Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
25 Şubat 2020 - Salı 09:20 Bu haber 260 kez okundu
 
En çok kazananlar, Türkiye’ye yatırım yapanlardır
Afyonkarahisar’ın Döğer Belediyesine 455 kişilik fabrika kuruluyor. Önümüzde ki aylarda kurulması planlanan Fabrika’nın eleman ihtiyacını gidermek için Afyonkarahisar İş- Kur İl Müdürlüğü ile Döğer Belediyesi arasında protokol imzalandı.
Yaşam Haberi


Afyonkarahisar İş Kur Müdürlüğü önümüzde ki aylarda kurulması planlanan Fabrika’nın eleman ihtiyacını gidermek için 75 kişiye Kurs verecek.

Afyonkarahisar’ın Döğer Belediyesine 455 kişinin çalışacağı fabrika için çalışmalar başladı. Kurulması planlanan Fabrika’nın eleman ihtiyacını gidermek için Afyonkarahisar İş- Kur İl Müdürlüğü ile Döğer Belediyesi arasında protokol imzalandı.  Protokol Hakkında bilgi veren  İş Kur Afyonkarahisar İl Müdürü Ahmet Karakaya; “Bütün İŞKUR personelimizle, hep birlikte sahada çalışmalarımıza aktif olarak devam ediyoruz. Hizmetlerimizde önceliğimiz her zaman vatandaşlarımızın memnuniyetidir. İşsizliğin azaltılması ve istihdamın artırılması maksadıyla insanı esas alan bir yaklaşımla kapsayıcı istihdam politikaları geliştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Etkin bir işgücü piyasası bilgi sistemi aracılığıyla piyasanın ihtiyaçlarını tespit edip bu doğrultuda işgücü arz ve talebini eşleştirmek ve istihdama erişimi kolaylaştırmak istiyoruz. İşsizlikle mücadelede etkin tedbirler geliştirmek ve işgücünün mesleki beceri ve tecrübesinin geliştirilmesine katkı sunarak istihdam edilebilirliği artırmak temel amaçlarımız arasındadır. İşgücü piyasası politikalarının belirlenmesine ve uygulanmasına öncülük eden, işsizlikle mücadelede etkin, yenilikçi, akılcı, sürdürülebilir ve kapsayıcı tedbirlerle istihdamı koruyucu ve artırıcı kamu istihdam hizmetlerinin sunulmasında lider kurum olmak için temaslarımız devam edecektir. Afyonkarahisar İl Müdürlüğü olarak, İhsaniye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Doğanay firması ile iş giysileri dikim elemanı kurs programı düzenleyeceğiz. Kurs Programımız 3 gruptan oluşacaktır. Toplamda 75 kişi kursumuzdan faydalanabilecektir. 62 gün sürecek olan kurs sonrası Doğanay firması tarafından istihdam edilecektir.” ifadelerine yer verdi.

MESLEKSİZLİKLE MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK

İş- Kur Afyonkarahisar İl Müdürü Ahmet Karakaya’nın konuşmasının ardından Firma Yetkisi Mehmet Hamzaoğlu söz aldı. Hamzaoğlu; “Firmamızı istanbul’dan Döğer İlçemize taşıdık. Belediye Başkanımız vesilesi ile Döğer İlçemize bir yatırım yapacağız. Dünün en çok kazananları, Türkiye’ye yatırım yapanlar, Türkiye’de istihdam sağlayanlar oldu. Yarının en çok kazananları da, bugün Türkiye’ye yatırım yapanlar, insanımıza istihdam sağlayanlar olacak. Bu topraklarda bereketi ve umudu hiç kaybetmedik, kaybetmeyeceğiz. Çağımız işgücü piyasalarının en temel politika alanlarından biri olan mesleksizlikle mücadelede, bizde hem kişiye meslek kazandırma hem de işverenin istediği nitelikli işgücünü yetiştirmede önemli bir görevi yerine getirmeye çalışıyoruz” dedi.

İŞVERENLERİMİZ İLE SIKI BİR İŞBİRLİĞİ İÇİNDE GÖRÜŞMELERİMİZ DEVAM EDİYOR

 Son olarak söz alan Döğer Belediye Başkanı Mehmet Demirel ise ” Dünyadaki ekonomik gelişmeler ve işgücü piyasaları açısından çok boyutlu bir dönüşüm sürecinden geçiyoruz. Küresel ekonomide istikrarsızlığın arttığı ve jeopolitik risklerin yükseldiği bu ortamda ülkemize karşı oluşturulmaya çalışılan olumsuz algı ve ekonomi odaklı girişimlere rağmen ülkemiz ve işgücü piyasamız güçlenmeye, üretimimiz ve istihdamımız artmaya devam ediyor. Son derece avantajlı şartlara sahip olan desteğin sahada tam karşılık bulması adına işverenlerimiz ile sıkı bir işbirliği içinde görüşmelerimiz devam ediyor.  Bu kurs neticesinde 5 bin Metrekarelik kapalı alanda Tekstil fabrikası oluşturacağız. 455 kişiye iş imkânı sağlayacağız” ifadelerine yer verdi. FERHAT FİŞEK/ÖZEL

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: En, çok, kazananlar,, Türkiye’ye, yatırım, yapanlardır,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 07.07.2020
Bugün
20° - 34°
Çarşamba
19° - 30°
Perşembe
17° - 30°
Afyon

Güncelleme: 07.07.2020
İmsak
03:44
Sabah
05:33
Öğle
13:08
İkindi
17:02
Akşam
20:33
Yatsı
22:13
Arşiv Arama
Haber Yazılımı