Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
08 Ocak 2020 - Çarşamba 09:33 Bu haber 165 kez okundu
 
Engelli olmak tercihe bağlı değildir
Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı olağan haftalık değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi. Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar; “Ülkemizde görme engelli sayısı 200 binin üzerindedir” dedi.
Yaşam Haberi


Akpınar; “ Bu haftanın amacı, engellerin kaldırılması için toplumda farkındalık uyandırmak, engellilere karşı pozitif ayrımcılık oluşturmaktır” ifadelerine yer verdi.

Engelli olmak  hiç kimsenin kendi tercihi ile seçeceği bir durum değildir diyerek sözlerine başlayan Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar; “  Bugün sağlık problemi olmayan kişinin yarın çeşitli nedenlerle engelli olmama garantisi yoktur. Bu nedenle halkımızı engelli kardeşlerimize karşı empati ile yaklaşarak, anlayışlı davranmaya davet ediyoruz. Görme özürlü vatandaşlarımızın yaşamlarında kalıcı çözümler üretmek, hayata tutunmalarını kolaylaştırmak, insana ve topluma vermiş olduğumuz değeri ortaya koymak adına bu konudaki bilinç ve hassasiyetin daha da artmasına vesile olması temennisiyle Görme Engelliler Haftası’nı kutluyoruz” dedi.

HER ZALİM GİBİ AMERİKA’DA KAHROLACAKTIR

Akpınar;  “ABD adeta harp ilan eder gibi hem uluslararası hukuku hem de kendi anayasalarını çiğneyerek Trump’ın emri ile İran Devrim Muhafızları Ordusu’na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani düzenlenen füze saldırısı ile katledilerek şehit etmiştir. Bugün dünyanın başındaki en büyük bela ABD’dir. Askeri ve ekonomik gücünün de büyük olması nedeniyle bu bela daha da yıkıcı oluyor. Ancak her zalim gibi Amerika da kahrolacaktır” ifadelerini kullandı.

HÜKÜMET ÇİN’E KARŞI BİR TAVIR ALMALIDIR

İslam aleminin kanayan bir diğer yarası olan Doğu Türkistan’dır diyerek sözlerine devam eden Akpınar; “ Çin’in bölgede kurduğu zulüm kamplarını ‘eğitim’ adı altında meşrulaştırmaya çalışan kesimler var. Bunu anlamak mümkün değil. Doğu Türkistan ile ilgili hükümete ve vatandaşa da çağrıda bulunuyoruz. Hükümetimiz Çin’den gelecek birkaç milyar dolara tamah etmeyip yaşanan zulme karşı tavır almalı ve Çin’i bundan geri adım atmaya zorlamalıdır. Biz bireysel olarak ise Çin mallarını almamalıyız” dedi.

ERBAKAN MİLLETİ BOŞ HAYALLER İLE OYALAMADI

Geçtiğimiz hafta tanıtımı yapılan yerli otomobil ile ilgili ‘Erbakan’ın hayali gerçekleşti’ yönündeki yorumlar yapıldığını üzülerek görüyoruz. Erbakan hocamız hiç bir zaman böyle davranmadı. Milleti boş hayaller ile oyalamak yerine risk alarak ciddi adımlar attı. Bu nedenle tekrar söylüyoruz ki Milli Görüş politikalarına dönülmediği sürece ülkede yaşanan problemlere çözüm üretilmez” diyerek sözlerini tamamladı. GÜNAY DOĞAR

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Engelli, olmak, tercihe, bağlı, değildir,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Mevzi Sağanak
Güncelleme: 04.08.2020
Bugün
17° - 30°
Çarşamba
17° - 33°
Perşembe
17° - 34°
Afyon

Güncelleme: 04.08.2020
İmsak
04:17
Sabah
05:54
Öğle
13:09
İkindi
16:59
Akşam
20:14
Yatsı
21:45
Arşiv Arama
Haber Yazılımı