301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Nisan 2020 - Pazartesi 10:41 Bu haber 122 kez okundu
 
“Hiçbir hastalık bizi güzel günleri görmekten alıkoyamaz"
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün gerçekleştirilen "Millete Sesleniş"i sırasında kamuoyu ile "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" diyerek başlattığı Milli Dayanışma Kampanyasına Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya tam destek verdi.
Yaşam Haberi


Özkaya; “Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Maddi ve manevi olarak her türlü katkıyı sağlamamız lazım. Tüm vatandaşlarımızı milli sorumluluk duygusu ile hareket ederek kampanyaya destek olmaya davet ediyorum" dedi.

Cumhurbaşkanımızın başlattığı “Biz bize yeteriz” kampanyası gayet olumlu. Ama buna herkesin duyarlı olması şart diyerek sözlerine başlayan Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya sözlerine şöyle devam etti; “ Birbirimize destek olduğumuz sürece hayırlısıyla en iyi şekilde bu işin içinden çıkacağımıza inanıyorum. Bu süreci başarıyla tamamlarız.  Bu süreçte bir çok ekonomik tedbiri açıkladık. Hiçbir vatandaşımız mağdur olmayacak. Virüs aldığımız tedbirlerden daha güçlü değil. Vatandaşlarımız Sağlık Bakanlığımızın açıkladığı tedbirlere harfiyen uysunlar” dedi.

“EN BÜYÜK KATKIYI DA İŞ ADAMLARIMIZA DÜŞÜYOR”

Özkaya sözlerini şöyle sürdürdü; 'Biz bize yeteriz Türkiyem' diyerek başlattığımız bu kampanya için, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından bir yardım hesabı açıldı. Ayrıca, yine kısa mesaj numaraları üzerinden de bağış yapılabilecek. Amacımız, yevmiye ile geçimini sürdüren kesimler başta olmak üzere, alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza ilave destek sağlanacaktır. Her ilde ve ilçede bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşların belirlenerek yardımların kendilerine sunulacağını ifade etmek istiyorum. Muhtarlıklarımızı da devreye alarak, kampanyada toplanan paraların en doğru şekilde yerine ulaşmasını temin edeceğiz. Bu süreç içerisinde en büyük katkıyı da iş adamlarımızdan, hayırseverlerimizden bekliyoruz. Dünya ülkeleri küresel salgın Koronavirüsle baş edebilmek için büyük mücadele veriyor. Bu mücadelede evlerinde kalmak zorunda olan vatandaşlar geçim sıkıntısı ile karşı karşıya kaldı. İşte bu noktada sosyal devlet anlayışı ile tedbirler alan Devlet ve Hükümet yetkilileri, aldıkları tedbirler ülkemizin ve vatandaşların bu durumdan en az zararla atlamasını için çaba sarf ediyor. Sivil toplum kuruluşlarımızın imkânları çerçevesinde ihtiyaç sahiplerine destek olmaya çalıştığını biliyoruz. Bu konuda da devletin öncülük etmesi gerektiğini gördüğümüz için Milli Dayanışma Kampanyası başlatıyoruz diyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, ilk desteği, 7 aylık maaşını bağışlayarak kendisi yaptı” ifadelerini kullandı.

“VİRÜS BİZİ HEDEFLERİMİZDEN VAZGEÇİREMEZ”

Türkiye ne kadar güçlü olursa, dostlarına da o derecede fazla yardım eli uzatabileceğini dile getiren Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya; “ Sağlık ve güvenlik için gereken her türlü tedbiri aldık. Bu doğrultuda yolumuza devam edeceğiz. Benim vatandaşlardan bir istediğim olacak. İşi olmayan, zorunluluğu bulunmayan vatandaşların gönüllü karantina ile kendilerini ne kadar evde tutarlarsa, hayatın normale dönme sürecinin de o kadar kısalacak. Temizlik ve mesafe kurallarına riayet edilmesi, hastalığın kırılma zincirine çok önemli katkı yapacaktır. Nice sıkıntıyı birlikte göğüslediğimiz, nice mücadeleyi birlikte yürüttüğümüz milletimizle ele ele vererek, Rabbimizin yardım ve inayetiyle inşallah bu musibetin de üstesinden geleceğiz. Yeter ki kurallara uyalım, tedbiri elden bırakmayalım, başaracağımıza inanalım. Panik yapmayalım ama tedbiri asla elden bırakmayalım. Hiçbir virüs, bizim birliğimizden, beraberliğimizden, kardeşliğimizden daha güçlü değildir. Hiçbir hastalık, önümüzdeki aydınlık yarınların önüne geçemez. Hiçbir tehdit, bizi hedeflerimizden vazgeçiremez” diyerek sözlerini tamamladı. Yurdanur Mergen özel

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: “Hiçbir, hastalık, bizi, güzel, günleri, görmekten, alıkoyamaz",
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Çok Bulutlu
Güncelleme: 31.05.2020
Bugün
- 21°
Pazartesi
- 18°
Salı
- 15°
Afyon

Güncelleme: 30.05.2020
İmsak
03:42
Sabah
05:29
Öğle
13:00
İkindi
16:54
Akşam
20:22
Yatsı
22:01
Arşiv Arama
Haber Yazılımı