Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
24 Haziran 2020 - Çarşamba 09:40 Bu haber 120 kez okundu
 
Gazetecilik önemli bir misyonu yerine getiriyor
Hisar Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hakan Dilek Sabah Gazetesi Ankara Bölge Müdürü Dursun Kahraman’ı ziyaret etti. Ziyarette Gazeteciliğin geleceği hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
Yaşam Haberi


Dilek; “Basın düşünme, haberleşme özgürlüğü, insan hakları ve demokrasinin en yılmaz savunucularından olan bir güçtür. Gazetecilik mesleği, insanlara bilgi ve haber akışı sağlamak gibi önemli bir misyonu sağlamaktadır” dedi.

Afyonkarahisar Hisar Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hakan Dilek Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya gitti. Sabah Gazetesi Ankara Bölge Müdürü Dursun Kahraman ile bir araya gelen Dilek gazetecilik hakkında görüş alışverişinde bulundu.“Afyonkarahisar basını, ülke gündeminde etkin bir şekilde yayın akışlarını sürdürmekte” diyerek sözlerine Başlayan Hisar Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hakan Dilek; “ Çok zor ama çok zevkli bir mesleği icra ediyoruz. Meslektaşlar arasında saygı ve kardeşlik ortamının tesis edilmesi, karşılaştığımız zorluklara karşı birlikte mücadele etme isteğinin oluşturulması gerektiğini düşünüyorum. Gazeteciler olarak birlik ve beraberlik içerisinde olursak hem mesleğimize hem de toplumumuza daha iyi hizmet sunacağımız kanaatindeyim” ifadelerini kullandı.

GAZETECİLİK MESLEĞİ ÇOK CEFAKÂR BİR MESLEK

Sabah Gazetesi Ankara Bölge Müdürü Dursun Kahraman ise, Gazetelerin ve basın mensuplarının birlikte hareket etmesi sayesinde basın sektöründe ki sorunların çok daha kolay aşılabileceğini söyledi. Kahraman; “Gazetecilik mesleği çok cefakâr bir meslek. Tüm basın mensubu çalışanları ve basın kuruluşlarının sahipleri açısından sıkıntılı ama bir o kadar da değerli ve özel bir meslek. Ülkemizin nasıl birlik ve beraberliğe ihtiyacı varsa özellikle ve en fazla basın sektörünün birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Çünkü vatandaşımızı bilgilendiren, vatandaşımıza haber akışını sağlayan, en önemli sektörlerden bir tanesi basın sektörüdür. Hem yerel de hem de ulusal da ki basın kuruluşları, hem kendi aralarında hem de ülkemizin bekası ve ilerlemesi için birlik ve beraberlik içerisinde olması gerekiyor” ifadelerini kullandı. Hisar Özel

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Gazetecilik, önemli, bir, misyonu, yerine, getiriyor,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 11.07.2020
Bugün
16° - 31°
Pazar
16° - 33°
Pazartesi
17° - 33°
Afyon

Güncelleme: 11.07.2020
İmsak
03:47
Sabah
05:35
Öğle
13:08
İkindi
17:02
Akşam
20:32
Yatsı
22:12
Arşiv Arama
Haber Yazılımı