301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
05 Temmuz 2019 - Cuma 10:34 Bu haber 86 kez okundu
 
Güvenli oyun alanı istendi
İl Genel Meclisi (İGM) Temmuz ayı olağan toplantılarını gerçekleştirdi. Toplantının bu birleşiminde İhtisas Komisyonlarından gelen raporlar görüşüldü.
Gündem Haberi


Raporlarda, Şuhut İlçesine bağlı Balçıkhisar Köyündeki Şehidin babası Lokman Çubuk’un evinin ön tarafına asfalt yapılması, Sultandağı İlçesine bağlı Doğancık Köyünün su deposunda çatlak olduğundan su kaybı ve israfı yaşandığı belirtildi. Bu Köye su deposu yapımı istenmektedir. Söz konusu Sultandağı İlçesine bağlı Doğancık Köyüne yeni su deposu yapılması talebinin, dairesince yerinde incelenerek su deposu 8 yıl önce tamiratı yapılmış olup tesisatı eskimiştir. Yeniden tadilat projesi yapılarak ve maliyeti hesaplanarak Köylere Hizmet Götürme Birliğine bakım ve onarımın yapılması istendi. Ayrıca Çay İlçesinde bulunan Vali Ahmet Özyurt ilkokulu 258 öğrenci 4 bin nüfusun olduğu Bahçelievler,Vakıf ve Yeşilevler Mahallesine hitap eden bir okuldur denilerek, bu Mahallelerde çocukların  futbol oynayabileceği güvenli oyun alanı bulunmadığından adı geçen okulun boş olan bir alanına halı saha yapımı komisyona sunuldu.

Trafoları çalınmış, pompaları sökülmüş

Komisyonlardan gelen raporlarda ayrıca, Sultandağı ilçesine bağlı Yakasenek Köyünde bulunan düğün salonunda ses çok yankı yaptığından dolayı hiçbir şey anlaşılamamaktadır ,salonun masa ve sandalyeleri eksik ve dış duvar sıvaları dökülmüştür denilerek, Köyün bütün etkinlikleri de bu salonda olduğu için bakım ve onarımı görüşüldü. Bolvadin İlçesine bağlı Büyükkarabağ Köyündeki vatandaşların kullanmış olduğu yayla yolu, son günlerde yağan yağışlar nedeniyle bozulduğundan dolayı bu yolun acilen dozer ile düzeltilmesi komisyona havalesi gerçekleşti. İhsaniye İlçesine bağlı Aşağıtandır Köyünde bulunan çiftçiler, Tarımsal Sulama Kooperatifi Yönetim Kurulu yüzünden faaliyetlerini yapamaz iddiası ile faaliyetlerini yapamaz duruma geldiği iddia edilmektedir. Trafoları çalınmış, pompaları sökülmüş atıl bir durumda olduğu iddia edilerek, tarımsal sulama kooperatifini aktif hale getirip üretime katkı sağlamak için gerekli çalışmaların yapılması komisyona havalesi istendi.  Afyon- Ankara Devlet Karayolu üzerine Seydiler Beldesi, Konarı Cevizli arası dar ve kazaları önlemek amacıyla yolların münhal yerlerine koruma bandı çekilmesi ,Ankara yolu ile Cevizli arası çevre yolu statüsünde olup Köyleri birbirine bağlayan bozuk olan yolun, bakım ve onarımı yapılması komisyona sevk edildi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Güvenli, oyun, alanı, istendi,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 18.11.2019
Bugün
- 18°
Salı
- 17°
Çarşamba
- 17°
Afyon

Güncelleme: 18.11.2019
İmsak
06:10
Sabah
07:36
Öğle
12:48
İkindi
15:27
Akşam
17:50
Yatsı
19:10
Arşiv Arama
Haber Yazılımı