Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
11 Ocak 2020 - Cumartesi 09:59 Bu haber 157 kez okundu
 
Gazeteciler Günü AFBEL’de kutlandı
Afyonkarahisar Valiliği ile Afyonkarahisar Belediyesi işbirliğinde 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla program düzenlendi.
Gündem Haberi


Programa Vali Mustafa Tutulmaz, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Fatih Serdar Köken, Vali Yardımcıları Dr. Mehmet Boztepe, Nurullah Kaya, İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, gazete ve televizyon yetkilileri, il genelinde görev yapan basın çalışanları ve ulusal ajansların temsilcileri katıldı.

Marka Değeri ile Daha Fazla Ziyaretçi ve Daha Fazla Tanıtım İstiyoruz

Programda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, basın mensuplarının gününü ve aynı zamanda Mülki İdare Amirlerinin gününü tebrik etti. Yılda iki kez basın çalışanları ile bu tür etkinlikte bir araya geldiğini söyleyen Vali Mustafa Tutulmaz: “2019 yılını geride bıraktık. 2019 Afyonkarahisar açısından çok parlak bir yıl oldu. Ekonomik sıkıntılar vardı. Yatırımlar açısından zaman zaman istediğimiz seviyelere gelemediğimiz dönemler vardı. Ama yılın sonuna doğru yatırımlarda önemli kazanımlar elde edilerek planlı şekilde bitirildi. 2019 Afyonkarahisar’ın tanıtımı açısından önemli bir yıldı. Bir taraftan tanıtım yapılırken diğer taraftan da bu tanıtımın uzun vadede işe ve aşa dönüşmesi için önemli kazanımlar elde ettik. Günümüzde artık ülkeler yarışmıyor. Artık iller rekabet içerisinde. Özellikle turizm alanında şehirlerin rekabetini görüyoruz. Marka değerine sahip iller daha fazla tanınıyorlar, daha fazla ziyaretçi alıyor ve refah düzeyi daha yüksek iller haline geliyorlar. İşte bizim de Afyonkarahisar’da yapmak istediğimiz şey aslında budur. Bu yönde de hızlı bir şekilde ilerliyoruz.” dedi.

“Gayemiz güzel Afyonkarahisar’ımıza hizmet etmek”

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik etti. Afyonkarahisar’da kamu kurumlarıyla basın arasında çok güzel bir birliktelik olduğunu söyleyen Başkan Zeybek, bu birlikteliğin artarak devam etmesini temenni etti.  Gerek İl Başkanlığı yaptığı dönemde, gerekse geride bıraktığı Belediye Başkanlığı döneminde her daim basının yanında olduğuna dikkat çeken Başkan Zeybek; “Gayemiz güzel Afyonkarahisar’ımıza hizmet etmek. Basın, bizim gönül gözümüz, yürüyen ayağımız mesafesinde. Bu vesileyle tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum” dedi.

TUTULMAZ'A KÜÇÜK BİR SİTEM

Programdan sonra Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'in gazetecileri AFBEL otelinin şark odasına davet ederek sohbet etmesi günün anlam ve önemine binaen gazetecileri memnun etti.

Gazeteciler, sohbetin arasında Başkan Zeybek'e "Sayın Valimiz de bugün ki programın ev sahibi program biter bitmez, hiçbir şey  söylemeden salondan ayrıldı.Bu davranış ev sahipliği töremize aykırı. Sayın Valimiz de keşke siz gibi bürokratlık görevine önem verdiği kadar ev sahipliği görevine ve bir noktada mesai arkadaşlığımızın hatırına da önem vererek şuan  da keşke aramızda olsaydı" diye sitem ettiler. 

Başkan Zeybek de bu sitem karşısında ; "Bugün Cuma.Belki katılması gereken daha başka programı olabilir.Biz valimizin yükünü de yüklenelim.Sayın valimizin yerine de ev sahipliği yapmış olalım" dedi.HİSAR

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Gazeteciler, Günü, AFBEL’de, kutlandı,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Mevzi Sağanak
Güncelleme: 04.08.2020
Bugün
17° - 30°
Çarşamba
17° - 33°
Perşembe
17° - 34°
Afyon

Güncelleme: 04.08.2020
İmsak
04:17
Sabah
05:54
Öğle
13:09
İkindi
16:59
Akşam
20:14
Yatsı
21:45
Arşiv Arama
Haber Yazılımı