301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Şubat 2020 - Çarşamba 13:11 Bu haber 49 kez okundu
 
“Erbakan demek bereket demektir”
Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı haftalık değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi. İl Başkanı İbrahim Derviş Suna; “Milli Görüş demek, zulme e karşı dur demek ve bunun için bu mücadele sırasında gerekirse bedel ödemeye hazır olmak demektir” dedi.
Yaşam Haberi


Partisinin Haftalık değerlendirme toplantısında konuşan Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Derviş Suna; “Erbakan Hocamızın zihniyetinin temeli Türkiye’de ve tüm dünyada sürdürebilirliğinin ortadan kalkması Cenabı Allah’ın verdiği nimetlerin insanlar arasında adil bir şekilde paylaşılması, ülkemizde ve tüm dünyada nimet ve külfet dengesinin tesis edilmesi, kimsenin üretmeden, emek harcamadan başkalarının sırtından tüketme hakkına ve zenginleşmeye sahip olmaması, gelir ve servet dağılımının adil bir şekilde gerçekleştirilmesi ve paylaşımda adaletin sağlanması Erbakan Hocamızın, Milli Görüşün temel prensiplerini yansıtan yoldan gitmektir” dedi.

 ‘PAYLAŞIMDA ADALETİ SAĞLADI’

Suna; “Necmettin Erbakan Hocamız o dönemlerde paylaşımda adaleti sağlamak için önemli adımlar attı “1950’lerin Türkiye’sinde toplu iğne dahi üretilemez denilen Türkiye’de Gümüş Motor Fabrikasının kurulması, 50’lerin Türkiye’sinde 30 yaşındaki Erbakan Hocamızın gencecik bir mühendis olarak 100’ün üzerinde ortağı ikna edip Türkiye’nin ilk ve tek yerli ve milli motor fabrikasını kurması. Arkasından 1960’larda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı olduğunda Odalar Birliğinin kaynakları bir avuç elitin elindeydi. Bu kaynaklar İstanbul’daki imtiyazlı elit bir azınlığın hizmetine sunulmuştu ve bunlar üretimin değil, Anadolu’nun kalkınması için değil, ithalatın artması ve bu bir avuç imtiyazlı elitin servetinin artması için kullanılıyordu. Erbakan Hocamız Odalar Birliği Başkanı olunca bu odalar birliğinin kaynaklarına Anadolu’daki esnafın, kobilerin, Anadolu insanın kalkınması için kanalize etti. Bir avuç imtiyazlı insana paylaştırılan pay edilen bu kaynaklar adil bir şekilde bütün Anadolu’daki küçük esnafa dağıtıldı. Anadolu’nun topyekûn kalkınması için kullanıldı”

‘AĞIR SANAYİ HAMLESİNİ KURDU’

“1970’lerde Erbakan Hocamız Milli Selamet Partisi döneminde koalisyon ortağı olduğu dönemde bu ülkede ancak domates, biber ve şeftali üretilebilir, bu ülke bir tarım ülkesidir, bu ülke sanayileşemez, kalkınamaz, batıyla, Avrupa’yla rekabet edecek hale gelemez anlayışını yerle yeksan eden ağır sanayi hamlesini Erbakan Hocamız gerçekleştirdi” diyerek sözlerine devam eden Suna; “200’ün üzerinde tesisin temeli atıldı. 70 taneden fazlası hizmete sokuldu. Bugün dahi Anadolu’nun neresinde bir fabrika görürseniz Milli Görüşün, Erbakan Hocamızın bu ağır sanayi hamlesi kapsamında kurmuş olduğu fabrikalardır. TÜMOSAN, TAKSAN, ASELSAN, makine sanayi, elektromekanik sanayi, şeker fabrikaları, çimento fabrikaları, gübre fabrikaları, dokuma fabrikaları, tüm bu tesisler ağır sanayi hamlesi kapsamında gerçekleştirilmiş Erbakan Hocamızın tabiriyle hakiki kalkınma hamlesi kapsamında gerçekleştirilmiştir. Erbakan Hocamızın bu tarihi hamlesiyle Anadolu’daki bütün insanlarımız belediyenin verdiği erzak torbalarıyla değil, sosyal yardımlarla değil, sadaka ve zekâtlarla değil, anlının teriyle bileğinin hakkıyla, çalışıp rızkını temin etme imkânına kavuşmuştur. Ve Erbakan bereketi bütün Türkiye’yi baştanbaşa kuşatmıştır” diyerek sözlerini tamamladı. Gülşen Kumral

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: “Erbakan, demek, bereket, demektir”,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 06.04.2020
Bugün
- 14°
Salı
- 11°
Çarşamba
- 13°
Afyon

Güncelleme: 06.04.2020
İmsak
Array
Sabah
Array
Öğle
Array
İkindi
Array
Akşam
Array
Yatsı
Array
Arşiv Arama
Haber Yazılımı