Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
15 Ocak 2020 - Çarşamba 10:15 Bu haber 179 kez okundu
 
Gerekli talimatları verdim inceleme devam ediyor
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz Gün Fm’’de İsmail Akar’ın konuğu oldu. Şemsettin Karahisar-i Ortaokulu’nda yaşanan olay üzerine görüşlerini dile getiren ve olayın detaylarına ilişkin bilgiler verdi.
Yaşam Haberi


Afyonkarahisar Vali Mustafa Tutulmaz; “Okulda yaşanan bir olay sonucu  9 öğrencimizde yanıklar oluştu. Olay bana gelir gelmez gerekli talimatı verdim. Suçlular yargı önüne çıkacak” dedi.

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz Gün Fm’de İsmail Akar’ın konuğu oldu. Gündemi değerlendiren Tutulmaz okulda yaşanan olaylara açıklık getirdi. Tutulmaz; “Şikâyetin olduğu İl Sağlık Müdürlüğünce tarafıma iletildi. O an itibariyle İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz’a, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Buldan’a, İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız ve İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’a olayın araştırılıp incelenmesi talimatı verdim. Müdürlerimiz olay yerine intikal ettiler. Emniyet müdürümüz yetkili arkadaşları yönlendirdi. Yani olayı öğrenir öğrenmez konuya müdahil olduk. Müdürlerimiz kendi arasında olayın nedenine ilişkin değerlendirme yaptılar. Ben kendileri ile görüşerek alternatif bakış açıları konuyu ele alıp değerlenirdik. Öncelikle AFAD’ın kimyasal araştırma yapması kararı verildi ve AFAD okulun bahçesinin tamamında kimyasal bulgu var mı yok mu araştırma yaptı. Çünkü iddialardan birisi buraya kar eritici solüsyonlar döküldüğü, bunların kimyasal sonucu ile yanmanın olduğu iddiası vardı. Kesinlikle kimyasal bir madde kullanılmadığı, tuz dahi atılmadığı, sadece ihtiyaç olduğu zaman kullanılmak üzere okul idaresine teslim edildiği bir açıklaması var. Afyonkarahisar Belediyesi tarafından okula teslim edilen tuzda da bir araştırma yapıldı. Soruşturma hala devam ediyor. Emniyet Müdürlüğümüze de talimat verdik. Bunu kesinlikle açığa çıkaracağız. Bütün kameraları inceliyoruz. Kamuoyu müsterih olsun bunu hem kamu olarak biz hem de adli bir vaka olarak savcılık inceliyor. Hepsi bizim çocuklarımız. Herhangi bir suçlu varsa bunun cezası yerine getirilir. AFAD’ın elinde üst düzey KBRN cihazları bulunuyor. Herhangi bir sorun olsa o cihazlar sayesinde elbet ortaya çıkardı” dedi.

“DÜNYA CAZ GÜNÜ AFYONKARAHİSAR’DA YAPILMA İHTİMALİ VAR”

Afyonkarahisar gerçekten üst düzey değerlere sahip bir Şehir olduğunu belirterek sözlerine devam eden Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz; “Ancak sadece geçerken uğranılan bir şehir olarak kalmış. 35 yıldır bu yoldan geçtim Ankara’ya veya başka şehirlere geçerken bu yolu kullandım. Bende üst düzey bir şehir olduğunu bilmiyordum. 35 yıldır buradan geçen bir kişi olarak bilmiyorsam daha az geçenlerin bilmemesi normal. Afyonkarahisar artık eski Afyonkarahisar değil. Ekonomik gelişmesini hızlı bir şekilde ilerleten, sanayi oluşmaya başlamış ve özellikle termal Turizm belli bir aşamaya gelmiş bir şehir. Bunun tanıtırlığının arttırılması gerekiyordu. Biz bu var olan değerlerimizi nasıl tanıtabilirim diye düşünmeye başladık ve yola çıktık. Etkinlikler sayesinde bunu ön plana çıkardık. Özellikle sosyal medyayı kullanarak yerel vatandaşlarımızda bir algı oluşturmaya çalıştık ve kamuoyu bize destek verdi.  Birer birer bu tanıtımların meyvesini almaya başladık. 20 yıldır devam eden bir caz festivali var. 20 yıldır devam edebilen bir festival Afyonkarahisar’ında aslında kültürel değerini de ön plana çıkarmıştır.  Biz bu değerlerimizi daha çok tanıtmalıyız. Bu değerler birer basamak. Bir üst basamağa çıkmak daha kolay olur. UNESCO’da önemli bir yerdeyiz. Yeme içme ile ilgili bir araştırma yapıldığında Dünya’da 36 vilayetten birisiyiz. Türkiye’de ise ilk 3’teyiz. Bunun meyvelerini göreceksiniz ki önümüzde ki dönemde çok toplayacağız. İnsanların birinci önceliği gezip görmek ama bunun yanında yiyebilecekleri bir şeyler de arıyor.  Turizm’de insanlar lezzetle çok yakından ilgileniyorlar. Gastronomi bu yönü ile çok önemli. Bizim alt yapımız çok iyi 27 bin yatak kapasitemiz mevcut” diyerek sözlerini tamamladı. Selçuk Taşkın

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Gerekli, talimatları, verdim, inceleme, devam, ediyor,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 10.08.2020
Bugün
17° - 31°
Pazartesi
17° - 31°
Salı
17° - 30°
Afyon

Güncelleme: 10.08.2020
İmsak
04:25
Sabah
05:59
Öğle
13:08
İkindi
16:57
Akşam
20:07
Yatsı
21:36
Arşiv Arama
Haber Yazılımı