301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Ekim 2019 - Çarşamba 09:33 Bu haber 120 kez okundu
 
Engel Sizsiziniz
Afyonkarahisar Altı Nokta Körler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hakan Erdoğan kaldırımların esnaf ve araç sahipleri tarafından işgal edilmesi sorununu dile getirdi.
Haberi


Afyonkarahisar Altı Nokta Körler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hakan Erdoğan kaldırımların esnaf ve araç sahipleri tarafından işgal edilmesi sorununu dile getirdi.

Erdoğan ; “Emniyet ve Afyonkarahisar Belediyesine konuyu ilettik. Kaldırımlar biz görme engellilerin ve diğer engelli kardeşlerimizin hayatında büyük bir önem taşıyor” dedi.

Afyonkarahisar Altı Nokta Körler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hakan Erdoğan vatandaşların kaldırımlarda biraz daha duyarlı olmasını vurguladı. Erdoğan; “Vatandaşların bu konuda daha bilinçli olmasını isteyerek görme engellilerin de bu toplumda yeri olduğunu onların da istihdam ve eğitim aldığını kurslara katıldıklarını ayriyeten üretken hale geldiklerini toplumda seslerinin çıkabildiğini,  daha çok sesimizin çıkabilmesi için ise farkındalığa ve empatiye ihtiyaç duyduğumuzu dile getirirdik. Belediyemiz de bu isteğimizi kırmadı ve esnafları harekete geçirip kaldırım işgalini gidermeye çalıştı. Artık beyaz bastonlarımızla kaldırımlarda bi yere çarpmadan istediğimiz yere ulaşabiliyoruz ve engelli ya da görme engelli kardeşlerimiz olsun Altınokta Körler Derneği olarak çok memnunuz. Kaldırımlarda rahatça yürüyebiliyoruz. Afyonkarahisar Belediye Başkanımıza bu talebimizi geri çevirmediği, engelli vatandaşın dostu olduğu için her zaman yanımızda durduğu ve bizi kolladığı için çok teşekkür ederiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Hisar

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Engel, Sizsiziniz,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 02.06.2020
Bugün
- 18°
Çarşamba
- 19°
Perşembe
- 20°
Afyon

Güncelleme: 02.06.2020
İmsak
03:39
Sabah
05:27
Öğle
13:01
İkindi
16:55
Akşam
20:24
Yatsı
22:04
Arşiv Arama
Haber Yazılımı