya ile ilgili yasal düzenlemelere ihtiyaç duyulduğunu sizlere aktarmıştık. Sizlerde her zaman olduğu gibi camiamızın bu taleplerini hem sahiplenmiş hem de aktarmıştınız. İçerisinde bulunduğumuz bu hassas dönemde bunun ne kadar elzem ve gerekli olduğunu bir kez daha hep beraber yaşıyoruz. Bu konuda sizin desteklerinizin de artarak hep beraber devam edeceğine inanıyoruz. Afyonkarahisar basın camiasına bu döneme kadar göstermiş olduğunuz yakın ilgi ve hassasiyetten dolayı da bir kez daha tüm meslektaşlarımız adına sizlere teşekkür ediyoruz. Koronavirüsle ilgili uyarılarınızla bir kez daha kamuoyunu aydınlatmaya çalıştınız. Bunu tüm basın mensubu arkadaşlarımız yayın organları aracılığıyla kamuoyuna tekrar aktaracaklardır. Bu süreç sizlerin, bizlerin ve tüm milletimizin el birliği, gönül birliği içerisinde inşallah en az zararla atlatılacağına inanıyoruz. Bizde sizin bu ziyaretiniz ve hassasiyetiniz nedeniyle teşekkür ediyoruz.” “SOSYAL MEDYA DA LÜZUMSUZ BİLGİ PAYLAŞANLAR VAR”

Koronavirüs Türkiye’ye gelmeden önce umreden dönen vatandaşların olduğunu ve bu vatandaşlarında evlerinde kontrol altında tutulduğunu belirten Sezen Afyonkarahisar’a umreden gelen olmadığını söyledi. Sezen, konu ile ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada;”  Umreden gelen son grup karantina alanlarına, yurtlara yerleşti. Afyonkarahisar’a gelen olmadı. Daha önce aybaşından itibaren umreden dönüşlerde bu hastalık daha Türkiye’ye gelmemişti. O zamanlarda da gelen arkadaşlar tabiî ki evlerine dağıldılar. Daha önceden geldikleri için böyle bir tedbir alınmamıştı. Ama şu an onlarda evlerinde ve takip altındalar. Emniyet Müdürlüğümüz ve İl sağlık müdürlüğümüz kontrol ediyorlar.  Şuan da umreden gelen arkadaşlarda evlerindeler. Tabi bunun yanında yurt dışından gelen vatandaşlarımızda var onlarda takip ediliyor. Şu an herhangi bir sıkıntı yok ama son gelen ekip zaten Afyonkarahisar’a gelmedi. Bu konuyla ilgili olarak emniyet müdürümüz ve il sağlık müdürümüz gerekli açıklamayı yaparlar. Bu süreçte sadece resmi kanallardan paylaşılan bilgileri dikkate almamız gerekiyor.  Maalesef sosyal medya da böyle lüzumsuz bilgi paylaşanlar var. Onlarla ilgili olarak gerek İç İşleri Bakanlığımız gerekse Adalet Bakanlığımız takip altında. Bugün sabah itibariyle 132 kişiye soruşturma açıldı. Bunlara çok itibar edilmemesi gerekiyor. Afyonkarahisar’da şu ana kadar herhangi bir pozitif bir vaka yok. Hamd olsun. Ama tabiî ki hastanelerimiz bu konuda karantina bölgelerini oluşturmuş durumdalar. Aynı zamanda sadece Devlet hastanemiz yetkilendirilmişti ama Sağlık Bakanlığının aldığı en son kararla diğer tüm hastanelerde tedbir ve karantina alanlarını oluşturmuş durumdalar” ifadelerini kullandı. Ziyaret sonrasında AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen basın mensuplarına kolonya ikram ederek maske dağıttı. AYSEL BÜYÜKKORKMAZ

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: “En, büyük, kamu, görevi, basın, yayın, organlarında”, , , ,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Çok Bulutlu
Güncelleme: 03.04.2020
Bugün
- 12°
Cumartesi
- 16°
Pazar
- 17°
Afyon

Güncelleme: 03.04.2020
İmsak
Array
Sabah
Array
Öğle
Array
İkindi
Array
Akşam
Array
Yatsı
Array
Arşiv Arama
Haber Yazılımı