301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Mart 2020 - Pazartesi 10:30 Bu haber 35 kez okundu
 
“Her daim sahada ve halkımızla iç içeyiz”
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile birlikte Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk’i ziyaret ettiler. Sezen ve Eroğlu ziyaretin ardından Kadın Kolları Başkanlığında düzenlenen istişare ve değerlendirme toplantısına katıldılar.
Yaşam Haberi


AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, beraberinde AK Parti Afyonkarahisar milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile birlikte Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk’e nezaket ziyaretinde bulundu. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk ziyaretinin ardından heyet Kadın Kolları Başkanlığında düzenlenen istişare ve değerlendirme toplantısına katıldılar. AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk’ün istişare ve değerlendirme toplantısına da katılan Başkan Sezen ve milletvekili Eroğlu burada birer konuşma yaptılar. İlk konuşmayı Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk yaptı. Kadın Kollarının faaliyetleri ile ilgili bilgilendirme yapan Ertürk ; “AK Kadınlar olarak sadece seçim dönemi değil, her daim sahada ve halkımızla iç içeyiz. Her türlü sosyal faaliyetin içerisinde yer alarak saha çalışmalarımızı sıklaştırıyoruz.”

SORUNLARI AK PARTİ ÇÖZDÜ

Ertürk’ten sonra söz alan İl Başkanı Sezen ise AK Parti’nin kadınlara verdiği öneme dikkat çekerek şöyle konuştu; “Kadına pozitif ayrımcılık ilkesi, özellikle iş hayatı bağlamında AK Parti döneminde çalıştırıldı. Girişimci kadınların devlet desteğiyle önü açıldı. İşyerinde psikolojik ya da benzeri baskıları yaşayan kadınlar yasayla koruma altına alındı. Türkiye Cumhuriyeti 1934 yılında kadınlara seçme ve seçilme hakkı verdi ancak kanunlarda tanımı bile olmayan başörtüsü yasağı ile kadınlarımız seçilme hakkını tam olarak kullanamadı. Yine AK Parti öncesi iktidarlar kadınlarımızın eğitim haklarını da ellerinden aldı. Yaptığımız düzenlemeler ile bu sorunları da AK Parti çözdü.”

 “KADINLARIN TOPLUMSAL HAYATTA DAHA ÇOK YER ALMALARINI AMAÇLIYORUZ”

Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu da, “Amacımız kadın hak ve özgürlüklerinin geliştirilip toplumsal hayatta kadınların daha çok yer almalarını sağlamaktır. Gerek partimizin çeşitli kademelerinde gerekse Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil noktasında kadınlara verdiğimiz değeri daha üst seviyelere taşıma gayreti içindeyiz” dedi. Aysel Büyükkorkmaz

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: “Her, daim, sahada, ve, halkımızla, iç, içeyiz”,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Çok Bulutlu
Güncelleme: 08.04.2020
Bugün
- 13°
Perşembe
- 13°
Cuma
- 15°
Afyon

Güncelleme: 08.04.2020
İmsak
04:59
Sabah
06:25
Öğle
13:05
İkindi
16:42
Akşam
19:35
Yatsı
20:55
Arşiv Arama
Haber Yazılımı