301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
22 Mayıs 2019 - Çarşamba 10:57 Bu haber 83 kez okundu
 
Engel tanımadılar
Afyonkarahisar Afyonkarahisar Kadayıfçıoğlu İlkokulu'nda oluşturulan özel sınıfta eğitim gören görme engelli öğrenciler için Afyonkarahisar Sanat ve Yaşam Derneği (AFSAYAD) tarafından kil çalışması yaptırıldı. Programa ayrıca AFSAYAD üyelerinden Nalan karcı, Aslıhan Alaca Yeksin Helvacıoğlu’da eşlik etti.
Gündem Haberi


r

 

 Kadayıfçıoğlu İlkokulu Özel Eğitim gören öğrenciler için Afyonkarahisar Sanat ve Yaşam Derneği (AFSAYAD) tarafından bir proje gerçekleştirildi. Proje kapsamında sınıfta bulunan 6 öğrenci ile birlikte kil çalışması yapıldı. Proje hakkında bilgi veren Afyonkarahisar Sanat ve Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Başak Nakilcioğlu;  “Sınıf öğretmenimizin rehberliğinde görme engelli tüm çocuklarımız ile beraber kil çalışması yapıyoruz. Bizim açımızdan da güzel bir etkisi olduğunu düşünüyorum, malzeme zaten ıslak ve çocuklarımız istediklerini yapabilirler. Zaten seviyeleri de iyi olduğu için geometrik formlar ile istedikleri çalışmaları gerçekleştirebiliyorlar, bu yüzden hem kolay şekil verilmesi açısından hem de onların hayal güçlerini canlandırması açısından böyle bir çalışmayı tercih ettik. Biz yeni kurulmuş bir dernek olmamıza rağmen tüm projelerimiz okul çocukları ile ilgili oldu. İnşallah elimizden geldiğinde bu tür etkinleri devam ettireceğiz” dedi. 

Etkinlikler çocuklarımız için önemli

Sınıf öğretmeni Özge Nilüfer Tunçkol ise bu tür etkinliklerin çocuklar açısından önemli olduğunu belirerek sözlerine söyle devam etti. Biz Kadaifçioğlu İlkokulu görme engelliler sınıfı olarak çok güzel çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalar bizim çocuklarımız için çok önemli. Burası eğitim olarak beşinci yılını veriyor. Altı tane görme engelli öğrencimiz var. İlkokul bünyesindeyiz birinci sınıftan itibaren dördüncü sınıfa kadar tüm öğrenciler birleştirilmiş sınıf olarak eğitimlerine devam edip mezun oluyorlar” dedi. Haberi 4. Sayfada

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Engel, tanımadılar,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 20.11.2019
Bugün
- 16°
Perşembe
- 16°
Cuma
- 18°
Afyon

Güncelleme: 20.11.2019
İmsak
06:11
Sabah
07:37
Öğle
12:48
İkindi
15:26
Akşam
17:49
Yatsı
19:10
Arşiv Arama
Haber Yazılımı