Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
15 Haziran 2019 - Cumartesi 11:27 Bu haber 328 kez okundu
 
Fetöcülere ceza yağıyor
Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde FETÖ-PDY Davaları kapsamında dün 2'si tutuklu 20 kişi mahkemeye çıkarıldı. Silahlı terör Örgütüne Üye Olma suçundan yargılanan 20 sanığın çıkarıldığı mahkemede savunmaları dinlendi. Tutuklu yargılanan 2 sanığın tutukluluk halleri devam ederken toplam da 9 sanığın hapis cezasına ve 2 sanığın da beraatına karar verildi. Gerçekleştirilen duruşma da toplam 46 sene 10 ay hapis cezası verildi.
Asayiş Haberi


Sanıklardan tutuklu yargılanan sanıklardan Talip A.' nın tutukluluk halinin devamına Murat B.' nin 8 yıl 9 ay, tutuksuz yargılanan sanıklardan Özgür Ş.'nin 1 yıl 6 ay 22 gün,  Tayyibe Betül G.'nin 8 yıl 1 ay 15 gün, Durmuş K.' nin 1 yıl 8 ay 18 gün, Nazan Ş.'nin 1 yıl 11 ay 22 gün, Selma A.'nın 1 yıl 6 ay 22 gün, Kenan E.'nin 7 yıl 6 ay, Muhammed B.'nin 6 yıl 3 ay, Müberra B.'nin 8 yıl 1 ay 15 gün hapsine karar verilirken tutuksuz yargılanan sanıklar Bedriye B. ve Suna S.' nin beraatine karar verildi. Ayrıca Resmi Belgede Sahtecilik, Dolandırıcılık ve Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma gibi toplam da 3 ayrı suçtan yargılanan Perihan K. ise Resmi Belgede Sahtecilik ve Dolandırıcılık suçlarından beraat ederken Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma suçundan dolayı 1 yıl 11 ay 3 gün hapsine karar verildi.

İŞKENCELERDEN VE BASKILARDAN KORKTUĞU İÇİN KAÇAK YAŞAMIŞ

Tutuklu yargılanan sanıklardan Murat B. ve tutuksuz yargılanan eşi Müberra B. 'nin çıkarıldıkları mahkeme de 8 yıl 9 ay ile 8 yıl 1 ay 15 gün hapsine karar verildi. Savunma sırasında Murat B.," Kriptolu haberleşme araçlarının hiç birini kullanmadım. Hayatımı idame ettirme adına bu kurumlarda çalıştım. Örgüt ve sohbetlere katılma olarak üzerime atılan suçlamaları kabul etmiyorum. Bankasya ile ilgili olarak da çalıştığım şirketler maaşımızı oradan yatırıyordu bunu hesap hareketlerimden de görebilirsiniz. Sezgin isimli tanığın hakkımda verdiği beyanları kabul etmiyorum. Kahramanmaraş'ta ele geçirilen CD ile ilgili içerisinde numaralar ve isim listeleri varmış bunu bana söyleyen Atilla isimli şahısı tanımıyorum. 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası çalıştığım yerin örgüt üyesi olduğunu öğrendim ve tutuklanıp gözaltına alınanların işkenceye ve baskıya maruz kaldığını öğrendim. Ohal sürecinde Afyon'dan Isparta'ya gittim. O süre içerisinde ailemle görüşmedim arama kararı korkusuyla normal bir yaşam süremedim. Ama daha sonra kolluk kuvvetleri tarafından alındım. Gözaltına alındığımda işkenceye maruz kalırım korkusuyla böyle bir serüven yaşadım. Gözaltına alındığım 13 gün boyunca ciddi işkenceler ve baskılar gördüm. Adaletinize sığınıyorum" ifadelerini kullandı.

"MÜVEKKİLİM 15 TEMMUZ'DA MEYDANLARDAYDI"

Tutuklu yargılanan diğer sanık Talip A. ise yaptığı savunmada şunları söyledi; " Ben Bylock indirmedim. Bankasya'da ilk hesap açışım 2008 yılındaydı ve taşıt kredisi çektim bankada faizsiz işlem uygulandığı için burayı seçmiştim. Gizli tanığın verdiği ifadeleri kabul etmiyorum hedef şaşırtmak ve kendini kurtarmak adına benim adımı vermiş. Eşimle tüp bebek tedavisi görüyoruz ve eşim 40 yaşında olduğu için tedavi zorlaşıyor. İlk eşim 4 tane bebek kaybetti bu yüzden beraatimi talep ediyorum" dedi. Sanığın avukatı ise; " Müvekkilim örgüte mensup birisi değildir ve eşiyle 15 Temmuzda meydanlardaydı" diyerek sanığın 15 Temmuz'a ait olan fotoğraflı belgeyi mahkemeye sundu. Sanığın tutukluluk hali devam ediyor.

AYSEL BÜYÜKKORKMAZ

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Fetöcülere, ceza, yağıyor,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 11.07.2020
Bugün
16° - 31°
Pazar
16° - 33°
Pazartesi
17° - 33°
Afyon

Güncelleme: 11.07.2020
İmsak
03:47
Sabah
05:35
Öğle
13:08
İkindi
17:02
Akşam
20:32
Yatsı
22:12
Arşiv Arama
Haber Yazılımı