301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Mart 2020 - Salı 10:00 Bu haber 39 kez okundu
 
“EN KÖTÜ BARIŞ EN İYİ SAVAŞTAN İYİDİR”
Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı olağan haftalık değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi. Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan; “Geçtiğimiz hafta hepimizi üzen haberler aldık. İdlip’te şehit olan kardeşlerimizin acısı içimizi yaktı” dedi.
Yaşam Haberi


Arslan; “Elbette yaşanan bu olaylardan sonra, Suriye konusunda yaşadığımız süreci gözden geçirmemizde fayda olacağını düşünüyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Türkiye'nin müttefiklik konusunda daha emin adımlar atması gerekmektedir”  diyerek sözlerine başlayan Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan; “ Biz parti olarak kendi toplumumuzun da, dünyanın da huzur içinde yaşamasını, sadece bizim için değil, komşularımızın da huzur içinde yaşamasını şiar edinen bir politikayı benimsiyoruz. Bugün ne yazık ki böyle bir anlayıştan çok uzağız” dedi.

“ACILARIN DİNDİRMENİN BİR YOLUNU BULMASI GEREKİR”

 “Saadet partisi olarak geçmişte ne söylediysek, bugün de aynı şeyleri söylüyor ve diyoruz ki 'En kötü barış en iyi savaştan iyidir” ifadelerine kullanan Arslan; “ Her ne pahasına olursa olsun mutlaka en acil şekilde kanın durdurulması sağlanmalıdır. Biz ülke olarak Suriye konusunda ilk düğmeyi yanlış ilikledik.Başından beri makul politika üretemediğimiz için bugünkü neticeler olumsuz noktaya geldi. Ancak bugün yapılması gereken şey; bir şekilde katil Trump ile katil Netanyahu ile katil Putin ile oturup aynı masada görüşebiliyorsak katil Esad ile de bir şekilde çözüm yoluna gidilmelidir. Bugün 80 milyonun el ele vererek, acıları dindirmenin bir yolunu bulmalarının sağlanması gerekir. İş başında, yönetim sorumluluğunda olan insanların biraz daha duyarlı, ferasetli, aklıselim davranması gereklidir. Bugün, bunlardan çok uzakta olduğumuzu görüyoruz. İktidardan bir yetkili, ‘olağanüstü meclisi toplamayı gerektiren bir durum yok’ diyebilmektedir” ifadelerine yer verdi.

SÜKUNETİ HİÇBİR ŞEKİLDE ELDEN BIRAKMAMALIYIZ

 El birliğiyle 80 milyon vatan evladı el ele vererek bu acıları dindirmenin yolunu aramalıyız.  Ülke olarak derinden yaralıyız.  Anne babaların yavrularını, gencecik kadınların eşlerini ve nişanlılarını kaybettiği, çocukların babasız kaldığı, 82 milyonun da fidanlarını kaybettiği bir ortamda sözün hiçbir anlam taşımayacağı, Diğer bütün konuların tali konular olduğu bir sürecin içerisindeyiz. Uzun uzadıya konuşmak da boşluğu dövmekten başka bir anlam taşımayacaktır. Bu vesileyle, tekrar şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize sabırlar diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı. Hisar

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: “EN, KÖTÜ, BARIŞ, EN, İYİ, SAVAŞTAN, İYİDİR”,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Çok Bulutlu
Güncelleme: 03.04.2020
Bugün
- 12°
Cumartesi
- 16°
Pazar
- 17°
Afyon

Güncelleme: 03.04.2020
İmsak
Array
Sabah
Array
Öğle
Array
İkindi
Array
Akşam
Array
Yatsı
Array
Arşiv Arama
Haber Yazılımı