301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
17 Mayıs 2019 - Cuma 10:19 Bu haber 81 kez okundu
 
Galericiler dertli!
Afyon Hisar gazetesi muhabiri araba galericilerine ulaştı yaşadıkları sıkıntıları sordu. Dövizdeki artışın yanı sıra korsan satıcılarla da uğraştıklarını belirten galerici Volkan Özamay, hükümeti bir an önce yasal düzenlenmeleri güncellemeye davet etti
Gündem Haberi


Dövizin bir anda artmasından etkilenen sektörlerden biri de galericiler oldu. Otomobil fiyatlarına yansıyan yüksek oranda artış aracını satan galericileri yerine yenisini koyamaz hale getirdi. Afyon Hisar gazetesi muhabiri araba galericilerine ulaştı yaşadıkları sıkıntıları sordu. Dövizdeki artışın yanı sıra korsan satıcılarla da uğraştıklarını belirten galerici Volkan Özamay, hükümeti bir an önce yasal düzenlenmeleri güncellemeye davet etti.  Dövizdeki artışın yanı sıra korsan satıcılarla da uğraştıklarını belirten Özamay galeri sahibi Volkan Özamay, hükümeti bir an önce yasal düzenlenmeleri güncellemeye davet etti.

“İşlerimiz Sürekli Düşüyor”

Özamay, “Krizin patlak vermesinin ardından döviz ile birlikte faizlerin yükselmesi otomotiv sektörünü ciddi anlamda olumsuz yönde etkiledi. Nisan ayından bugüne gelen işlerde artış yönünde bir eğilim olmadığı gibi düşüş devam etmektedir” dedi.

“Galeriler Kayıt Altındadır

Özamay, “Piyasadaki ikinci en büyük sorun da gayri resmi yollardan araç alım satımı yapan kişilerdir. Galeriler kayıt altındadır ancak gayri resmi yollardan bu işi yapan çok insan vardır ancak hükümet buna bir türlü önlem almıyor” diye konuştu.

 “Sektörde Haksız Rekabet Var”

Volkan Özamay “Muazzam bir şekilde haksız bir rekabet vardır. Galericiler gündemdedir ancak esas gündem de olması gereken bu işi gayri resmi yapanlar olmalıdır. Haksız rekabet koşulları yaratan ve ülkenin maliyesi açısından büyük kayıp olan insanlarla mücadele edilmelidir. Her gün zam yapacaklarına vergi kaçıran kişilerin peşine düşseler ülke için çok faydalı işler yapmış olacaklar” ifadelerini kullandı.

“50 Bin Liralık Araç 70 Bin Lira Oldu”

 Özamay araç fiyatları dövizin artmasıyla birlikte yükselmişti. Geçen yıl 10 Bin Sterlin olan araçlar bu yıl da aynı fiyattır ancak dövizin yükselmesiyle 50 Bin liralık araç bugün 70 Bin liraya çıkmıştır” diye konuştu

Hamza Yılmaz ÖZEL HABERİ

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Galericiler, dertli!,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 18.11.2019
Bugün
- 18°
Salı
- 17°
Çarşamba
- 17°
Afyon

Güncelleme: 18.11.2019
İmsak
06:10
Sabah
07:36
Öğle
12:48
İkindi
15:27
Akşam
17:50
Yatsı
19:10
Arşiv Arama
Haber Yazılımı